O Cosm´etice - výrobce české dekorativní kosmetiky

12. 2. 2016
Cosm´etika, přírodní dekorativní kosmetika, LadyBio
Cosm´etika je první česká přírodní dekorativní kosmetika. Prvotřídně zpracované tradiční přírodní suroviny jako slída (přirozeně se vyskytující minerál), kandelilový vosk nebo perilový olej se spojují s minerálními pigmenty, a vzniká tak úžasná hydratační kompozice výrobků s vynikajícími vlastnostmi. Výrobky díky svému unikátnímu složení poskytují celodenní výdrž, nedrolí se , nemažou a hravě předčí i konvenční produkty. Díky luxusní konzervaci nanostříbrem působí i jako prevence bakteriálního akné a jiných poškození pleti, vznikajících v důsledku dnešního hektického a prašného prostředí.
 
Za značkou stojí Ing. Michaela Kochanová  – rostlinolékařka, která se přírodní kosmetikou zabývá již 15 let. Přírodní suroviny v Cosm´etice, díky svému s citem namíchanému vyváženému složení, nepřesušují ani nezatěžují pleť a mají za výsledek nádhernou , rozzářenou a  sametově hebkou pokožku.
 
Cosm´etika byla zrozena jako propojení mezi matkou přírodou a  nejmodernějšími poznatky ve výrobě kosmetiky pro moderní a  nezávislou ženu – hluboká úcta k  přírodě se snoubí s  respektem ke zvířatům a k udržitelnému rozvoji . Obalové materiály jsou voleny cíleně minimalisticky – z  papíru , tak, aby vznikalo co nejméně odpadu. Důmyslný refill systém umožňuje vlastní volbu produktů do magnetických paletek. Značka je netestovaná na zvířatech a  přísně veganská. Neobsahuje mastek.

Důvody, proč používat přírodní make-up:

Kosmetika Kosm´etika, LadyBio, přírodní deokorativní kosmetika
 • Nestačí používat přírodní pěsticí péči, každodenní používání chemické dekorativní kosmetiky ničí Vaši pleť. Častou chybou je používání přírodní pleťové kosmetiky a následně chemického make-upu s tím, že když se nejedná o pečující kosmetiku, večer se make-up odlíčí. Po přechodu pouze na přírodní dekorativní kosmetiku nastává výrazné zlepšení stavu pokožky.

 • Chemie v řasenkách škodí Vašim očím – řasenky často obsahují koktejl chemických průmyslových látek (parabeny, chemické emulgátory, glykoly, atd.), které jsou sice povolené, ale uvědomme si, že prostupují kůží do našeho krevního oběhu, mimo to mohou způsobit alergickou reakci, podráždění či slzení.

 • Nebezpečí představují i rtěnky, pokud se v jejich složení objevuje toxické olovo či karmín (častý i v přírodní kosmetice), který u citlivějších jedinců může vyvolat alergickou reakci nebo podráždění. Roli hraje i etická stránka této suroviny, jde totiž o červené barvivo, které se získává z vysušených těl červce nopálového.

 • Konvenční oční stíny, pudry, tvářenky, bronzery nebo méně kvalitní produkty mají jako základ mastek, který je cenově levnější pro výrobce. Mastek snižuje kvalitu a výdrž produktu, který se po pár hodinách vytratí a rozmaže. Mastek se usazuje ve vráskách, na obličeji vytváří nepropustný film, pokožka nemůže dýchat a dochází k ucpávání pórů. Naproti tomu pudrové produkty obsahující slídu lépe přilnou k pokožce, nevysušují pleť a nechávají ji dýchat, neucpávají póry, lépe kryjí a stačí Vám menší vrstva produktu. Slída také nepráší tolik jako mastek a neusazuje se v plicích.
Dekorativní kosmstika, Cosm´etika, LadyBio

V čem se Cosm´etika liší od jiných přírodních dekorativních značek?

Pečlivě vybíráme barevné kompozice našich výrobků tak, aby seděly na středoevropský barevný typ pleti – Češky a Slovenky mají rády jemné oční stíny bez výrazné perleti a nositelné barvy rtěnek ladící k líčení. Make-up je vždy s béžovým podtónem. Místo chemických umělých surovin používáme přírodní aktivní ingredience.

