Chcete mít lepší sex?

1. 6. 2018

Sex je koření života, které napomáhá k pozitivní energii a pohodovému partnerskému soužití. Pokud to ve vaší ložnici neklape tak, jak by mělo, a přemýšlíte, jak zlepšit svůj sexuální život, je pravý čas vyzkoušet něco nového. Kegelovy cviky mají neskutečné účinky a zlepší zážitek z milování ženám i jejich polovičkám. A navíc je můžete provádět kdekoli.

Kegelovy cviky na zpevnění pánevního dna

Nejspíše jste už o nich slyšeli. Co přesně si ale pod pojmem Kegelovy cviky představit?

V padesátých letech 20. století nebyla gynekologie na takové úrovni jako je dnes, a proto se některé problémy jako inkontinence po porodu nebo prolaps pochvy nejčastěji řešily nepříjemnou chirurgickou cestou. Roku 1948 absolvent medicíny Illinoiské univerzity, americký gynekolog Arnold Henry Kegel, přišel s revoluční myšlenkou. Uvedl do praxe cviky pomáhající zpevňovat pánevní dno. V první polovině minulého století tyto praktiky vzbudily kontroverzi a rozruch, avšak dnes jsou běžnou součástí života mnoha lidí. Tyto cviky nejenže pomáhají ke zdravější anatomii ženy, ale při pravidelném cvičení také ke zvýšení citlivosti, snadněji dosažitelnému a intenzivnějšímu orgasmu a celkově k lepšímu prožitku při sexu. A nezanedbatelným benefitem je i prevence inkontinence, která se netýká pouze zralých žen, ale také některých mladých maminek po porodu.

O tom, že mají Kegelovy cviky velmi dobrý vliv na ženské zdraví není pochyb. Necvičí je pouze ženy po porodu a ženy trpící inkontinencí, ale také ženy trpící OAB syndromem (syndrom hyperaktivního močového měchýře) a mnoho dalších. To, že zpevníte svaly v oblasti pánevního dna, které často ochabnou také v přechodu, při sedavém zaměstnání, při nošení těžkých břemen nebo nárazovém vytrvalém kašli, přispěje k lepší rovnováze a koordinaci těla. Trénování svalů pánevního dna pomůže ženám lépe vnímat své tělo, jsou schopny lépe sevřít mužský penis a tím intenzivněji prožívat celý milostný akt, mnohdy i s mnohonásobným orgasmem.

Je prokázáno, že pomocí cviků dochází při styku ke kvalitnějšímu zvlhčení sliznice, které je pro milostný akt velmi důležité. Podle statistik má při sexu orgasmus asi jen třetina žen. Zbylé dvě třetiny potřebují jinou stimulaci, případně mají s dosažením vrcholu velký problém. Proč některé ženy dosáhnou vyvrcholení hned a jiné na něj „nemají nárok“? Klíčem k lepšímu sexu je pevnost pánevního dna a poševního svalstva. Proto jsme si pro vás připravili cvičení, které vám pomůže dosáhnout vrcholu. Ať už si vyberete jakékoliv z následujících cvičení doma, můžete si být jisté, že pokud bude váš trénink pravidelný a důsledný, brzy se můžete těšit na větší prožitek.

Proč posilovat svaly pánevního dna?

  • Cvičení může pomoci s problémem inkontinence, zároveň slouží jako její prevence
  • Přispívá ke zkvalitnění sexuálních prožitků a pomáhá při nemožnosti dosáhnout orgasmu
  • Posílené svalstvo napomáhá kontrole nad držením těla a vzhledem bříška
  • Menstruační kalíšek drží ve správné poloze díky svalům pánevního dna - pokud protéká, problém je právě v ochablých svalech
Jak správně zavést menstruační kalíšek

Neumíte správně nasadit menstruační kalíšek? Na vině mohou být ochablé pánevní svaly

 

Jak svaly pánevního dna správně procvičovat?

Než začnete s vlastním cvičením, je důležité se naučit lokalizovat svaly pánevního dna. Naučit se břišní dýchání a cvičení spojit s dechem. Toto si zkuste osvojit v následujících čtyřech fázích, které provádějte nejprve vleže a po jejich zvládnutí zkuste ztížit polohy - vsedě nebo ve stoje.

Lokalizace svalů

Pro správné zapojování svalů je nezbytné uvědomit si, kde se svaly nacházejí a naučit se je vnímat. Cvičení je vhodné provádět po ránu. Je to náročnější, jelikož svaly ještě nejsou aktivní. Nácvik můžete zahájit například během močení, kdy se budete snažit proud moči zadržet. Zatínejte a povolujte svaly pánevního dna a zkuste zaměřit svoji pozornost na vnímání rozdílu mezi uvolněním a stáhnutím svalů. Další možností je vzít si na pomoc zrcátko. Zrcátkem si můžete zevní genitál prohlédnout a pokusit se zapamatovat si obraz uložení pánevního dna. Pokuste se o stah konečníku a pochvy.

