Správná velikost a zavádění menstruačního kalíšku

10. 2. 2016

Jak vybrat správnou velikost kalíšku + praktické tipy pro jeho používání

Jak vybrat menstruační kalíšek, LadyBio
Menstruační kalíšky si získávají pozornost stále většího počtu žen a dívek, které si chtějí období během menstruace, co možná nejvíce usnadnit a především zpříjemnit. Tato menstruační pomůcka slibuje úplně jiný komfort a praktičnost, než na kterou jsou ženy zvyklé u používání dámských vložek nebo tamponů.
 
Možná i vás menstruační kalíšky pro svou rostoucí popularitu zaujaly a nyní si pohráváte s otázkou, který z nich je pro vás ten pravý. Současný sortiment je více než pestrý a i v tomto případě platí, že čím větší nabídka, tím složitější výběr. Hledáte-li pro sebe dokonalý kalíšek, se kterým se během menstruace budete cítit maximálně pohodlně a sebejistě, pak si od nás nechte poradit, jak správně postupovat při výběru!
Mamicup L, jak vybrat menstruační kalíšek, velikost, LadyBio

U menstruačního kalíšku je nejdůležitější jeho správná velikost

Menstruační kalíšky se vyrábí v několika provedeních a vzájemně se od sebe liší nejen velikostí, tvrdostí/měkkostí, ale i značkou, materiálem nebo barvou. Pravda je ale taková, že nejdůležitějším kritériem je právě jeho velikost, která je pro uživatelku jistotou pohodlného používání a maximální praktičnosti. Velice důležité je proto, zvolit správný obvod kalíšku, který by měl odpovídat velikosti vaší pochvy. Každá žena je jiná a má odlišné fyziologické předpoklady, od kterých se velikost intimních partií odvíjí. Na velikost vaší pochvy má tak vliv vícero faktorů:
 
 • pevnost či povolenost pánevního dna
 • vaše postava
 • skutečnost, zda jste již rodila nebo ne

Velikost pochvy – jedna velká neznámá

Možná jste dospěla k názoru, že budete-li znát velikost vaší pochvy, nebude pro vás výběr menstruačního kalíšku takový problém. Nejjednodušší variantou, jak přijít velikosti intimních partií na zoubek, je konzultace s gynekologem – ten má s čím porovnávat a pokud mu vysvětlíte vaše důvody, jistě vám dokáže říci, zda je vaše pochva spíše úzká nebo volná. Další pomůckou mohou být tampony. Jestliže jste je používala a vyhovovala vám velikost mini, pak je velká pravděpodobnost, že se s touto velikostí spokojíte i u menstruačního kalíšku.
Velikost menstruačního kalíšku, jak vybírat, LadyBio

Jednoduchá rada

Stále si nejste jistá, pro kterou velikost menstruačního kalíšku se rozhodnout a máte strach, že investujete peníze do špatného modelu? Pak pro vás máme jednu snadnou pomůcku – ovšem pozor! Nelze se na ni spoléhat vždy! Vliv na velikost pochvy může mít porod i pravidelné cvičení.
 
Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku, LadyBio
 • Malá velikost menstruačního kalíšku
  Je vhodná pro mladé dívky, dívky bez sexuálních zkušeností, aktivně sportující ženy a pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací.

 • Velká velikost menstruačního kalíšku
  Je vhodná pro ženy ve zralém věku, pro ženy po porodu přirozenou cestou a pro ženy se silnější menstruací.

Správné zacházení s kalíškem

Naučit se správně zacházet s menstruačním kalíškem chce trochu cviku, ale nemusíte se bát. Doporučujeme vyzkoušet si zavedení kalíšku ještě před menstruací – zjistíte tak optimální umístění a během menstruace tak nezažijte horké chvilky.
Jak zavést menstruační kalíšek, LadyBio
 • Jak zavést kalíšek

Nejpohodlnější je zavádět kalíšek v podřepu. Před zavedením je možné jej navlhčit a to lubrikačním gelem na vodní bázi či vodou, díky čemuž zavedení usnadníte. Kalíšek přeložte, uchopte mezi palcem a  ukazováčkem, a takto složený kalíšek zasuňte do pochvy – netřeba tlačit. Po plném zavedení do pochvy se kalíšek rozevře, přitiskne se k poševní stěně a vytvoří tak podtlak potřebný k tomu, aby skrze kalíšek neunikala krev.
 
