Menstruační kalíšky: RECENZE

5. 2. 2016
Uvažujete o pořízení menstruačního kalíšku, ale nevíte, jakou značku a velikost zvolit, či zda opravdu jde o pohodlnější způsob při řešení menstruačních pomůcek? Přečtěte si recenze od našich spokojených zákaznic a uživatelek menstruačních kalíšků.

Lunette menstruační kalíšek Model 1

Menstruační kalíšek Lunette, recenze, LadyBio
"Na doporučení kamarádky jsem vzdala nepraktické používání dámských vložek, koupila si menstruační kalíšek Lunette Model 1  a musím říci, že od prvního zavedení jsem mgaximálně spokojená. Tento kalíšek jsem si vybrala kvůli jeho velikosti s ohledem na sílu mé menstruace, a i když jsem se obávala prvního zavedení a následného vyjmutí, ukázalo se, že je to jen o zvyku a cviku. Kalíšek sedí výborně, uvnitř jej vůbec necítím a oproti klasickým vložkám je to nesrovnatelně lepší pocit. Stopka je výborně drážkovaná a skvěle se drží. Celkově menstruační kalíšek Lunette Model 1 hodnotím jako vynikající alternativu ostatních jednorázových pomůcek a své nadšení z kalíšku šířím dál!"
 
Monika

LadyCup menstruační kalíšek Jahoda velikost L

Menstruační kalíšek, jahoda, LadyBio, recenze
"Jsem žena středního věku, mám za sebou dva porody přirozenou cestou a více jak dva roky jsem se kamarádkou nechala přemlouvat k přechodu z klasických vložek na mnohem pohodlnější a praktičtější menstruační kalíšek. Vzhledem k mému věku a síle menstruace jsem se rozhodla pro LadyCup menstruační kalíšek Jahoda velikost L. Když mi kalíšek přišel, byla jsem v první chvíli trochu zklamaná ze silikonu, který jsem si představovala měkčí, ale při zavádění mě nic nebolí, takže paráda. Od prvního dne používání jsem z kalíšku přímo nadšená, akorát jsem si musela zkrátit stopku, která mě v původní délce tlačila při sezení. Nyní si svou menstruaci konečně můžu užívat a jediné, co mě mrzí je, že jsem se k jeho používání nechala tak dlouho přemlouvat. Je skvělý a určitě ho doporučím dál."
 
Renata

LadyCup menstruační kalíšek Jahoda velikost S

Menstruační kalíšek, LadyCup, recenze, LadyBio
"O menstruačních kalíšcích jsem již mnohokrát slyšela, ale až teď jsme se s mojí mamkou odhodlaly, že si je taky pořídíme – obě jsme se spolehly na značku LadyCup, mamka si koupila velikost L a já se rozhodla vyzkoušet menstruační kalíšek LadyCup jahoda velikost S, protože jsem ještě panna. Když kalíšky konečně dorazily, nemohla jsem se dočkat první menstruace, kdy jej budu moci vyzkoušet – jenže moje představy byly od reality někde úplně jinde. Ačkoli jsem panna, se zaváděním nebo vyjmutím tamponů jsem nikdy problém neměla, kdežto s kalíškem to už problém byl. První zkušenost byla dost bolestivá, kalíšek se mi ani nepodařilo zavést úplně – dostala jsem ho jen na kraj a i tak to dost bolelo.
 
Druhý den jsem se odhodlala zkusit to znovu a kalíšek přeci jen zavedla. Myslím, že se úplně nerozevřel, ale i tak jsem ho dost cítila a byl mi uvnitř nepříjemný. Třetí den mé menstruace jsem se, proto rozhodla pro třetí a zároveň poslední pokus – říkala jsem si, že pokud to nepůjde, vrátím se k tamponům a kalíšek vyzkouším za pár měsíců. Ten den už se mi ale kalíšek podařilo zavést bez problémů. Nevím, zda to bylo mou nešikovností nebo nezkušeností, každopádně teď již kalíšek používám pravidelně a problémy se zaváděním i následným vyjmutím nemám. I přes počáteční bolest můžu jedině doporučit a poradit, že to chce získat cvik."
 
