Křišťál - král drahých kamenů

14. 5. 2018

Křišťál je rozhodně TOP mezi drahými kameny! Zaslouží si označení “kámen kamenů”. Bezbarvá odrůda křemene připomínající ledový krystal dala tomuto kameni i jeho název, z latinského crustallos - led. Nejen, že svým vzhledem zmrzlou vodu připomíná, ale lidé v minulosti věřili, že je jeho zkamenělou formou, která nikdy neroztaje.

 
Má ochlazující účinky, vysokou teplotou praská. Univerzální nejúčinnější léčivý kámen na světě, který zesiluje energii, umí nabíjet ostatní kameny a zesilovat jejich účinky! Energeticky nejsilnější, nejmocnější minerál, který si poradí se vším. Energii čistí, nabíjí, pohlcuje, zesiluje, reguluje, uvádí do naprosté harmonie! Jeho skvělou vlastností je, že pohlcuje škodlivé záření - RTG i elektromagnetické. Je tedy vhodný, jako “čistička” energií a záření, které nám můžou škodit. Je symbolem čistoty, síly, ochrany a léčení. Pokud nevíte, který minerál si vybrat, nebo s kameny začínáte, s křišťálem nešlápnete vedle. Už v historii byl oblíbený pro svoje vlastnosti a svoji krásu. Dá se říct, že mezi kameny je nejznámější a taky nejoblíbenější. Má dlouho historii a široké využití.
Křišťál

Dříve se myslelo, že křišťál je zkamenělý led

Vzhled a naleziště křišťálu

Křišťál je bezbarvá průhledná, poloprůhledná až mléčná odrůda oxidu křemičitého. Vzniká krystalizováním v magmatu a je nejrozšířenějším drahým kamenem. Vyskytuje se nejčastěji ve formě krystalů, ty nejúčinnější a nejsilnější jsou údajně ty neupravené. Měl by být přírodně uražený, nebroušený, mít nejlépe podlouhlý tvar s několika hranami a na konci by měl mít špičatý hrot. Pokud je zakončený dvěma špicemi, říká se mu “dvojče” a jeho síla je tak dvojnásobná. Takový typ křišťálu je nejvhodnější k léčení. Různě upravené křišťály jsou vhodné k dekoraci, nebo jako šperky - náramky z minerálních korálků, přívěsky, náušnice... Pokud je několik krystalů seskupených, říká se mu kříšťálová drúza, ta je vhodná na nabíjení a čištění jiných minerálních kamenů, které se na drúzu položí a nechají se na ní odpočívat. Broušením a leštěním získává vysoký lesk, který je atraktivní hlavně ve šperkařství. Naleziště křišťálu jsou po celém světě, velké naleziště je na Madagaskaru, v Brazílii, USA, Rusku, Rakousku, Švýcarsku, Itálii ale i v České republice.

Historie křišťálu

V neolitu se uplatnily úlomky křišťálu jako hroty různých nástrojů. V antickém Řecku byly křišťálové nádoby znakem bohatství, protože podle antických legend pili bohové jen z křišťálových pohárů. Řecké ženy nosili šperky, aby podpořily tvorbu mateřského mléka. Od minulosti až dodnes se používá jako zázračný talisman a lidé věří jeho mystickým schopnostem. Křišťálové koule se používaly jako součást klenotů panovníků a už od starověku se používaly křišťálové koule a kyvadla k věštění. V Austrálii používaly šamani křišťál k přivolávání deště. Ve středověku se jeho prach užíval vnitřně na různé zdravotní problémy. V Budhismu je považován za jednu ze sedmi cenností a uznáván jako duchovní kámen. Velkou záhadou jsou křišťálové lebky Mayů a Aztéků. Jejich opracování a vznik není dodnes úplně objasněn. Křišťál byl a je oblíbeným materiálem ve výrobě rituálních předmětů i při odhánění zlých sil a démonů. Tibeťané ho používají jako “náplast” na rány a po celém světě je používaný jako léčivý, magický a všestranný kámen na různé problémy.
 

Křišťálová koule

Magické koule z křišťálu známe z pohádek všichni. Byly nezbytnou výbavou druidů, čarodějnic, mágů a dnes i ezoterických léčitelů a věštců. Byly ji od historie přisuzovány věštecké a jasnozřivé schopnosti. Původně však sloužily jako ochlazovací koule. Už od starověku se pomocí ní nahlíželo do minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Odborníci pomocí ní viděly obrazy, které potom vykládali. Pomocí své intuice a vnitřnímu vidění dokázali s koulí pracovat s nadpřirozenou schopností.
Křišťálová koule

Křišťálu se i dnes přisuzují věštecké vlastnosti

Jak si vybrat ten pravý kámen?