 • Jak vyndat kalíšek

Menstruační kalíšek se vytahuje za spodní část nebo za stopku – záleží na tom, zda na něho dosáhnete. K pohodlnému vyjmutí je dobré několikrát stlačit svaly pánevního dna, díky čemuž se kalíšek trochu posune a bude možné jej naklopit na stranu a poté jednoduše vyjmout.
 

Co dělat ve chvíli, kdy se vám nedaří kalíšek vyjmout?

Již nejednou se stalo, že měla žena či dívka s vyjmutím menstruačního kalíšku problémy. Komplikace může být způsobena zajetím kalíšku hluboko do pochvy – například během spánku nebo plavání, kdy se uvolní svaly. Ještě než zpanikaříte a budete se snažit kalíšek vyjmout násilím, čímž byste si mohla ublížit, nechte si poradit, jak v takové situaci postupovat.
 
 • V poloze ve dřepu s široce roztaženýma nohama několikrát stáhněte poševní svaly, díky čemuž kalíšek posunete níže – tlačte podobně, jako když jste na toaletě.
 • V případě, že nepomůže stlačení svalů, zkuste pomocí dvou prstů vsunutých do pochvy kalíšek nahmatat a vytáhnout .
 
Líbil se vám článek? Sdílejte jej.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 22 každý den
Neváhejte se s námi poradit
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín

