9 tipů na single Valentýn

10. 2. 2017

Valentýn je často pro mnohé bez partnera dost depresivní svátek. Ale proč? Valentýn je přece svátek lásky – a tím pádem i sebelásky. Udělejte si pěkný večer samy pro sebe. Nemusíte si hrát na hrdinku, která nepotřebuje chlapa. Jen věnujte čas sama sobě. Máme pro vás 9 tipů, jak si ho večer zpříjemnit. :-)

valentyn_pro_nezadane

9 tipů na single valentýnský večer

1. Objevte kouzlo aromaterapie

Občas je potřeba dopřát si chvilku pořádného relaxování. I o to jde v aromaterapii – my ji říkáme „terapie s vůněmi“. 

Jedná se o jednu z nejpřirozenějších metod, která využívá vůní éterických olejů pro posílení rovnováhyharmonie organismu po fyzické i psychické stránce. Přečtěte si článek, který vám napoví, jak na to, a vyzkoušejte aromaterapii doma. 

Tip: Pokud si netroufáte na terapii éterickými oleji, doporučujeme vyzkoušet přírodní vonné svíčky a vosky do aromalamp, které obsahují ideální množství éterických olejů.

balm balm esencialni oleje

2. Únor bílý, všude zima – zvedněte si náladu v sauně

Saunování je hitem posledních let. Báječně si tam odpočinete a uděláte něco pro své zdraví. Představte si, jak z promrzlého života vlezete do horké sauny, teplo vám bude pomalu zalézat pod kůži – a pak se schladíte v ledovém bazénku. Nakonec si v odpočívárně dáte třeba okurkovou limonádu. 

Zkuste klasickou finskou saunu nebo navštivte Saunii, kde máte několik typů saun – finskou, páru, bylinkovou... A o zábavu na celý večer máte postaráno.

sauna_valentyn

3. Co takhle si zameditovat nebo zkusit Wim-hofovu metodu? 

Vyzkoušejte něco nového! Meditace jsou skvělý způsob, jak se lépe poznat, rozpoznat své touhybýt harmonická. Též dokáží odbourávat vnitřní bloky z dětství, z minulých vztahů či nenávisti k sobě samé.

Milé ženy, pojďme se mít rády takové, jaké jsme!

Wim Hofova metoda je dechová technika, která vám zase pomůže se lépe soustředit ve chvílích, kdy to budete potřebovat. Zlepší se vaše sportovní výkony, vyhnete se chronickým zánětům, chřipce a nachlazení můžete říct sbohem – a tak dále, a tak dále. Podívejte se na podrobný návod, jak cvičit Wim Hofovu metodu. 

4. Protáhněte a uvolněte se na józe

V dnešní době je jógové studio skoro na každém rohu. Nejen proto, že cvičit jógu je dnes in, ale hlavně proto, že opravdu funguje. Existuje celá řada stylů jógy. Na některých lekcích se pěkně zapotíte a posílíte tělo, na jiných budete více relaxovat a soustředit se na svůj dech. Všechny styly mají jedno společné, a to je pocit kliduharmonie a poznání svého těla

Vydejte se na lekci a uvidíte, jak si za hodinku protahování pěkně odpočinete.

joga_flow_valentyn

 

5. Rozmazlujte a hýčkejte se

Lehněte si do vany s pleťovou maskou na obličeji, použijte éteráky 

 

 

6. Pečujte o své vlasy – dejte jim zábal, masku nebo cassii

Dopřejte svým vlasům péči, kterou si zaslouží. V zimě trpí naše konečky a kořínky se často mastí, protože pořád nosíme čepici. Zkuste zábal pomocí cassie, vlasovou masku nebo si dopřejte automasáž vlasové pokožky. Jak na to? Nic složitého, podívejte:

 1. Připravte si přírodní vlasový olej – nejlépe kokosový nebo ricinový.
 2. Navlhčete si vlasy a pokožku hlavy.
 3. Naneste malé množství oleje na konečky prstů.
 4. Začněte masírovat – důležité je, abyste hýbali s pokožkou hlavy, nebojte se toho, díky pohybu dojde k lepšímu prokrvení, detoxikaci a lepšímu vstřebání oleje.
 5. Olej můžete roztáhnout i do délek – až po konečky. 
 6. Nechte 20 minut působit.
 7. Smyjte přírodním šampónem bez silikonů.
bio_péče_o_vlasy

7. Pozvěte si kamarádku na filmový večer

Objednejte třeba sushi, připravte si popcorn, oříšky, sladkosti, natáhněte hrubé ponožky a tepláky a udělejte si filmový maraton. Zkoušeli jste si pustit všechny díly Harryho Pottera za sebou? Nebo chcete dát několik sérií Sexu ve městě? 