Říká se, že každý má svou moudrost, intuici. Nejlépe tedy vyberete podle toho, který kámen se líbí vám nebo jestli vás něčím přitahuje. Můžete vybírat i podle znamení zvěrokruhu, energie, čaker, léčivých účinků na tělo i duši, vlastností. Každému kameni, je přiřazena planeta a element.
 
Receptivní energie - znamená, že kámen má uklidňující, tlumící, nebo harmonizující účinky. Vyzařuje ženskou energii jin. Náramky z kamenů by se měly nosit na levém zápěstí. Tyto kameny se dobíjí a čistí energií měsíčního světla.
 
Projektivní energie - znamená, že dodávají energii. Vyzařují mužskou energii jang. Náramky z kamenů by se měly nosit na pravém zápěstí. Kameny se čistí a nabíjí energií slunečního světla. 

Křišťál - favorit mezi kameny

Všestranný a univerzální křišťál je unikátní tím, že patří mezi receptivníprojektivní kameny. Je přiřazený elementu vody i ohně. Uvádí energie do harmonie, dokáže pohlcovat negativní energie, zklidňovat, uvolňovat i dobíjet energii. Je silným meditačním kamenem. Působí jako regulátor ostatních kamenů. Je vhodný pro všechny znamení zvěrokruhu, zejména Lvy, Vodnáře, Kozoroha, Blížence. Je mu přiřazen MěsícSlunce. Všechny čakry uvádí do vzájemné energie. Působí především na korunní čakru. Může se přikládat na různá místa na těle, které potřebují léčit, pročistit, nebo harmonizovat. Je vhodný pro muže i ženy.
 

Vlastnosti křišťálu

Silný léčivý minerál má podobné vibrace jako člověk a svými účinky dodává tělu pozitivní energii. Má moc harmonizovat, chránit i léčit. Je vhodný na všechny duševní potíže. Dodává a posiluje sebevědomí, zklidňuje i nabíjí novou silnou energií. Pomáhá odstraňovat bloky a povzbuzuje. Pokud trpíte poruchami spánku, může pomoci i s tímto problémem. Působí jako pohlcovač elektomagnetického záření. Je vhodné zavěsit krystaly kdekoliv v prostoru, kde chceme, aby proudila dobrá energie, nebo položit krystaly na různá místa, nejen jako dekoraci, ale hlavně kvůli jeho účinkům. Může podpořit pozitivní vztahy s blízkými lidmi, ale taky naši kreativitu a mysl. Velkým pomocníkem může být při depresích a únavě.

Léčivé účinky

Působí na harmonii celého těla. Čistí a posiluje orgány. Je vhodný na všechny zdravotní problémy, jako doplněk k léčbě. Posiluje imunitu, tiší bolesti hlavy i zubů, pomáhá při problémech trávícího ústrojí, má pozitivní vliv na neurologické problémy, maminkám může podpořit dostatečnou tvorbu mléka. Ovlivňuje správnou funkci štítné žlázy, srdce, ulevuje při horečkách a křečích. Má dobrý vliv na popáleniny a poranění pokožky, vlasy a nehty. Pozitivně působí na zdraví organismu jako celku.
 

Jak čistit a nabíjet křišťál?

Při získání minerálních kamenů se doporučuje ihned provést očištění a nabití energie, aby se na nás nepřenesly energie cizí. Další péči provádíme podle potřeby, nebo cca jednou týdně. Aby jsme podpořili co nejvíce jejich schopnosti a účinky, je třeba se o minerály starat. Kamínky opláchneme vlažnou vodou, klidně i několik minut a osušíme jemnou látkou (v případě šperků pozor na bižuterní doplňky). Voda zbaví kameny nečistot a všech negativních energií. Nabíjíme na slunečním, nebo měsíčním světle. Pomocí křišťálové drúzy můžeme nabíjet a čistit i ostatní minerální kameny. V její blízkosti, nebo položením minerálu přímo na ni zajistíme, že se minerál pomocí křišťálu očistí a nabije.
 