Proč jsou opalovací krémy zlo?
Nejsou 'opalováky' jako 'opalováky'. Jedny z nich mají nepěkné vedlejší účinky.
Proč jsou opalovací krémy zlo?
Cassia je nejlepší přírodní kondicionér
Tak jako se u nás pro zvýraznění blond vlasů používá heřmánek, ve světě se využívá Cassie. Rozšířila se z Asie a dodnes si ji pletou s Hennou, možná proto ji často najdete pod názvem Neutrální Henna nebo Bezbarvá Henna. S Hennou ale nemá nic společného.
Cassia je nejlepší přírodní kondicionér
Proč nejste dost vlhká? Aneb poševní suchost
Suchost poševní sliznice postihne v životě každou ženu. Často o tomto problému nemluví, protože je to pro ně choulostivé a obtížné. Nakonec se cítí nejistě a rozpačitě a to může ovlivnit jejich sexuální život.
Proč nejste dost vlhká? Aneb poševní suchost
Neem nebo-li nimba. Olej nebo raději prášek?
Kosmetika z nimbového stromu vám svými blahodárnými účinky vykouzlí obdivný výraz. Jestli jste o nimbě neboli neeem neslyšeli, nebo o něm víte jen velmi málo, přicházíte o studnici řešení různých kožních i vlasových problémů. 100% přírodní olej nebo prášek z nimby řeší zejména problematickou pleť (akné, mastnou pleť, ekzém), ale jejich účinky jsou téměř univerzální pro každou část těla.
Neem nebo-li nimba. Olej nebo raději prášek?
Jak na bolestivou menstruaci
Rady a tipy na vyléčení bolestivé menstruace. Bez léků, bez hormonů.
Jak na bolestivou menstruaci
Opožděná menstruace - aneb jak menstruaci vyvolat přírodní cestou
Chystáte se na dovolenou, nebo je pro vás období PMS příliš těžké a chcete ho co nejrychleji překonat, nebo se menstruace prostě nedostavila? Chcete nejdříve zkusit přirozenou cestu?
Opožděná menstruace - aneb jak menstruaci vyvolat přírodní cestou
Proč máte na svůj parfém alergii a jakým složkám se vyhnout
Ženy s velkým “žet” vědí, že ta správná vůně umí zatočit s vlastní náladou i s partnerem. Pečlivě vybírají vůně a ingredience, aby prádlo, jídlo, domov i ony samy neodolatelně voněly. Stále častěji však přibývá lidí, kteří mají na parfémy alergii. Proč tomu tak je a jak vybrat parfém, který alergii nevyvolá?
Proč máte na svůj parfém alergii a jakým složkám se vyhnout
Přírodní oleje na pleť
Láká vás tajemství krásné a pružné pleti bez vrásek? Poradíme vám jaký přírodními oleji na pleť vybrat přesně pro váš typ pleti!
Přírodní oleje na pleť
Krémy proti vráskám, aneb jak správně pečovat o svou pleť?
Mít i ve zralém věku krásnou pleť je snem nejedné ženy. Chcete vědět jak toho dosáhnout?
Krémy proti vráskám, aneb jak správně pečovat o svou pleť?
Jak oslavit Valentýna jako nezadaná?
Jste single a nevíte co s valentýnským večerem? Máme pro vás zajímavé tipy!
Jak oslavit Valentýna jako nezadaná?
Kosmetika s lanolinem. Ano nebo ne?
My ho v kosmetice nechceme! Chcete zjistit proč?
Kosmetika s lanolinem. Ano nebo ne?
Manuál na výjimečného Valentýna
Chcete Den zamilovaných oživit? Překvapte svou lásku neobvyklým zážitkem. Dopřejte si den plný neopakovatelných okamžiků. V našem manuálu vám prozradíme, jak na to!
Manuál na výjimečného Valentýna
Menstruační kalíšek ano nebo ne?
Menstruační kalíšky jsou stále více oblíbenějším řešením menstruace. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody a co říkají ty, které kalíšek vyzkoušely?
Menstruační kalíšek ano nebo ne?
Stop stresu, únavě a nachlazení! Esenciální oleje vám pomohou
Trápí vás stres, únava nebo opakující se nachlazení? Už máte po krk zaručených chemických zbraní? Vyzkoušejte přírodní cestu.
Stop stresu, únavě a nachlazení! Esenciální oleje vám pomohou
15 kouzelných využití arganového oleje
Která z vás dámy, by nechtěla v 60 letech vypadat na 30? Všechny do jedné bychom kvůli tomu vraždily – což ovšem není nutné. Stejně tak není nutné ani vyhazovat zbytečně statisíce za předražené krémy, nebo dokonce chodit pod kudlu k plastickému chirurgovi.
15 kouzelných využití arganového oleje
Ultimátní průvodce světem přírodních mýdel
Dovedete si představit život bez mýdla? Asi jen těžko. Pravidelně jej používala už Kleopatra, skutečný boom nastal až s výrobou kvalitních mýdel ve Španělsku, Francii a Itálii. I české mýdlárenství má bohatou tradici. My Vám teď ukážeme, proč se zaměřit kromě olivových mýdel i na ty exotická a na super novinku - tuhé mýdla na vlasy!
Ultimátní průvodce světem přírodních mýdel
Mohou zubní pasty za hormonální nerovnováhu?
Kosmetika je byznys a ze zubních past je najednou mix látek, které jsou zbytečné nebo, bohužel, škodlivé. Některé dokonce mohou způsobit hormonální nerovnováhu. jedině přírodní zubní pasty splní to, co slibují.
Mohou zubní pasty za hormonální nerovnováhu?
Květové vody a jak je používat. Která se hodí pro Vaši pleť?
Každý den pleti dopřejete krém, čistíte ji a myslíte si, že pro ni děláte dost? My vám ukážeme, co pro ni můžete dělat více. Květové vody nejsou tolik rozšířené a mnoho žen o nich neví. Přitom jsou tak blahodárné! Je na čase svoji neznalost napravit.
Květové vody a jak je používat. Která se hodí pro Vaši pleť?
Rtěnka na doživotí. Jedinečná, bez chyb, od Cosm´etika
'Nezklamala, překvapila a hlavně nemá žádné mínus.' Takový je rozsudek testování rtěnky Cosm´etika v odstínu Boreaux. V čem je tak výjimečná? Fotky uvnitř článku.
Rtěnka na doživotí. Jedinečná, bez chyb, od Cosm´etika
Jak zatočit s unaveným vzhledem?
Je jedno, zda budík zvoní v pět deset v devět padesát. Víme, že budík nenávidíte v každou denní dobu. Stejně tak nenávidíte kruhy pod očima, opuchlost a unavený vzhled. Jak vypadat svěží i po prohýřené noci?
Jak zatočit s unaveným vzhledem?
Najdete nás na Facebooku