Balm Balm Single Note YLANG YLANG Eau de Parfum

750 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
1.11.2021

Vášnivá, smyslná, exotická a tajemná vůně Balm Balm

 • 100% organická parfémová voda
 • Složená pouze z jediného voňavého tónu esenciálního oleje a alkoholu z ryzího obilného zrna
soil-associationleaping-bunny bio-kvalita luxusni-zalezitost

Detailní informace

Detailní popis produktu

 • Destilovaný z organického, dvakrát destilovaného alkoholu žitného nebo pšeničného zrna
 • Objem 33 ml 

 

BalmBalm-logo-Ladybio

Balm Balm - britská elegance, tradice a nadčasovost

Každá parfémová voda z řady Single note značky Balm Balm má svůj vlastní charakter. Můžete ji používat samotnou anebo v kombinaci s jakoukoliv další parfémovou vodou z této řady, a tak vytvořit svou vlastní jedinečnou vůni.

Parfémy jsou balené do obalů oceněných certitikátem FSC, které pochází z šetřně obhospodařovaných lesů, a certifikátem „uhlíkově neutrální“ (nezanechávají uhlíkovou stopu).

Vyzkoušejte oblíbené kombinace parfémů Balm Balm

 • Osvěžující Bergamot + Spearmint
 • Romantická Rose Geranium + Mandarinka
 • Nevinná Lavendule + Mandarinka + Bergamot
 • Sexy Ylang Ylang + Rose Geranium
 • Uklidňující Ylang Ylang + Petitgrain + Bergamot
 • Veselá Bergamot + Mandarinka
 • Ženská Rose Geranium + Lavendule
 • Mužná Petitgrain + Bergamot + Spearmint
 • Vědomá Spearmint + Lavendule + Bergamot
 • Umělecká Ylang Ylang + Petitgrain + Rose Geranium

 

Složení parfému Ylang Ylang Balm Balm

Květ kanangy vonné (Cananga Odorata), 100% organický a přírodní obilný alkohol

Ylang-ylang a jeho 6 blahodárných účinků

Dlouhou dobu jsme o jeho účincích neměli ani ponětí. Pak přišlo období, kdy média zaplavily reklamy na kosmetiku obsahující jeho výtažky. Používá se ke snížení krevního tlaku i ke zvýšení sexuálního vyrušení a povzbuzení libida. Malé žluté květinky, které svými účinky na lidský organismus překvapily svět. Řeč je o ylang-ylang.
 

Co je to ylang-ylang?

Esenciální olej ylang-ylang se extrahuje parní destilací čerstvých květů stromu Cananga odorata, který se běžně nachází v deštných pralesích Indonésie, Filipín, Jávy, Sumatry, Komorů a Polynésie.

Hlavní složky oleje ylang-ylang

 • benzylbenzoát - má mikrobiální účinky, používá se v přírodní kosmetice jako konzervant, v průmyslu při výrobě insekticidů a jako rozpouštědlo, v medikamentech jako látka zabíjející roztoče způsobující svrab
 • linalool - je protizánětlivý, působí proti depresím a úzkostným stavům, uvolňuje svalové křeče a zmírňuje epileptické záchvaty. Používá se jako parfémová složka v kosmetice a působí jako insekticid.
 • karyofylén - má antidepresivní účinky
 • geranylacetát - působí na mykózy a jiné houbovité a kvasinkové infekce
 • p-cresyl methyl ether - “voňavá” složka s typickým květinovo-oříškovo-citrusovým nádechem
 • seskviterpeny - mají antioxidační účinky

Olej ylang-ylang a jeho účinky

1. Antidepresivní
Asi nejstarší a nejznámější vlastností ylang-ylang je jeho schopnost bojovat proti depresi, odstraňovat úzkost, smutek a chronický stres. Má povzbuzující účinky na náladu, vyvolává pocity radosti a optimismu, uvolňuje tělesné napětí. Doporučuje se osobám po šoku.
2. Antiseboroický
Seborea (seboroický ekzém, mazotok) je onemocnění kůže, které je způsobeno selháním mazových žláz. Tato porucha vede k nepravidelné produkci kožního mazu a k následné infekci epidermálních buněk. Jedná se o nepříjemnou a bolestivou nemoc, kdy se bílá nebo světle žlutá kůže, ať už je suchá nebo mastná, začíná odlupovat. To se obvykle děje na pokožce hlavy, tvářích, obočí, ale výjimkou nejsou ani další části těla. Ylang-ylang esenciální olej je vhodný při léčbě této zánětlivé nemoci tím, že regulací produkce mazu a léčbou samotné infekce eliminuje podráždění pokožky a zarudnutí.
3. Afrodiziakální
Esence obsažené v ylang-ylang oleji mohou zlepšit váš sexuální život. Doporučuje se především lidem, kteří ztratili zájem o sex kvůli obrovské pracovní zátěži a profesnímu stresu. Ztráta libida je narůstajícím problémem dnešní hektické doby a rozhodně se není za co stydět. Zkuste nechat působit vůni ylang-ylang a zvyšte tak šance na romantický pohlavní styk.
4. Snižuje vysoký krevní tlak
Ylang-ylang olej je účinným prostředkem pro léčbu hypertenze. Je přírodním alternativem k farmaceutikům, která mohou mít nežádoucí vedlejší účinky na zdraví.
5. Snižuje nervové napětí
Ylang-ylang masážní olej posiluje zdraví nervového systému. Opravuje různá nervová poškození a chrání nervy před rozvojem poruch.
 

Ylang-ylang olej a jeho použití

Ylan-ylang olej můžete míchat s vodou nebo nosnými oleji, z nichž nejvhodnější jsou bergamot, grapefruit, levandule a santalové dřevo. Díky své jedinečné a silné vůni je olej nejčastěji používán jako přísada do vůní, parfémů a kosmetických výrobků. Je také oblíbeným osvěžovačem místností a vůní do difuzéru. Olej můžete vmasírovat do vlasů a pokožky hlavy pro zlepšení kvality a podporu růstu vlasů. Aplikací na obličej zlepšíte krevní oběh a eliminujete kožní skvrny.
 
Varování! Ylang-ylang olej musí být užíván v doporučených dávkách. Jeho nadměrné množství může způsobit podráždění a vyvolat toxicitu.