Křišťálový elixír

V historii ho používali hlavně mágové a léčitelé, dnes si ho můžete připravit a vyzkoušet i vy. Jak na to? Sežeňte si přírodní, neopracový křišťál. Očistěte ho tak, jak je popsáno výše a nabijte ho pozitivní energii na slunci, nebo měsíci několik hodin. Naplňte sklenici čistou vodou a vložte do ni čistý a nabitý krystal. Nechte ve vodě odpočívat přes noc, nebo několik hodin. Svou energii předá do vody, která by měla chutnat svěže a čerstvě. Voda se užívá buď vnitřně, jednoduše ji vypijte… Podpoří imunitu, harmonizuje organismus, detoxikuje, působí léčivě na nejrůznější problémy, dodává energii - i tu sexuální a pomáhá při zažívání a průjmech. Zevně se s ní dá potírat poraněná kůže.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 16 každý všední den
Neváhejte se s námi poradit - zavolejte nebo napište
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín

Cassia: Perfektní kondicionér a přírodní barvení „na zkoušku“
To nejlepší, co pro své vlasy můžete udělat. Slibujeme
Cassia: Perfektní kondicionér a přírodní barvení „na zkoušku“
5 tipů, jak přežít epilaci
Každé léto řešíme to stejné – co se stále dorůstajícími chloupky? Vyřešte to jednou pro vždy
5 tipů, jak přežít epilaci
Opalování od A do Z
Vše, co byste měli vědět o opalování, aby vaše kůže okouzlovala létem ještě před zimou.
Opalování od A do Z
Proč jsou chemické opalovací krémy zlo?
Nejsou 'opalováky' jako 'opalováky'. Jedny z nich mají nepěkné vedlejší účinky.
Proč jsou chemické opalovací krémy zlo?
Přírodní oleje na pleť
Jak vybrat olej podle typu pleti?
Přírodní oleje na pleť
Indigo: Kouzlete s odstíny přírodních barev
Barvení bez chemie, to nejsou jen zrzavé odstíny. Indigo barví i do studena
Indigo: Kouzlete s odstíny přírodních barev
Velký průvodce přírodními parfémy
Coco Chanel prohlásila, že žena, která nepoužívá parfém, nemá budoucnost. Ovšem když se tak rozhlédnete okolo sebe, ono není až tak jednoduché vybrat tu správnou lahvičku, která se stane součástí vaší osobnosti, okouzlí ty správné lidi a ještě vám dokonale padne jako ony pověstné malé černé šaty...
Velký průvodce přírodními parfémy
Nefrit - polodrahokam moudrosti
Fyzik W. Starck dokázal, že kameny mají 'léčivou' moc. Jakou má nefrit?
Nefrit - polodrahokam moudrosti
Menstruační kalíšek: Jak ho správně zavést?
Krok za krokem pro začátečnice
Menstruační kalíšek: Jak ho správně zavést?
Recenze na přírodní parfémy Walden
"Je to jako držet hvězdný prach..."
Recenze na přírodní parfémy Walden
Rodonit - kámen kontrastů
Jemná hřejivá růžová a temná černá - rodonit je kámen ceněný už od antiky
Rodonit - kámen kontrastů
Na kafíčko o BIO kosmetice
O BIO kosmetice s blogerkami a youtuberkami
Na kafíčko o BIO kosmetice
Porovnání menstruačních kalíšků. Která značka bude ta pravá?
Jak vybrat značku menstruačního kalíšku? Nedělejte z komára velblouda
Porovnání menstruačních kalíšků. Která značka bude ta pravá?
Olivový olej a jeho účinky
10 prospěšných látek pro tělo a krásu obsahuje panenský olivový olej. Přečtěte si domácí recepty na masky a zábaly
Olivový olej a jeho účinky
Použití esenciálních olejů v těhotenství
Které esenciální oleje jsou v těhotenství vhodné a které škodlivé a nebezpečné?
Použití esenciálních olejů v těhotenství
Avokádový olej je zázrak pro zdraví i krásu
Avokádový olej je přímo nabitý vitaminy A, D a E, které jsou základními stavebními kameny nádherné pokožky bez vrásek.
Avokádový olej je zázrak pro zdraví i krásu
Jak funguje menstruační kalíšek?
Nejprve může působit zvláštně, ale jakmile ho vyzkoušíte, už se k tamponům a vložkám nevrátíte.
Jak funguje menstruační kalíšek?
Pinkwashing - růžová kontraproduktivní propagace?
Přispíváte na charitu? Fajn. Některé firmy se dobročinnosti rády napakují.
Pinkwashing - růžová kontraproduktivní propagace?
Můj boj s celulitidou
Celulitida a kila. Jak s nimi zatočit a nezbláznit se?
Můj boj s celulitidou
Recenze na krém Argital Floré redukující celulitidu
Měsíc zkoušení krému na celulitidu je za mnou. Jaké jsou výsledky?
Recenze na krém Argital Floré redukující celulitidu
Najdete nás na Facebooku