Janča

LunaCup menstruační kalíšek větší

Menstruační kalíšek větší, recenze, LadyBio
"I když menstruační cyklus neodmyslitelně patří k životu každé ženy, nebyly pro mě dny spojené s krvácením nijak zvlášť příjemné. Byla jsem zvyklá požívat buď tampony nebo vložky, ale obě pomůcky vás během menstruace omezují a zpravidla jsou nepříjemně cítit. Navíc je musíte pořád dokola kupovat, převážet a použité vyhazovat. Jednoznačně největším přínosem LunaCup menstruačního kalíšku pro mě bylo vyřešení všech uvedených nepříjemností spojených s menstruací. Kalíšek po jeho zavedení vůbec nevnímám, nijak mě neomezuje a nemusím řešit, kdy a kde budu shánět nebo měnit použité vložky či tampony. Můžu říci, že díky kalíšku je život během jahůdkových dní zcela bez omezení, což mi maximálně vyhovuje."
 
Veronika

Menstruační kalíšek FemmyCycle S

Menstruační kalíšek FemmyCycle S, recenze, LadyBio
"Dlouhou dobu jsem během menstruace používala tampony, jenže po vysazení hormonální antikoncepce mám menstruaci velice slabou a nejednou se mi stalo, že mi bylo zavedení či vyjmutí tamponu hodně nepříjemné.
 
O menstruačním kalíšku mi řekla moje spolubydlící, která je s touto pomůckou nadmíru spokojená a nemůže si kalíšek vynachválit. Tak jsem si řekla, že raději než bolestivé a problémové zavádění tamponů, vyzkouším tuhle metodu a uvidím, jestli mi bude vyhovovat. Přečetla jsem si nějaké recenze na menstruační kalíšky a na jejich základě, se rozhodla objednat menstruační kalíšek FemmyCycle S. Schválně jsem zvolila velikost S, neboť jsem drobnější postavy a pravidelně cvičím – a udělala jsem dobře. Kalíšek se pohodlně zavádí, což připisuji skutečnosti, že na sobě nemá žádné vroubky a oceňuji snadnost vyjmutí kalíšku díky praktickému poutku."
 
Tereza

Menstruační kalíšek FemmyCycle M pro nízký čípek

Menstruační kalíšek FemmyCycle M pro nízký čípek, recenze, LadyBio
"Vyzkoušela jsem již několik menstruačních kalíšků, ale ani jeden z nich mi bohužel nevyhovoval – ať už to bylo z důvodu příliš silného silikonu nebo skutečnosti, že mi kalíšek po zavedení tlačil na poševní vchod a jeho používání tak pro mě bylo hodně nepříjemné. Diskuze na intertenu o menstruačních kalíšcích mě utvrdily v tom, že podobné problémy nemám jen já. I když už jsem chtěla na tuto menstruační pomůcku zanevřít a vrátit se k používání klasických dámských vložek.
 
Dala jsem na radu své známé a objednala si menstruační kalíšek FemmyCycle M. Jednou jsme spolu u kafe řešily moje problémy a došla řeč na variantu nízko položeného děložního čípku. Po doporučení jednoduchého testu jsem zjistila, že mám čípek ve vzdálenosti kratší než 5 cm – což mě utvrdilo, že jsem objednala správnou variantu a těšila jsem se, že tenhle kalíšek konečně bude ten pravý. A taky že jo! Kalíšek mě netlačí ani při sezení, v ničem mě neomezuje a velmi pohodlně se vytahuje. Za mě obrovská spokojenost!"
 
Jindra

Menstruační kalíšek FemmyCycle L

Menstruační kalíšek FemmyCycle L, recenze, LadyBio
"Na kalíšek jsem narazila úplnou náhodou na blogu mé kamarádky a čistě ze zvědavosti jsem se rozhodla, že jej také musím vyzkoušet. Recenze na menstruační kalíšek FemmyCycle L byly pozitivní a vzhledem k tomu, že již od puberty mívám poměrně silnou menstruaci, jsem ani nepřemýšlela nad volbou jiné velikosti – pro mě zkrátka jen to největší.
 
Je pravda, že po rozbalení kalíšku jsem se trochu zalekla jeho velikosti, protože je opravdu objemný, ale na druhou stranu jsem si říkala, že alespoň déle vydrží. Naprostá bomba! Kalíšek mi vystačí i na 12 hodin, je příjemně měkký a díky očku na konci se snadno vytahuje, což beru jako obrovské plus. Měla jsem strach, jestli nebude při vyndávání přetékat, ale díky záklopce, která se při vytahování narovná a kalíšek se tak uzavře , jsem doposud nezaznamenala ani jediné protečení."
 