Udělejte si seznam filmů nebo seriálů a začněte! Zima je na filmové večery jak dělaná.

filmový_večer

8. Když je ten Valentýn – co takhle dárek pro sebe?

Obdarujte se krásným šperkem, který vám bude připomínat, že je důležité mít ráda hlavně sama sebe. :-). Náramek z minerálních korálků je nádherný a navíc jsou jednotlivým minerálům přisuzovány léčivé vlastnosti a energie. Podívejte se, který co znamená. 

Howlit bílý

Howlit neboli magnezit je bílý kámen s šedými reliéfy. Probouzí v nás sebelásku, dodává klid a vyrovnanost, přináší harmonii a mír. Taky zklidňuje city, učí nás lépe odolávat stresu a pomáhá nám přijímat ostatní takové, jací jsou – bez nutkání je měnit. Mimo jiné také ulevuje při migrénách, menstruačních bolestech, uvolňuje křeče, svaly a detoxikuje.

Růženín

Jak už jeho název napovídá, má růžovou barvu. Je známý jako kámen lásky, krásy a uzdravování. Ochraňuje naši duši a léčí ji z citových zranění. Učí nás sebelásce i lásce k druhým. Dodává životní energii, pomáhá nám odpouštět, ale také při problémech se srdcem, bolestech genitálií a poruchách nervového systému. 

Korál červený

Lidé už v minulosti věřili, že jim červený korál přináší prosperitu a lásku. Posiluje vášeň, vnitřní mír, pochopení a sílu. Tomu, kdo ho nosí, pomáhá k pochopení sama sebe a se smířením se se sebou samým. Podporuje přátelství, mezilidské vztahy a lásku, chrání před depresemi a úzkostí, je symbolem radosti, štěstí a pomáhá užívat si svůj život naplno. Na fyzické úrovni pomáhá odstraňovat problémy krevního oběhu a ledvin. 

Granát

Granát je tmavě červený, velmi silný kámen plný energie. Dodává potřebný klid a pomáhá udržovat organismus v rovnováze. Přináší sebevědomí a odvahu, podporuje lásku i sexuální energii, otevírá srdce a je naladěn na srdeční energii. Má pozitivní vliv na mezilidské vztahy a přátelství. Pomáhá proti depresím a dodává optimismus. Uzdravuje srdce a plíce, přispívá k regeneraci organismu.

Hematit

Hematit je zajímavý druh minerálu ocelově šedé barvy. Má pozitivní vliv na činnost orgánů v těle a psychické zdraví. Zlepšuje vztahy, podporuje lásku a porozumění. Uklidňuje mysl a uvádí do rovnováhy celé tělo. Taky ochraňuje před negativní energií, zvyšuje sebevědomí a pomáhá ženám překonávat plachost. Zahání úzkost, udržuje zdravou krev, je vhodný pro urychlení a detoxikaci organismu.

Rodonit

Rodonit je krásný růžový minerál s černými skvrnami. Je symbolem zdraví, lásky, rovnováhy, klidu a jistoty. Posiluje sebedůvěru a pomáhá zbavit se závislosti na jiných osobách. Odstraňuje paniku, fobie a strachy, pomáhá hojit citová zranění, dodává schopnost odpouštět a buduje sebelásku. Aktivuje činnost srdce, odstraňuje hněv, podporuje nervovou soustavu a plodnost.

Měsíční kámen

Měsíční kámen neboli selenit je bezbarvý – čirý kámen. Posiluje intuici, přitahuje a probouzí hlubokou lásku a pomáhá ji udržet. Uklidňuje rozbouřené emoce a přehnané citové projevy. Přitahuje štěstí, rozvíjí kreativitu, pomáhá pochopit, co činí člověka šťastným a co potřebuje. Taky vyrovnává hormonální soustavu, zmírňuje bolesti při menstruaci, podporuje lymfatický systém, harmonizuje vlastní pocity a postoj k opačnému pohlaví.

