Avokádový olej je zázrak pro zdraví i krásu

13. 4. 2018

Dívá se na vás ráno v zrcadle unavená a zašedlá pleť, která za vás prozrazuje, kolikpak letos sfouknete svíček na narozeninovém dortu? Pak na nic nečekejte (líp totiž bohužel nebude!) a vrhněte se rovnýma nohama do boje. Pokud nevěříte na zázračné vodičky a krémíky, ale přesto byste rádi svůj kosmetický arzenál obohatili, zbystřete!

Mám pro vás zajímavý tip, o kterém zatím moc lidí tušení nemá. Jde o avokádový olej, který jsem si jen tak pracovně sama pro sebe překřtila na "botox v lahvičce". 

 
Avokádový olej je totiž přímo nabitý vitaminy A, D a E, které jsou základními stavebními kameny nádherné pokožky bez vrásek. Ostatně - určitě jste už zaslechli, že avokádo s medem se doporučuje jako vysoce funkční pleťová maska na vyživení mdlé pleti bez života, na kterou si brousí zoubky první vrásky. Proč si tedy nedopřát koncentrát, který se používá přece jen nesrovnatelně pohodlněji, než plody avokáda, která musíte pracně rozmašírovat vidličkou v misce a následně ještě řešit, "kam s ním", až vám začne odpadávat po čtvrthodince z obličeje...?
 
Avokádový olej

Avokádový olej je bohatý na vitamíny, které jsou stavebními kameny zdravé pevné pokožky

 
 
Navíc olej můžete používat jak místo vaší obvyklé ranní či večerní péče (namísto krému), tak jej lze využít právě pro míchání pleťových masek. V prvním případě stačí doslova pár kapek, které rozetřete na čistou, termální nebo květinovou vodou svlaženou pleť. Uvidíte, že olej se do kůže doslova vpije a ta bude rázem jako vyměněná! V případě druhém můžete třeba lžičku oleje smíchat s banánem, nebo jílem a voilá - vlastní pleťová maska je na světě!

Mimochodem, pamatujete si na poslední dovolenou, kdy jste pustili z hlavy veškeré starosti a celý týden jste na pláži jen odpočívali s knížkou v ruce a šumením mořských vln za zády? A teď si představte, že onen odpočatý výraz si můžete dopřávat každý den! Nemožné? Tak zkuste avokádový olej zařadit do své pravidelné péče o pleť a uvidíte, že od prvního použití z něj budete nadšení!

Avokádový olej - pro zdravé vlasy, pleť i srdíčko

Je jedním z nejzdravějších ovocí na světě. Přestože jeho plody rostou na stromě jménem Hruškovec přelahodný (ach ta binomická nomenklatura :)), celý svět ho zná pod zcela jiným názvem. Obsahuje tolik přírodních látek, že bývá označováno za superpotravinu. Lisováním jeho semen a dřeně vzniká prvotřídní olej. Řeč je o avokádu.

Vše dobré, co avokádový olej obsahuje

Kyselina olejová

Mononenasycená omega-9 mastná kyselina, která tvoří až 70% avokádového plodu, je známá především pro své blahodárné účinky na zdraví. Dostatek kyseliny olejové snižuje v těle záněty a dokáže bránit rozvoji rakoviny.
 

Lecitin

Přírodní látka složená z kyseliny fosforečené, cholinu, mastných kyselin, glycerolu a dalších látek. Má vynikající účinky na snižování hladiny cholesterolu, pročišťuje stěny cév a posiluje činnost srdečního svalu. Vlasům vrací zdravý lesk a omezuje jejich vypadávání.
 