Jitka

Menstruační kalíšek Mamicup M

Menstruační kalíšek Mamicup M, recenze, LadyBio
"O menstruačním kalíšku jsem se dozvěděla prostřednictvím jednoho článku, a byť jsem s ním neměla žádnou zkušenost, rozhodly jsme se společně s kamarádkou, že jej obě vyzkoušíme. Já jsem si objednala menstruační kalíšek Mamicup M a kamarádka, která již rodila, zvolila větší variantu. Přiznám se, že ke koupi právě tohoto kalíšku, mě přesvědčila především jeho příznivá cena – navíc jsem si říkala, že pokud by mi to nevyhovovalo, tak to po finanční stránce nebude taková tragédie. Kalíšek předčil všechna má očekávání, i když je pravda, že mi zpočátku nevyhovovala jeho poměrně dlouhá stopka, kterou jsem si trochu zkrátila, teď už si menstruaci užívám bez jediného problému. Vůbec nevím, že jej uvnitř sebe mám a oceňují vroubky na stopce, díky kterým mi nedělá jeho vyndávání žádné problémy a je to fakt rychlovka. I kamarádka na velikost L pěje samé ódy."
 
Blanka

Menstruační kalíšek Mamicup L

Menstruační kalíšek Mamicup L, LadyBio
"Jsem žena středního věku, mám za sebou dva porody přirozenou cestou a léta poměrně bolestivé menstruace, takže jsem se jednoho dne rozhodla, že mého utrpení bylo akorát tak dost a že si teď zasloužím tu nejlepší péči. Kupování klasických vložek mě přestalo bavit, nemluvě o skutečnosti, že pokud jsem si chtěla v práci vložku vyměnit, musela jsem ji přenášet z kanceláře na WC pod oblečením a kolikrát jsem si připadala jako pašerák – zvláště v případě, kdy vás na cestě zastaví nadřízený na kus řeči.
 
Mám menstruační kalíšek Mamicup L a nemůžu proti němu říci jedno křivé slovíčko. Přiznávám, že jsem se obávala jeho používání a také jeho velikost mě v první chvíli trochu zaskočila, ale je úžasný. Jakmile jej během menstruace zavedu, můžu jej pohodlně měnit po několika hodinách, nikde mě netlačí a prakticky o něm vůbec nevím. Konečně můžu své dny prožívat s  úsměvem a myslím, že si takový komfort každá žena zaslouží."
 
Miriam

Menstruační kalíšek Gaia S

Menstruační kalíšek Gaia S, recenze, LadyBio
"Ráda se s vámi podělím o svou pozitivní zkušenost s menstruačním kalíškem Gaia S, který jsem si koupila před půl rokem a díky kterému, je moje menstruace nejen daleko pohodlnější, ale svým způsobem i čistší a ekologičtější. Kalíšek o velikosti S jsem zvolila především proto, že byl doporučován ženám, které ještě nerodily. Vzhledem k tomu, že to byla moje úplně první zkušenost s kalíškem, jsem si tedy nechala poradit, vsadila na „esko“ a svého rozhodnutí nelituji – kalíšek vyhovuje perfektně a dokonale se přizpůsobil mým potřebám během jahůdkových dní. Kalíšek mi byl příjemný již na omak, protože je velice měkký, zavádění vůbec nebolí a vyndávání je snadné a rychlé. Díky kalíšku se během menstruace cítím pohodlně a  čistě, takže za mě jedině palec nahoru!"
 
Lenka

Menstruační kalíšek Gaia L

Menstruační kalíšek, Gaia L, LadyBio
"Vyzkoušela jsem menstruační kalíšek Gaia L a jsem s ním naprosto spokojená. Vlastně ani nevím, že ho uvnitř sebe mám a to považuju za velké plus. Na začátku jsem si sice říkala, že je příliš velký, ale vzhledem k materiálu je kalíšek naprosto přizpůsobivý a i když první zkušenosti s vyndáváním nebyly zrovna nic moc, dostala jsem to po několika pokusech do ruky a teď už žádné problémy s jeho používáním nemám. Investici beru s úsměvem a hlavně vím, že se mi vrátí. V létě se tak už nebudu muset v horkých dnech pařit s vložkou a  nebudu se muset bát protečení, jako tomu bylo u tamponů, jež mi po druhém porodu přestaly vyhovovat."
 