Nácvik břišního dýchání

Hluboké břišní dýchání zajišťuje masáž srdce a vnitřních orgánů a tím podporuje a stimuluje jejich činnost. Hluboké dýchání do břicha také posiluje břišní svalstvo. Pokud dojde k ochabnutí těchto svalů, bránice a vnitřní orgány poklesnou a tím začnou vyvíjet tlak na pánevní dno.

Pro nácvik správného dýchání si lehněte na záda, pokrčte kolena a položte si obě ruce pod pupík. Pomalu se nadechněte nosem a snažte se dýchat do svých rukou. Při správném provedení se břicho vydouvá a roztahuje – pozor, břicho se v žádném případě nesmí propadat! Položené ruce na břichu vám pomáhají stimulovat místo kam dýchat. Následně pomalu a dlouze vydechněte ústy až do úplného výdechu. Dýchání provádějte volně a přirozeně, nezadržujte dech!

Nácvik izolovaných stahů

Cílem je naučit se odděleně stahovat svaly pochvy a konečníku od svalů hýžďových a břišních, které se při cvičení často nechtěně zapojují. Jejich zapojení je však nežádoucí, jelikož s pánevním dnem nemají nic společného. Pro tento nácvik je vhodné zavést dva prsty do pochvy, mírně je od sebe oddálit a snažit se stahovat pánevní dno. Při cvičení si zkuste představit, že vtahujete pochvu a konečník do těla. Pokud tlak nutí prsty se přibližovat, cvičíte správně.

Vlastní posilování

V této fázi trénujte udržení stahu po dobu jedné až sedmi sekund. Doporučuje se počet opakování 80 – 300 stahů denně.

Kegelovy cviky na zpevnění pánevního dna

Kegelovy cviky nejdříve začněte procvičovat v leže, později vsedě i ve stoje

 

Cviky pro posilování pánevního dna

1. Ve stoje pokrčtee jednu nohu a uchopte ji nad kolenem, stehno přitáhněte směrem k hrudníku a několik vteřin v této poloze vydržte. Poté se vraťte do původního základního postoje a cvik opakujte na druhou nohu. Cvik opakujte několikrát na obě nohy.

2. Ve stoje s nohama překříženýma přes sebe se předkloňte a pokuste se dotknout dlaněmi země nebo podložky. Předklánějte se pomalu, tahem, obratel po obratli. Jakmile se dotknete dlaněmi země nebo dosáhnete svého maxima v předklonu, vraťte se opět pomalu zpět do stoje.

3. Třetí cvik provádějte vsedě na patách, což je základní poloha, ze které poté mírně nadzvedávejte zadeček směrem nahoru.

4. Výchozí polohou pro další cvik je sed. Opřete se vzadu o lokty a nohy pokrčte v kolenou. Následně se špičkami a patami střídavě dotýkejte podložky.

5. Posílit pánevní dno pomůže také tzv. jízda na kole. Výchozí polohou pro cvik je opět sed, rukama se opřete o lokty, zdvihněte nohy do vzduchu a v této poloze nohama napodobujte jízdu na kole.

6. V leže na zádech pokrčte nohy v kolenou a rozkročte je na šířku chodidla. Natažené ruce sepněte za hlavou. Lopatky pomalu zvedejte od podložky, co nejdále vám to bolest dovolí. Během cvičení pravidelně a rytmicky dýchejte.

7. Dalším cvikem pro posílení pánevních svalů je tzv. „leh-sed“. Ležte na zádech s nohama pokrčenýma v kolenou. Ruce jsou natažené. S výdechem si pomalu sedejte tak, abyste dlaně položili na kolena. Pohyb je veden tahem – ne švihem!

8. Pro další cvik je výchozí polohou leh na zádech. Nohy jsou v kolenou mírně pokrčené a tahem zvedejte pánev, hýždě se snažte zvednout od podložky, a přitom dbejte na vtažené pánevní dno.

9. V leže na zádech upažte ruce, nohy pokrčte v kolenou a střídavě pokládejte vpravo a vlevo. Na podložku pokládejte nohy s výdechem.

Cvičení i potěšení

Zajímavou alternativou, jak tyto svaly posilovat a zároveň zapojit i partnera, je použití erotických hraček z měkkého silikonu, například Venušiných kuliček. Ty už dávno nejsou pouze erotickou pomůckou! Ženy je čím dál častěji používají právě na zpevnění těchto svalů. S přítelem můžete cvičit tak, že vám je zavede do pochvy, vy stáhnete svaly a přítel se je bude snažit jemně vytáhnout. Začít můžete s většími kuličkami a postupně se propracovávat k menším, například vaginálním kuličkám na řetízku. V tomto případě se nabízí použití lubrikantu na vodní bázi (ne na silikonové, které by mohla narušit povrch silikonových pomůcek).