9. Prohlubte svůj vztah s kamarádem nebo kamarádkou

Zajímavý experiment sestavil vědec a psycholog Arthur Aron v roce 1997 v New Yorku. Je totiž dokázáno, že když jste k sobě s druhým otevření, poznáte se opravdu do hloubky. Experiment trvá cca hodinku a obsahuje 36 otázek, které vám pomůžou se s druhým poznat ještě blíže. Máte odvahu ho vyzkoušet? :-)

36 otázek je před vámi – jdeme na to?

 1. Pokud byste si mohli vybrat kohokoliv na celém světě, koho byste pozvali na večeři?
 2. Chtěli byste být slavní? Jakým způsobem?
 3. Připravujete si vždy, co řeknete, než někomu voláte? Proč?
 4. Jak vypadá váš ideální den?
 5. Kdy jste si pro sebe naposledy zpívali? A někomu jinému?
 6. Kdybyste mohli žít do 90 let a posledních 60 let byste měli možnost zachovat si buď mysl, nebo tělo 30letého. Co byste si vybrali?
 7. Máte svou tajnou předtuchu, jak umřete?
 8. Vyjmenujte 3 věci, které máte společné.
 9. Za co jste ve svém životě nejvíce vděční?
 10. Pokud byste mohli změnit cokoliv ve své výchově, co by to bylo?
 11. Stopněte si 4 minuty a navzájem si co nejdetailněji popiště svůj dosavadní život.
 12. Pokud byste se měli zítra probudit a získat jakoukoliv vlastnost nebo schopnost, co by to bylo?
 13. Kdyby vám věštecká koule mohla prozradit pravdu o vás, o vašem životě, o vaší budoucnosti nebo o čemkoliv jiném – kterou z vyjmenovaných věcí byste chtěli vědět?
 14. Existuje něco, o čem dlouho sníte? Proč jste to ještě neudělali?
 15. Co je vaším největším životním úspěchem?
 16. Čeho si v přátelství nejvíce ceníte?
 17. Jaká je vaše nejcennější vzpomínka?
 18. Jaká je vaše nejhorší vzpomínka?
 19. Pokud byste věděli, že náhle umřete, změnili byste něco na svém dosavadním životě? Co a proč?
 20. Co pro vás znamená přátelství?
 21. Jakou roli ve vašem životě hraje láska a náklonnost? Jak moc je pro vás důležitá?
 22. Vyjmenujte 5 pozitivních charakteristik protějšku, se kterým se právě bavíte.
 23. Jak je vám blízká vaše rodina a jak je semknutá? Myslíte si, že vaše dětství bylo šťastnější než dětství většiny lidí?
 24. Jaký máte vztah se svou matkou?
 25. Vymyslete 3 pravdivá tvrzení o vás dvou. Například: Oba jsme chtěli...
 26. Dokončete tuto větu: Přál/a bych si někoho, s kým bych mohl/a sdílet....
 27. Kdybyste se si našli nového partnera, co myslíte, že by o vás měl ten druhý vědět?
 28. Řekněte každý tomu druhému, co se vám na něm líbí. Buďte upřímní a řekněte něco, co byste si normálně neřekli.
 29. Sdílejte spolu trapný okamžik ze svého života.
 30. Kdy naposledy jste před někým plakali? A o samotě?
 31. Řekněte si navzájem, co na tom druhém máte rádi.
 32. Co je tak vážné, že by se o tom nemělo vtipkovat? Pokud pro vás něco takového existuje.
 33. Kdybyste dnes večer zemřeli a nemohli už s nikým mluvit, čeho byste nejvíce litovali, že jste někomu nikdy neřekli? Proč jste to ještě neudělali?
 34. Váš dům se všemi věcmi začal hořet. Po záchraně vašich milovaných a domácích mazlíčků, můžete bezpečně zachránit ještě jednu věc. Co by to bylo a proč?
 35. Čí smrt někoho z vaší rodiny by vás nejvíce zasáhla a proč?
 36. Svěřte se s osobním problémem a zeptejte se, jak by danou věc řešil váš protějšek. Požádejte svůj protějšek také o to, jak vnímá vaše vnímání tohoto problému.

Na závěr si vyzkoušejte dívat se sobě potichu do očí. Zkuste vydržet 4 minuty. Jaké to bylo? Sblížilo vás to?