Zuzana
Inspirovaly Vás recenze k zakoupení menstruačního kalíšku? Pokud už jej máte, podělte se o své postřehy a zkušenosti. :-)
 
Líbil se vám článek? Sdílejte jej.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 22 každý den
Neváhejte se s námi poradit
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín

Recenze: Mušelínový ručník Balm Balm
Mušelínový ručník může za to, už nikdy nebudu potřebovat peeling
Recenze: Mušelínový ručník Balm Balm
Růženín, minerál lásky
Minerální kámen růženín je spojován s láskou nejen kvůli romantické barvě
Růženín, minerál lásky
Howlit - polodrahokam harmonie a klidu
Howlit je léčivý kámen, který bojuje se stresem a dodá klid
Howlit - polodrahokam harmonie a klidu
Jak na akné podruhé
Tipy na přírodní kosmetiku proti akné. Zjistěte, jak správně čistit a hydratovat pleť. Zbavte se akné - už napořád.
Jak na akné podruhé
5 kroků k pleti bez akné
Pochlubte se krásnou pletí bez akné. 5 kroků a budete vědět, jak na to...
5 kroků k pleti bez akné
Proti lupům přírodní cestou
Přírodní šampony fungují i v boji proti lupům – pohlídejte si jejich složení
Proti lupům přírodní cestou
Manuál na výjimečného Valentýna
Chcete Den zamilovaných oživit? Překvapte svou lásku neobvyklým zážitkem. Dopřejte si den plný neopakovatelných okamžiků. V našem manuálu vám prozradíme, jak na to!
Manuál na výjimečného Valentýna
Jsi cyklická žena: aneb víš, co všechno tě ovlivňuje?
Změny nálad? Jednou kypíte energií, druhý den vám mozek nefunguje? Za všechno může cykličnost...
Jsi cyklická žena:  aneb víš, co všechno tě ovlivňuje?
9 tipů pro zdravá, krásná a pevná prsa
Mužům způsobují zástavy dechu, nás dokáží v krajním případě připravit o život. Jak se o svoje prsa starat?
9 tipů pro zdravá, krásná a pevná prsa
Stylový vánoční tipy od holek z Ladybio a limitované vánoční edice
Vánoce jsou skutečně za dveřmi...Nejvyšší čas začít přemýšlet nad dárky! A pro stylovou inspiraci jsme i letos sestavili luxusního vánočního průvodce.
Stylový vánoční tipy od holek z Ladybio a limitované vánoční edice
Hygge - vše co potřebujete vědět o trendu zaplavujícím celou Evropu
Žít podle principu hygge znamená na jedné straně dělat věci jednoduše (vzpomeňte si třeba na skandinávský bytový design), na straně druhé si dopřát ještě jeden kousek dortu navíc, i když byste neměla...Místo (pro nás Čechy tak typického) stěžování si na vše a všechny se zkuste radovat z maličkostí!
Hygge - vše co potřebujete vědět o trendu zaplavujícím celou Evropu
RECENZE: Šampon a kondicionér Nordic Berries
Čtyři měsíce testování řady Nordic Berries má Ladybio verdikt
RECENZE: Šampon a kondicionér Nordic Berries
RECENZE: Skin Blossom čistící gel na tvář
Čistící gel s antioxidanty slibuje mnohé, ale obstál v půlročním testu?
RECENZE: Skin Blossom čistící gel na tvář
Večerní a ranní odličování
Umíte se odličovat na jedničku nebo děláte chyby, které ráno vidíte v zrcadle?
Večerní a ranní odličování
Recenze: BB krém Cosm´etika
Slibuje prvotřídní péči o pleť a univerzální tón pro všechny typy pleti. Dostává svému slibu?
Recenze: BB krém Cosm´etika
Domácí pečený čaj - recept - provoní domov, posílí tělo
Hrneček plný antioxidantů, vitamínů a chuti na míru té vaší. Užijte si náš recept na nejlepší domácí pečený čaj!
Domácí pečený čaj - recept - provoní domov, posílí tělo
Zelený čaj spaluje tuky
Kvalitní zelený čaj a čaj Matcha pomáhají s hubnutím i s rakovinou
Zelený čaj spaluje tuky
Aby milování nebolelo
Bolest při milování je běžné u mnoha žen. Ale nemusí! Je to jen o tom, najít příčinu a řešení
Aby milování nebolelo
Čaj Rooibos regeneruje pleť
Čaj pro celou rodinu i pro zkrášlení
Čaj Rooibos regeneruje pleť
Cesta vašeho šálku čaje začíná u čínských léčitelů
Čaj známe už tisíce let, ale znáte jeho účinky na krásu?
Cesta vašeho šálku čaje začíná u čínských léčitelů
Najdete nás na Facebooku