Co přesně tedy Cosm´etika neobsahuje?

 • MASTEK

Mastek, anglicky Talc, je přirozeně se vyskytující minerál, avšak chemickým složením je podobný azbestu. Jedná se o surovinu, která může poškodit jak lidskou kůži, tak i zdraví obecně, je podezřelý z  karcinogenity, a pravděpodobně je jedovatý pro dýchací cesty. V kosmetice bývá nejčastěji obsažen v pudrech a dětských zásypech, v očních stínech, pudrech, deodorantech a v řasenkách. Do výroby kosmetiky se používá proto, že je levný, nicméně nenese dobře pigment. Mastek pohlcuje vlhkost, přesušuje a pleť reaguje zvýšenou mazotvorností. My místo mastku používáme slídu.

 • ŠELAK

Šelak je organická, vysoce viskózní kapalina obsahující vosk, která se získává z výměšků červce lakového. Ten parazituje na větvičkách smokvoně indické a svými výměšky chrání své larvy před nepříznivými vlivy. Od 18. století se šelak používá při lakování povrchu dřeva. Dnes jej můžeme nalézt v čisticích a v mycích prostředcích a využívá se i jako impregnace pro zachování čerstvosti ovoce a zeleniny. V kosmetice je běžnou složkou řasenek a laků na nehty. V potravinářství jej nalezneme pod označením E904.

 • KARMÍN

Karmín je přírodní červené barvivo vyráběné z vysušených těl hmyzu červce nopálového, který původem pochází z Ameriky. Po usušení se červci uvaří a barvivo se vysráží síranem hlinitoamonným. Jako barvivo se využívá v potravinách (cukrovinky, džemy, mléčné výrobky, žvýkačky, instantní polévky, kompoty, aj.), v kosmetice do rtěnek  očních stínů , šamponů a  umělých barev na vlasy. Karmín může způsobovat alergické reakce, astma, kopřivku, sennou rýmu, bývá označován i za příčinu dětské hyperaktivity a může i způsobovat rakovinu. Místo karmínu používáme do červených barviv oxidy železa.

 • AZOBARVIVA

Jsou barviva běžně používaná v kosmetice (i v přírodní) a v potravinářství. V mnoha státech na světě jsou již zakázána, jsou podezřelá z vytváření ekzémů, způsobování dýchacích obtíží, nepozornosti a hyperaktivity. Vyrábí se z  uhelného dehtu – v kosmetice se označují jako Red 7, Red 6, Blue 1, Yellow 5 Lake, E102, atd. Do Cosm´etiky používáme minerální pigmenty.

 • SILIKONY

Silikony jsou tekuté a snadno roztíratelné kapaliny, které se na kůži dobře nanášejí a vytvářejí hedvábně hladký film. Silikony jsou nejčastěji obsaženy v kosmetice, a to i přesto, že mají negativní vliv na životní prostředí a prakticky nejdou biologicky odbourat. Silné zastoupení mají v pleťových a vlasových přípravcích. Silikon na vlasu vytvoří neviditelný obal, který způsobí, že vlas je hladký. Kůže obalená silikonem nepřijímá hydrataci a veškeré nečistoty, které pleť potřebuje ventilovat, se drží v  ucpaných pórech. Většina silikonů není rozpustná ve vodě. V dekorativní kosmetice se silikony používají pro svůj vyhlazůjící efekt, ale vytváří neprodyšný film. Nesouhlasíme s mýtem, že žena musí být otrokem módních vzorů. My ženy jsme krásné takové, jaké jsme. Proto se našimi produkty nesnažíme o umělou krásu. Rozjasněný a hladký vzhled pokožky tak v našich produktech zajišťují přírodní vosky.

 • Cosm´etika dále neobsahuje

Kosmetika Cosm´etika neobsahuje včelí produkty, mléko, palmový olej, retinol, hedvábí a žádné chemické složky jako jsou například minerální oleje.

Kouzlo a síla aktivních přírodních surovin – co najdete v našich produktech?