Vitamíny

 • Vitamin K důležitý pro správnou činnost jater a srážlivost krve, napomáhá tělu vstřebávat vápník, brání řídnutí kostí a má vliv na jejich správný vývoj, podporuje funkci srdce, ledvin, snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi, slouží jako prevence proti rakovině
 • Vitamin C posiluje imunitu, má protizánětlivé, antioxidační a regenerační vlastnosti, stimuluje tvorbu krvinek, pomáhá bojovat s infekcemi, povzbuzuje organismus při únavě a vyčerpání, podporuje hojení, aktivuje buněčný metabolismus, je důležitý pro dobrý stav kostí, chrupavek, zubů a sliznic
 • Vitamin B5 (kyselina pantotenová) má protistresové účinky, podporuje tvorbu hormonů v nadledvinách, napomáhá přeměně cukrů a tuků
 • Vitamín E je antioxidant potřebný pro ochranu buněk, je zodpovědný za růst a vývin svalů, funkci krevního oběhu, nervového a zažívacího systému
 • Vitamín A (retinol) je zásadní pro funkci očí a dobrý zrak, napomáhá správnému vývoji kostí
 • Vitamín B1 (thiamin) pomáhá zlepšovat náladu, brání únavě, podporuje chuť k jídlu, je důležitý pro dobré trávení, posiluje srdíčko
 • Vitamin B2 (riboflavin) je důležitý pro tvorbu buněk (zdravá pokožka, vlasy a nehty), správnou funkci očí, posiluje srdeční aparát a ovlivňuje mnoho dalších orgánů, má vliv na metabolismus, ovlivňuje nervovou soustavu
 • Vitamin B3 (nacin) je důležitý k uvolňování energie ze sacharidů, udržuje správnou hladinu krevního cukru, podílí se na správné funkci nervového systému a zažívacího traktu, zmírňuje stavy úzkosti, deprese a nespavosti
 • Kyselina listová hraje důležitou roli při krvetvorbě, je součástí vzniku nukleových kyselin a řady aminokyselin
 

Minerály

 • Draslík udržuje potřebnou rovnováhu vody v organismu, upravovat krevní tlak, hraje roli při trávení bílkovin a cukrů
 • Hořčík je nepostradatelný téměř pro všechny procesy v těle, je po draslíku nejzastoupenějším minerálem v buňkách, udržuje buňky zdravé a zpomaluje jejich stárnutí a odumírání, podílí se na transportu cukrů do buněk a zlepšuje v nich využití kyslíku
 • Mangan je důležitý pro využití různých vitamínů, např. vitamínu C, nezbytný pro tvorbu bílkovin, cukrů, tuků, cholesterolu a pro metabolické procesy v kostech a nervové tkáni
 • Měď se podílí na lepším využití cukrů, stavbě kostí, činnosti centrálního nervového systému, je součástí kolagenu (bílkovina, která je důležitou částí kůže, kostí a pojivových tkání), má protizánětlivé účinky
 • Železo se podílí na tvorbě červených krvinek, ve kterých je součástí červeného krevního barviva (hemoglobin)
 • Zinek podporuje správnou funkci imunitního systému, kůže, vlasů, nehtů, pohlavních orgánů a nervového systému
 • Fosfor je součástí struktury kostí, zubů a membrán
Avokádový olej na pleť a jeho účinky

Avokádo si vysloužilo přezdívku "superpotravina". Je zdravé, ideální do teplé, studené, sladké i slané kuchyně a své místo má i v kosmetice

 

Avokádový olej a jeho účinky

Avokádový olej na pleť

Pravidelným užíváním avokádového oleje pomůžete vaší pokožce vytvářet větší množství správně fungujících buněk. Vitamín E, draslík a lecitin se snadno vstřebávají do dermis i epidermis, a poskytují tak energii pro růst a zdraví nové pokožky, stejně jako pro opravení již poškozených buněk.
 

Avokádový olej na vlasy

Stejné živiny, které pomáhají zdraví vaší pokožky, jsou ideální i pro zdraví vašich vlasů. Avokádový olej můžete použít samotný nebo ho smíchat s dalšími libovolnými esenciálními oleji vhodnými pro výživu vlasů. Takto užitá vlasová kúra zlepší vzhled a strukturu stávajících vlasů a současně podpoří zdravější a rychlejší růst vlasů nových.
 

