Balm Balm Éterický olej Petitgrain, 10 ml

299 Kč
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
16.3.2022

Přírodní vonný éterický olej z listů rostliny Citrus Aurantium Amara - hořký pomeranč

 • Pomáhá při nervovém vyčerpání, stresu a nespavosti
 • Zlepšuje náladu, čistí a osvěžuje vzduch
 • Prospívá mastné pleti

bio kvalita citrusova-vune luxusní zaležitost

Detailní informace

Detailní popis produktu

Udělejte si čas na sebe, zhluboka se nadechněte a vychutnejte si příjemný smyslový zážitek. Esenciální oleje a jejich směsi nastartují každičkou buňkou vašeho těla, zklidní nervovou soustavu a pohladí vaši duši. Jak s esenciálními oleji pracovat a jak vybrat ten pravý pro vás, si můžete přečíst zde.

Co jsou to éterické oleje?

Éterické oleje jsou čisté aromatické látky  extrahované z  rostlin a často se označují za jejich životní sílu. Z každé rostliny se získá zcela jiný éterický olej, přičemž ani dva z nich nebudou stejné. Každý druh rostliny vytváří éterické oleje v jiné části svého těla, některé druhy dokonce hned v několika z nich. Tak kupříkladu  pomerančovník obsahuje éterické oleje ve svých plodech ( pomeranč), květech ( neroli) a větvičkách ( petitgrain).
 

Jak se získávají?

Éterické oleje jsou extrahovány z rostlin mnoha způsoby.
 
 • Parní destilace - je nejpoužívanější metodou. Éterické oleje se z rostlin dostávají pomocí horké páry a vysokého tlaku. Přičemž výsledkem je voda a éterický olej, který se poté sbírá z hladiny. Díky tomu, že olej a voda se nemísí, je to velmi snadný proces.
 • Lisování za studena - používá se k extrakci citrusových olejů. Znamená to, že oleje jsou doslova vymačkány ze slupek. Z citrusových plodů se dá získat velké množství velmi kvalitních éterických olejů, tudíž by se dalo říci, že jsou tyto oleje cenově dostupnějš
 • Enfleuráž - uplatňuje se tam, kde není žádoucí vystavit křehké plátky květů, jako jsou růže, jasmín či neroli, vysokým teplotám. Tato metoda spočívá v pokrytí okvětních lístků voskem, který absorbuje éterické oleje, a ty se z vosku následně separují pomocí rozpouštědel. Takový olej je potom označován jako čistý výtažek (absolut). 

Proč jsou tak drahé?

Některé rostliny obsahují více éterických olejů než jiné. Květinové oleje jsou obvykle dražší vzhledem k tomu, že z jedné rostliny lze získat jen malé množství oleje. 
 
V případě některých růžových olejů je potřeba až třicet květů na výrobu jediné kapky! Ačkoliv to samozřejmě není pravidlem, realita je stále taková, že zatímco z jednoho sta kilogramů eukalyptu lze získat až deset kilogramů éterických olejů a z jednoho sta kilogramů levandule pět kilogramů oleje, sto kilogramů růží obvykle nedá víc než půl kilogramu oleje. To vysvětluje velké cenové rozdíly v cenách éterických olejů. 
 

Použití éterických olejů

Esenciální oleje mají silnou koncentraci, proto při jejich užívání  nezapomínejte na ředění . Vyšší koncentrace při styku s pokožkou může způsobit podráždění. Využívat je můžete do koupelí, aromalamp nebo na masáže.
 
Zaujaly Vás tyto vonné oleje a chcete se o nich dozvědět více? Přečtěte si náš článek o  účincích a použití éterických olejů!
 

Éterický olej Petitgrain a jeho 6 blahodárných účinků

Citrusové plody jsou poklady plné unikátních léčebných vlastností, které jim přinesly významné místo ve světě aromaterapie a bylinné medicíny. Jen ze samotného pomerančovníku se vyrábí několik druhů éterických olejů. My vám představíme jeden, který se od nich něčím liší – Petitgrain.

Není pomeranč, jako pomeranč

Zatímco se většina esenciálních olejů na bázi citrusů extrahuje přímo z plodů citrusových stromů, éterický olej Petitgrain se získává parní destilací čerstvých listů a mladých větviček stromu Citrus aurantium. A proč ten název? Olej byl dříve extrahován z mladých zelených pomerančů o velikosti zrna – petit = malý, grain = zrno. Esenciální olej Petitgrain je nejvhodnější míchat s éterickými oleji z bergamotu, pelargónie, levandule, palisandru a santalového dřeva.

