FAQ: Vaginální mykózy, lubrikační gely a intimní hygiena

3. 2. 2016

Když vědci z několika amerických universit obdrželi před pár lety kolem 50 milionů dolarů od Národního institutu zdraví pro provedení výzkumu a vytvoření čehosi, jako „nárazníkového gelu“, který by sloužil jako lepší prevence šíření HIV, použili ve výzkumu mimo jiné i lubrikační gely značky Good Clean Love.  

 
Prozkoumány byly všechny nejznámější lubrikační gely na trhu s otázkou, jak mohou být vyráběny tak, aby byly bezpečnější. Výsledky studie byly ohromující. Při výzkumu se zjistilo, že vysoké koncentrace petrochemikálií, které obsahují nejprodávanější lubrikační gely na trhu, poškozují tkáně genitálií!!!  Jedno jediné použití těchto produktů, s vysokou koncentrací chemie, tak zvyšuje riziko vaginální bakteriální infekce 13x!
Přírodní Intimní mycí gel Good Clean Love - Ladybio
  • Co jsou to petrochemikálie, používané v běžných lubrikačních gelech?

Petrochemikálie patří mezi těžkou chemii vyrobenou ze surové ropy nebo zemního plynu. Jsou vysoce inertní a nepřinášejí tak kůži žádnou hodnotu. Tyto chemikálie jsou to samé, co se používá jako palivo do aut a pro další průmyslové aplikace.
  • Co je to bakteriální vaginóza?

Bakteriální vaginóza je léčitelná infekce způsobená přemnožením špatných typů bakterií v pochvě. Mezi příznaky patří svědění, bolest, výtok a často také nepříjemný zápach. Bakteriální vaginóza však může probíhat zcela bez příznaků.
  • Na koho má bakteriální vaginóza vliv?

Bakteriální infekce pochvy je nejčastější u žen ve věku 14 – 44 let. Až 2 z 5 žen mají bakteriální vaginózu a až 84% z nich si toho nejsou vědomy. Bakteriální infekce pochvy činí ženy o 60% náchylnějšími k pohlavně přenosným chorobám a HIV infekci a způsobuje 3x větší pravděpodobnost, že žena nakazí svého partnera.
  • Jak se bakteriální vaginóza šíří?

Bakteriální infekce pochvy se šíří především pohlavním stykem, pro její nákazu však není nutný. Cokoli, co narušuje přirozené pH pochvy zvyšuje riziko bakteriální infekce.
Bio-Match Restore mycí gel je formulován tak, aby šetrně omýval ženské intimní partie bez podráždění a narušení citlivého pH vagíny. Jemné složení podporuje přirozené pH pochvy a slanou rovnováhu zdravé vagíny. Na rozdíl od agresivních intimních mycích gelů a výplachů, které ženy často používají s důvěrou v jejich bezpečnost, je Obnovující intimní mycí gel skutečně šetrný a bezpečný. Po použití zanechává svěží a hydratovaný pocit.
 
Good Clean Love lubrikační gely jsou vytvořeny pro použití jako klasické lubrikační gely během něžných chvílí. Jsou přírodní, bez parabenů a  petrochemikálií a byly certifikovány jako nejbezpečnější lubrikační gely na trhu. 
 
Obnovující lubrikační gel Bio-Match má extra složení speciálně vytvořené pro obnovu přirozeného zdraví pochvy a lze jej používat i pro hydrataci citlivé sliznice a obnovu rovnováhy a pH v pochvě. Obnovující lubrikační gel Bio-Match Restore pro zdraví vagíny je vytvořen tak, aby napodoboval přirozenou rovnováhu těla s perfektně vyváženým pH, slanou rovnováhou a doplňoval kyselinu mléčnou, kterou produkují bakterie v pochvě. Dochází tak k  vytvoření přirozeného zvlhčení pochvy. Lubrikační gel lze používat i jako přirozený doplněk pro obnovení zdraví vagíny při pocitech suchosti nebo jako jakýkoli zdravý lubrikační gel.
Good Clean Love intimn hygiena
  • Když jsou lubrikační gely Good Clean Love přírodní, proč je na obalech napsáno “95% Organic”?