Avokádový olej pro zdravé srdíčko

Avokádový olej má neobvykle vysokou hladinu beta-sitosterolu (látka podobná cholesterolu), díky které naše tělo dokáže přeměnit méně zdravé tuky do forem, které jsou pro něj lépe využitelné a méně poškozují buňky. Vzhledem k tomu, že avokádový olej je navíc protizánětlivý, může pomoci zabránit poškození arteriálních stěn, což zase snižuje riziko srdečních onemocnění. Avokádový olej také udržuje krevní tlak na normální a zdravé úrovni.
 

Avokádový olej jako skvělý zdroj vitamínu E

Avokádový olej patří mezi prvních pět nejbohatších potravin na vitamín E. Tento vitamín rozpustný v tucích je známý pro své pozitivní účinky na zdraví kůže a očí, posiluje imunitní systém, chrání buňky před poškozením vyvolaným volnými radikály, zlepšuje paměť a funkce trávicího traktu.
 

Avokádový olej pro lepší trávení

Pokud se cítíte často nafouklá jako balón nebo unavená bez zjevné příčiny, může za tím být špatné trávení. Avokádový olej by měl tento problém pomoci vyřešit. Kombinace vitamínů, minerálů a mononenasycených mastných kyselin v avokádovém oleji pomáhá trávicímu traktu lépe zpracovávat potraviny. Při pravidelném užívání nejenže se začnete cítit lépe a budete mít více energie, ale v konečném důsledku můžete přijít i o pár přebytečných kil.
 

Avokádový olej při hubnutí

Jak již bylo naznačeno výše, je avokádový olej skvělým parťákem při hubnutí. Vysoká koncentrace kyseliny olejové v kombinaci se zdravou stravou a pravidelným pohybem dokáže s vaším tělem hotové divy. Látky obsažené v avokádovém oleji způsobují rychlý pocit nasycení, tzn. nebudete mít pocit hladu, ale vaše tělo bude mít přísun všech důležitých živin.
 

Avokádový olej a detoxikace těla

Avokádový olej je nabitý chlorofylem - přírodním zdrojem hořčíku. Je jednou z nejznámějších přírodních látek schopných zbavovat se těžkých kovů (rtuť a olovo) z jater, ledvin, mozku a dalších orgánů. Každá molekula chlorofylu obsahuje v jádru hořčíkový iont, který se uvolňuje při kontaktu s kyselým prostředím (to vzniká například při trávení). Na místo uvolněného hořčíku pak neúplná molekula chlorofylu přitahuje kovové ionty, aby tak vyplnila volný prostor. Můžeme tak bez nadsázky říct, že avokádový olej je takovým přírodním čističem našich vnitřních orgánů.
 

Avokádový olej proti svědění a pálení

Pokud patříte mezi nešťastníky trpící některou z nemocí kůže, avokádový olej je dobrou volbou i pro vás. Díky vysoké koncentraci kyseliny olejové se avokádový olej nevstřebává tak rychle jako jiné oleje a udržuje vaši pleť dlouhodobě hydratovanou, což je v případě ekzému nebo lupénky více než žádoucí. Avokádový olej dokáže ulevit také od hmyzích kousnutí či bodnutí a popálenin.
 

Avokádový olej jako ranhojič

Složky avokádového oleje dokáží urychlit proces hojení. Ať už vás trápí škrábance, oděrky, popáleniny, vyrážky či prasklé puchýře, zkuste použít pár kapek avokádového oleje. Nejenže pomůžete tělu k rychlejší regeneraci, ale zvýšíte také pravděpodobnost, že vám na těle nezůstane žádná ošklivá jizva.

Máte svůj vlastní recept, ve kterém hraje hlavní roli avokádo?