Esenciální olej Petitgrain a jeho vlastnosti

 • Antiseptický - protihnilobný, zabraňuje nákaze mikroby
 • Antispasmodický – potlačující svalové křeče
 • Antidepresivní – používaný ke zlepšení duševního stavu a k léčbě psychických poruch
 • Deodorizační - odstraňující látky nesoucí nežádoucí vůně a chutě
 • Sedativní – zklidňující

Petitgrain a jeho hlavní složky

 • Gama terpineol - má příjemnou vůni podobnou šeříku a je častou přísadou při výrobě parfémů, kosmetiky a potravin
 • Geraniol - je účinný jako repelent proti komárům, přidává se do cigaret ke zvýraznění chuti tabáku
 • Geranylacetát – přírodní organická sloučenina s příjemnou květinovo-růžovou vůní, používá se při výrobě parfémů, mýdel, krémů a potravin
 • Linalool – jeho vedlejším produktem je vitamín E, používá se při výrobě až 80% všech parfémovaných hygienických přípravků včetně šamponů, mýdel a pleťových vod
 • Linalylacetát - přírodní organická sloučenina s příjemnou bergamoto-máslovou vůní, v chemickém a potravinářském průmyslu se používá jako ředící nebo nastavující látka, kvůli zvýšení objemu artiklu
 • Myrcen - má antimikrobiální a antiseptické vlastnosti, působí jako přirozené antidepresivum, antikarcinogen a protizánětlivý prostředek
 • Neryl acetát – přidává se do parfémů pro zesílení ovocných a květinových aromat

Esenciální olej Petitgrain a jeho účinky

1. Zabraňuje sepsi
Septická infekce, způsobena bakterií typu Staphylococcus aureus, je typ infekce, která se může dostat do těla jakoukoliv jeho otevřenou a nechráněnou částí. Většina z nás má nejspíše sepsi spojenou s vnějšími zraněními, pravdou ale je, že se nevyhýbá ani vnitřním orgánům, jako je močová trubice, žlučník či ledviny. Septická infekce může vyvolat akutní bolest, křeče, otoky se zarudnutím, ztuhlost svalů a kloubů, abnormální chování a v nejextrémnějších případech i smrt. Petitgrain olej, jako antiseptikum, bojuje proti této infekci tím, že brání růstu a rozšíření bakterií.
 
2. Je antispasmodický
Křeče jsou nežádoucí, nedobrovolné a nadměrné kontrakce svalů, tkání a nervů. Antispasmodické složky oleje Petitgrain dokáží těmto tělesným stavům předcházet a ulevovat od bolesti v případech, kdy se kontrakce již dostaví.
 
3. Snižuje úzkost
Relaxační účinky silice Petitgrain pomáhá překonávat depresi a další problémy jako je úzkost, stres, hněv a strach. Zvyšuje náladu a podporuje pozitivní myšlení.
 
4. Deodorant
Osvěžující, nádherně dřevitá a zároveň květinová vůně Petitgrain esenciálního oleje pohlcuje nežádoucí tělesné pachy. Omezuje růst bakterií v těch částech těla, které jsou často vystaveny teplu a potu, ale pod oděvem si s nimi nemůže poradit sluníčko. Tímto způsobem olej zabraňuje tělesnému zápachu a kožním infekcím, které jsou výsledkem nahromadění bakterií.
 
5. Tonikum
Olej Petitgrain má uklidňující a uvolňující účinky na nervy a chrání je před nepříznivými vnějšími i vnitřními vlivy jako je šok, hněv, úzkost a strach. Je dobrým pomocníkem při epileptických a hysterických záchvatech.
 
6. Pomáhá od nespavosti
Petitgrain olej je dobrým sedativním prostředkem pro nejrůznější negativní stavy mysli, jako jsou utrpení, podráždění, úzkost či náhlý vztek. Může být také použit k léčbě problémů, jako je abnormální palpitace (nepříjemné vnímání srdečního rytmu, pocit „bušení srdce“), hypertenze (vysoký krevní tlak) a nespavost.
 
Balm Balm organic kosmetika