Experiment jsme si nevymysleli, našli jsme ho v online magazínu Psychology today. Originál najdete tady

prohloubení přátelství

Přejeme krásný valentýnský večer!

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 15 každý všední den
Neváhejte se s námi poradit - zavolejte nebo napište
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín
Pohodlná eko menstruace bez bolesti
Perioda může vyvolat takový stres, který může způsobit bolesti podbřišku
Pohodlná eko menstruace bez bolesti
Velký přehled přírodních certifikátů
Jak poznáte, která kosmetika je skutečně přírodní?
Velký přehled přírodních certifikátů
Podléháte Greenwashingu?
„Zelené vymývání' má za hlavní úkol klamat zákazníka
Podléháte Greenwashingu?
Proč je zelený jíl kosmetický zázrak?
Jak vám může zelený jíl pomoci při akné či celulitidě, se dozvíte zde.
Proč je zelený jíl kosmetický zázrak?
Tyto potraviny zhoršují pach potu
Pocení je důkazem zdravého těla. A eliminování jeho zápachu slušnost
Tyto potraviny zhoršují pach potu
Oil Cleansing Method: Čištění pleti olejem
Ano, olejem se odličovat může i mastná pleť
Oil Cleansing Method: Čištění pleti olejem
Podzim 2019: Líčení s výrazným akcentem a regenerace
Znovuzrození vitality a temperamentní barvy. Co dalšího bude IN v kosmetice?
Podzim 2019: Líčení s výrazným akcentem a regenerace
Nedaří se vám vybrat správný odstín make-upu?
Limitka od Cosm´etika se přizpůsobuje jako chameleon
Nedaří se vám vybrat správný odstín make-upu?
Nestyďte se chodit bosá. Zbavte se tvrdých pat už nadobro
Projděte si náš bojový plán, jak se zbavit zrohovatělé kůže na nohou
Nestyďte se chodit bosá. Zbavte se tvrdých pat už nadobro
Jak si vybrat parfém bez toho, abyste ho „očuchali“
Vybrat si organický parfém jen podle popisků? Jde to. Přečtěte si, jak...
Jak si vybrat parfém bez toho, abyste ho „očuchali“
Testujeme: Zvládla jsem s epilační sadou Nadirah „celé léto bez chloupků“?
Přečtěte si recenzi na epilační sadu Nadirah s cukrovou pastou
Testujeme: Zvládla jsem s epilační sadou Nadirah „celé léto bez chloupků“?
Už jste to četli? Kolagen nepomáhá...
Kolagen má omlazovat a vyhlazovat vrásky. Ukázalo se, že pravda je jiná
Už jste to četli? Kolagen nepomáhá...
Testujeme: Jak voní přírodní parfém See the Moonlight od Walden?
Přečtěte si recenzi na přírodní parfém a objevte nečekané spojení esencí
Testujeme: Jak voní přírodní parfém See the Moonlight od Walden?
Mýtus jako mraky! Oleje vás přes sluncem neochrání
Jaká je pravda o SPF ochraně přírodních olejů? Tohle vás nepotěší...
Mýtus jako mraky! Oleje vás přes sluncem neochrání
Svět očima youtuberky Tess Kratochvílové
Jak ji změnilo veganství a proč dala zelenou přírodní kosmetice?
Svět očima youtuberky Tess Kratochvílové
Kosmetické nutnosti pro jarní typy
Máte barvu pleti a vlasů jako Rachel z Přátel? Tyto barvy vám sluší
Kosmetické nutnosti pro jarní typy
Nedělejte si z vrásek vrásky. Jak pečovat o zralou pleť?
Jak to udělat, abychom se i pletí s vráskami mohly chlubit?
Nedělejte si z vrásek vrásky. Jak pečovat o zralou pleť?
CEO Veronika: Otevřeně o LadyBio. O začátcích i fuck-upech
Rozhovor s majitelkou LadyBio, s Veronikou, který si prostě chcete přečíst
CEO Veronika: Otevřeně o LadyBio. O začátcích i fuck-upech
Proč na LadyBio nenajdete mořské houby?
Mají sice příznivé účinky pro tělo, ale jsou dva pádné důvody, proč na LadyBio nepatří
Proč na LadyBio nenajdete mořské houby?
Ponořte se do tajů květových vod
Je pro vaši pleť lepší růže, nebo heřmánek? Přečtěte si, jak používat květové vody
Ponořte se do tajů květových vod
Heureka