Podělte se o něj v naší Facebook skupině Jsem Ladybio

Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 16 každý všední den
Neváhejte se s námi poradit - zavolejte nebo napište
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín
Nedaří se vám vybrat správný odstín make-upu?
Limitka od Cosm´etika se přizpůsobuje jako chameleon
Nedaří se vám vybrat správný odstín make-upu?
Nestyďte se chodit bosá. Zbavte se tvrdých pat už nadobro
Projděte si náš bojový plán, jak se zbavit zrohovatělé kůže na nohou
Nestyďte se chodit bosá. Zbavte se tvrdých pat už nadobro
Jak si vybrat parfém bez toho, abyste ho „očuchali“
Vybrat si organický parfém jen podle popisků? Jde to. Přečtěte si, jak...
Jak si vybrat parfém bez toho, abyste ho „očuchali“
Testujeme: Zvládla jsem s epilační sadou Nadirah „celé léto bez chloupků“?
Přečtěte si recenzi na epilační sadu Nadirah s cukrovou pastou
Testujeme: Zvládla jsem s epilační sadou Nadirah „celé léto bez chloupků“?
Už jste to četli? Kolagen nepomáhá...
Kolagen má omlazovat a vyhlazovat vrásky. Ukázalo se, že pravda je jiná
Už jste to četli? Kolagen nepomáhá...
Testujeme: Jak voní přírodní parfém See the Moonlight od Walden?
Přečtěte si recenzi na přírodní parfém a objevte nečekané spojení esencí
Testujeme: Jak voní přírodní parfém See the Moonlight od Walden?
Mýtus jako mraky! Oleje vás přes sluncem neochrání
Jaká je pravda o SPF ochraně přírodních olejů? Tohle vás nepotěší...
Mýtus jako mraky! Oleje vás přes sluncem neochrání
Svět očima youtuberky Tess Kratochvílové
Jak ji změnilo veganství a proč dala zelenou přírodní kosmetice?
Svět očima youtuberky Tess Kratochvílové
Kosmetické nutnosti pro jarní typy
Máte barvu pleti a vlasů jako Rachel z Přátel? Tyto barvy vám sluší
Kosmetické nutnosti pro jarní typy
Nedělejte si z vrásek vrásky. Jak pečovat o zralou pleť?
Jak to udělat, abychom se i pletí s vráskami mohly chlubit?
Nedělejte si z vrásek vrásky. Jak pečovat o zralou pleť?
CEO Veronika: Otevřeně o LadyBio. O začátcích i fuck-upech
Rozhovor s majitelkou LadyBio, s Veronikou, který si prostě chcete přečíst
CEO Veronika: Otevřeně o LadyBio. O začátcích i fuck-upech
Proč na LadyBio nenajdete mořské houby?
Mají sice příznivé účinky pro tělo, ale jsou dva pádné důvody, proč na LadyBio nepatří
Proč na LadyBio nenajdete mořské houby?
Ponořte se do tajů květových vod
Je pro vaši pleť lepší růže, nebo heřmánek? Přečtěte si, jak používat květové vody
Ponořte se do tajů květových vod
Testujeme: Jak pod drobnohledem dopadly maska a tonikum Bioaroma?
Přečtěte si, jak mi dvojí bylinková péče způsobila nečekanou závislost
Testujeme: Jak pod drobnohledem dopadly maska a tonikum Bioaroma?
4 × 4 tipy, jak po zimě hodit vlasy do latě
Přečtěte si, které olejové zábaly jsou těmi nejlepšími maskami na vlasy
4 × 4 tipy, jak po zimě hodit vlasy do latě
Testujeme: Je Moringa All-beauty Créme opravdový Skin Hero?
Přečtěte si recenzi na rozjasňující krém od Ere Perez. Je tak boží, jak slibuje?
Testujeme: Je Moringa All-beauty Créme opravdový Skin Hero?
Jak a čím se dělá permanentní make-up?
A jaká rizika sebou nese? A co udělá s pletí?
Jak a čím se dělá permanentní make-up?
Návod, jak bojovat s mastnou a problematickou pletí
Zbavte se nedokonalostí pleti jednou provždy. Přečtěte si, co funguje...
Návod, jak bojovat s mastnou a problematickou pletí
4 typy líčení, bez kterých se neobejdete
Ženy preferují jeden typ líčení. Každé ale sluší 4 základní looky...
4 typy líčení, bez kterých se neobejdete
Exkluzivně z Austrálie: Jak se rodí nápady v Ere Perez? A co ekologie?
Jak vznikají produkty a co uhlíková stopa? Vše v rozhovoru...
Exkluzivně z Austrálie: Jak se rodí nápady v Ere Perez? A co ekologie?
Heureka