Produkty Good Clean Love jsou certifikovány Oregon Tilth Certified Organic, který je jedním z  nejpřísnějších certifikátů. To znamená, že produkty splňují všechny standardy tohoto certifikátu, včetně používání pouze organických ingrediencí, pokud daná surovina v organické podobě existuje. Bohužel například agar (mořské řasy) nebo xanthanová guma neexistují v organické formě, proto je na obalu uvedeno 5% non-organic ingredients . Do produktů Good Clean Love jsou však používány tyto ingredience v  nejvyšší kvalitě . Požadavek pro přírodní produkty při získávání Oregon Tilth certifikátu je obsah minimálně 70% organických ingrediencí, výrobky Good Clean Love toto minimum překonávají.
 
 
Výrobky Good Clean Love jsou maximálně kompatibilní při použití s latexovými kondomy, patří tak mezi lubrikační gely na vodní bázi. Jako báze je v lubrikačních gelech použito Aloe vera. Spolu s latexovými kondomy nedoporučujeme používat masážní oleje a lubrikační gely na olejové bázi. Olejové přípravky latex narušují a může dojít k poškození kondomu. Výrobky Good Clean Love neobsahují parabeny, petrochemikálie, lepek, patří mezi vysoce kvalitní veganské výrobky, neobsahují glycerín (kromě Intimního mycího gelu, který obsahuje stabilizátor vlhkosti).
  • Nezpůsobují produkty Good Clean Love podráždění?

Věříme, že výrobky GCL jsou maximálně šetrné a jejich používání je zdravé. Věříme také, že se jedná o  nejšetrnější produkty pro intimní hygienu a vášnivé intimní chvíle na trhu. Každý z nás je však jedinečný a není možné vyloučit z žádného produktu všechny možné alergeny. Alergenem může být jakákoli ingredience na světě. I ingredience, které jsou neutrální pro naprostou většinu lidí, mohou u někoho způsobit podráždění. Z tohoto důvodu doporučujeme pro první použití nanést jen malé množství produktu na pokožku těla a důkladné pročtení všech ingrediencí pro vyloučení vašeho alergenu. Lubrikační a intimní mycí gely GCL pracují v souladu s přirozeností těla, nikoli proti němu. Neobsahují tak ingredience, způsobující vaginální infekce, jako jsou například SLS a silikony, běžné v lubrikačních gelech a intimních mycích gelech.
  • Jsou produkty bezpečné v kombinaci s používáním erotických hraček?

Všechny produkty GCL jsou bezpečné při používání s  erotickými hračkami a  intimními pomůckami a nepoškozují je ani nedochází k žádným reakcím. Pro omývání erotických pomůcek doporučujeme Bio-Match intimní mycí gel pro důkladnou desinfekci.
 
  • Jsou produkty Good Clean Love bezpečné při používání v těhotenství a v době kojení? Jsou produkty bezpečné, pokud se snažím otěhotnět? Jsou bezpečné těsně po porodu?

Ano, naše produkty jsou maximálně bezpečné při používání v  každém z těchto období. Lubrikační i intimní mycí gely Good Clean Love doporučujeme pro zpříjemnění intimních chvilek v  těhotenství i  po porodu pro prevenci infekce i jako pomoc při návratu k předchozímu sexuálnímu životu.
  • Mohou se výrobky polykat?

Ano, výrobky jsou jedlé. Neobsahují cukr, laktózu, sóju, lepek ani žádné živočišné ingredience a jsou tak vhodné pro diabetiky, celiaky, vegetariány a vegany.
Good Clean Love lubrikační gel a olej na milování
  • Jaká je expirační doba výrobků GCL?

Good Clean Love produkty mají záruku 2 roky po datu vytištěném na obalu. Po otevření se výrobky nezkazí dříve, než za 2 roky.

Vyjádření značky Good Clean Love k jejich produktům:

 
„Naše mise je zvýšit kvalitu a  kvantitu zdravého sexuálního života a  mezilidských vztahů na zemi díky poskytnutí prvotřídních sexuálních produktů pro Vaše potěšení a základní edukaci. Věříme, že vyrábíme pouze ty nejzdravější a nejčistší produkty na trhu s intimními produkty. V Good Clean Love věříme v to, že Vám přinášíme zdravou alternativu k chemickým produktům intimní hygieny. Vytváříme produkty, které následují tělo, nikdy nejdou proti němu. Značka Good Clean Love vytváří luxusní, vysoce kvalitní a bezpečné výrobky podporující sexuální a intimní zdraví. Good Clean Love představuje zdravou alternativu k chemickým intimním produktům, které dominují na trhu.“
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 16 každý všední den
Neváhejte se s námi poradit - zavolejte nebo napište
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín

Lubrikační gel s olejem nebo bez?
Proč sáhnout po přírodním lubrikační gelu a jaké jsou jeho výhody?
Lubrikační gel s olejem nebo bez?
Cassia: Perfektní kondicionér a přírodní barvení „na zkoušku“
To nejlepší, co pro své vlasy můžete udělat. Slibujeme
Cassia: Perfektní kondicionér a přírodní barvení „na zkoušku“
5 tipů, jak přežít epilaci
Každé léto řešíme to stejné – co se stále dorůstajícími chloupky? Vyřešte to jednou pro vždy
5 tipů, jak přežít epilaci
Křišťál - král drahých kamenů
Dříve se myslelo, že křišťál je zkamenělý led
Křišťál - král drahých kamenů
Opalování od A do Z
Vše, co byste měli vědět o opalování, aby vaše kůže okouzlovala létem ještě před zimou.
Opalování od A do Z
Proč jsou chemické opalovací krémy zlo?
Nejsou „opalováky“ jako „opalováky“. Jedny z nich mají nepěkné vedlejší účinky.
Proč jsou chemické opalovací krémy zlo?
Přírodní oleje na pleť
Jak vybrat olej podle typu pleti?
Přírodní oleje na pleť
Indigo: Kouzlete s odstíny přírodních barev
Barvení bez chemie, to nejsou jen zrzavé odstíny. Indigo barví i do studena
Indigo: Kouzlete s odstíny přírodních barev
Velký průvodce přírodními parfémy
Coco Chanel prohlásila, že žena, která nepoužívá parfém, nemá budoucnost. Ovšem když se tak rozhlédnete okolo sebe, ono není až tak jednoduché vybrat tu správnou lahvičku, která se stane součástí vaší osobnosti, okouzlí ty správné lidi a ještě vám dokonale padne jako ony pověstné malé černé šaty...
Velký průvodce přírodními parfémy
Nefrit - polodrahokam moudrosti
Fyzik W. Starck dokázal, že kameny mají 'léčivou' moc. Jakou má nefrit?
Nefrit - polodrahokam moudrosti
Menstruační kalíšek: Jak ho správně zavést?
Krok za krokem pro začátečnice
Menstruační kalíšek: Jak ho správně zavést?
Recenze na přírodní parfémy Walden
"Je to jako držet hvězdný prach..."
Recenze na přírodní parfémy Walden
Rodonit - kámen kontrastů
Jemná hřejivá růžová a temná černá - rodonit je kámen ceněný už od antiky
Rodonit - kámen kontrastů
Na kafíčko o BIO kosmetice
O BIO kosmetice s blogerkami a youtuberkami
Na kafíčko o BIO kosmetice
Porovnání menstruačních kalíšků. Která značka bude ta pravá?
Jak vybrat značku menstruačního kalíšku? Nedělejte z komára velblouda
Porovnání menstruačních kalíšků. Která značka bude ta pravá?
Olivový olej a jeho účinky
10 prospěšných látek pro tělo a krásu obsahuje panenský olivový olej. Přečtěte si domácí recepty na masky a zábaly
Olivový olej a jeho účinky
Použití esenciálních olejů v těhotenství
Které esenciální oleje jsou v těhotenství vhodné a které škodlivé a nebezpečné?
Použití esenciálních olejů v těhotenství
Avokádový olej je zázrak pro zdraví i krásu
Avokádový olej je přímo nabitý vitaminy A, D a E, které jsou základními stavebními kameny nádherné pokožky bez vrásek.
Avokádový olej je zázrak pro zdraví i krásu
Jak funguje menstruační kalíšek?
Nejprve může působit zvláštně, ale jakmile ho vyzkoušíte, už se k tamponům a vložkám nevrátíte.
Jak funguje menstruační kalíšek?
Pinkwashing - růžová kontraproduktivní propagace?
Přispíváte na charitu? Fajn. Některé firmy se dobročinnosti rády napakují.
Pinkwashing - růžová kontraproduktivní propagace?
Najdete nás na Facebooku