Další pomůckou, která stojí za zmínku, je NatraTone - posilovač pánevního dna. Pomocí jednoduchých cviků pro posílení pánevního dna dosáhnete výrazného posílení svalů pánevního dna již po 10 minutách cvičení 2x denně.

Zajímavé je, že Kegelovy cviky nejsou určeny pouze ženám, ale pomáhají i mužům. A to zejména v případě, když trpí předčasnou ejakulací.Pokud chcete při milování opravdu cítit rozdíl, je potřeba provádět Kegelovy cviky s pravidelností, alespoň 3x týdne. Stačí jen pár minut – při čištění zubů, ve frontě na poště, při čekání na tramvaj nebo v kanceláři. Budete-li je provádět denně, výsledky pocítíte už po pár měsících.

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 15 každý všední den
Neváhejte se s námi poradit - zavolejte nebo napište
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín
Dewii: „Jsem trochu konzervativní"
Rozhovor s blogerkou, Youtuberkou a zejména inspirativní osobností
Dewii: „Jsem trochu konzervativní"
Pohodlná eko menstruace bez bolesti
Perioda může vyvolat takový stres, který může způsobit bolesti podbřišku
Pohodlná eko menstruace bez bolesti
Velký přehled přírodních certifikátů
Jak poznáte, která kosmetika je skutečně přírodní?
Velký přehled přírodních certifikátů
Podléháte Greenwashingu?
„Zelené vymývání' má za hlavní úkol klamat zákazníka
Podléháte Greenwashingu?
Proč je zelený jíl kosmetický zázrak?
Jak vám může zelený jíl pomoci při akné či celulitidě, se dozvíte zde.
Proč je zelený jíl kosmetický zázrak?
Tyto potraviny zhoršují pach potu
Pocení je důkazem zdravého těla. A eliminování jeho zápachu slušnost
Tyto potraviny zhoršují pach potu
Oil Cleansing Method: Čištění pleti olejem
Ano, olejem se odličovat může i mastná pleť
Oil Cleansing Method: Čištění pleti olejem
Podzim 2019: Líčení s výrazným akcentem a regenerace
Znovuzrození vitality a temperamentní barvy. Co dalšího bude IN v kosmetice?
Podzim 2019: Líčení s výrazným akcentem a regenerace
Nedaří se vám vybrat správný odstín make-upu?
Limitka od Cosm´etika se přizpůsobuje jako chameleon
Nedaří se vám vybrat správný odstín make-upu?
Nestyďte se chodit bosá. Zbavte se tvrdých pat už nadobro
Projděte si náš bojový plán, jak se zbavit zrohovatělé kůže na nohou
Nestyďte se chodit bosá. Zbavte se tvrdých pat už nadobro
Jak si vybrat parfém bez toho, abyste ho „očuchali“
Vybrat si organický parfém jen podle popisků? Jde to. Přečtěte si, jak...
Jak si vybrat parfém bez toho, abyste ho „očuchali“
Testujeme: Zvládla jsem s epilační sadou Nadirah „celé léto bez chloupků“?
Přečtěte si recenzi na epilační sadu Nadirah s cukrovou pastou
Testujeme: Zvládla jsem s epilační sadou Nadirah „celé léto bez chloupků“?
Už jste to četli? Kolagen nepomáhá...
Kolagen má omlazovat a vyhlazovat vrásky. Ukázalo se, že pravda je jiná
Už jste to četli? Kolagen nepomáhá...
Testujeme: Jak voní přírodní parfém See the Moonlight od Walden?
Přečtěte si recenzi na přírodní parfém a objevte nečekané spojení esencí
Testujeme: Jak voní přírodní parfém See the Moonlight od Walden?
Mýtus jako mraky! Oleje vás přes sluncem neochrání
Jaká je pravda o SPF ochraně přírodních olejů? Tohle vás nepotěší...
Mýtus jako mraky! Oleje vás přes sluncem neochrání
Svět očima youtuberky Tess Kratochvílové
Jak ji změnilo veganství a proč dala zelenou přírodní kosmetice?
Svět očima youtuberky Tess Kratochvílové
Kosmetické nutnosti pro jarní typy
Máte barvu pleti a vlasů jako Rachel z Přátel? Tyto barvy vám sluší
Kosmetické nutnosti pro jarní typy
Nedělejte si z vrásek vrásky. Jak pečovat o zralou pleť?
Jak to udělat, abychom se i pletí s vráskami mohly chlubit?
Nedělejte si z vrásek vrásky. Jak pečovat o zralou pleť?
CEO Veronika: Otevřeně o LadyBio. O začátcích i fuck-upech
Rozhovor s majitelkou LadyBio, s Veronikou, který si prostě chcete přečíst
CEO Veronika: Otevřeně o LadyBio. O začátcích i fuck-upech
Proč na LadyBio nenajdete mořské houby?
Mají sice příznivé účinky pro tělo, ale jsou dva pádné důvody, proč na LadyBio nepatří
Proč na LadyBio nenajdete mořské houby?
Heureka