Přírodní dekorativní kosmetika Cosm´etika, LadyBio
 • SLÍDA

Slída je souhrnný název pro skupinu minerálů, které se nacházejí volně v přírodě, po celém světě, ve formě lesklých krystalků. V kosmetice se používají očištěné a rozemleté na prach. Částečky slídy účinkují jako malé hranolky, které odráží světlo, a tak skvěle kryjí nedokonalosti pleti. Pleť je rozjasněná a zářivá . Slída nepráší, skvěle kryje a po nanesení přilne k pokožce. Na rozdíl od mastku nezanáší póry, nevysušuje a je vhodná i pro citlivou až podrážděnou pleť. I v malém množství dosahuje skvělých výsledků a sametové pleti.

 • STŘÍBRO

Koloidní stříbro má silné antibakteriální vlastnosti, kterých lidstvo využívá již od starověku. Již tehdy lidé využívali jeho vlastností při konzervaci mléka a vody. Stříbro je v Cosm´etice použito místo konzervantů a zajišťuje dokonale čistou a zregenerovanou pleť, snižuje mazotvorbu a působí proti akné a rozšířeným pórům. Stříbro zanechává výrobek čerstvý a bez choroboplodných bakterií a virů, zklidňuje začervenalou a podrážděnou pokožku a má protiplísňový efekt.

 • KANDELILOVÝ VOSK

Kandelilový vosk pochází z pouště Chihuahuan ze severního Mexika. Získává se extrakcí vodních listů, po které je dále čištěn a zpracováván. Široké využití má v kosmetice, kde se používá do řasenek, balzámů na rty a rtěnek. Je podobný včelímu vosku a je tedy jeho efektivní náhradou. Má mimořádnou schopnost zadržovat v pleti vlhkost a chránit pokožku před vysoušením.

 • BAMBUCKÉ MÁSLO

Bambucké máslo pochází ze stromu jménem Shea Tree ( Karité ) a jedná se o tuk podobný máslu. Výborně slouží jako ochrana před nepříznivým počasím, zvyšuje elasticitu pleti, zpomaluje proces stárnutí pokožky, intenzivně regeneruje a hydratuje. Bambucké máslo je vynikající pro citlivou pokožku, působí protizánětlivě a má hojivé účinky. Obsažený vitamín E má antioxidační účinky.

 • KAKAOVÝ EXTRAKT

Kakaový extrakt se svým složením podobá kofeinu. Kakaové boby obsahují antioxidanty, které chrání proti volným radikálům a stárnutí pleti. Kakao revitalizuje pleť, zjemňuje ji (podobně jako obsažený kukuřičný škrob) a působí proti stresu – stejně jako čokoláda.
Přírodní ingredience, dekorativní kosmetika, Cosm´etika, LadyBio

Co jsou to aktivní ingredience?

Jsou to takové složky produktu, které jsou v produktech obsaženy nejenom pro zachování určité funkce (například emulgace, atd.), ale mají zároveň i ozdravující a  zkrášlující účinek pro pokožku.
V Cosm´etice najdete další organické suroviny jako rostlinný skvalen, meruňkový olej, jojobový olej, sójový olej z ekologického zemědělství, konzervanty – stříbro nebo benzyl alkohol či kyselina dehydrooctová, sezamový olej, ricinový olej, šalvějovou vodu, výtažek z květů heřmánku, slunečnicový olej, kukuřičný škrob.
 
 
Líbil se vám článek? Sdílejte jej.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 15 každý všední den
Neváhejte se s námi poradit - zavolejte nebo napište
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín
Jak správně fénovat vlasy?
Pár triků promění spalující fénování v profesionální tvarování účesu
Jak správně fénovat vlasy?
Hygge — vše co potřebujete vědět o trendu zaplavujícím celou Evropu
Žít podle principu hygge znamená na jedné straně dělat věci jednoduše (vzpomeňte si třeba na skandinávský bytový design), na straně druhé si dopřát ještě jeden kousek dortu navíc, i když byste neměla...Místo (pro nás Čechy tak typického) stěžování si na vše a všechny se zkuste radovat z maličkostí!
Hygge — vše co potřebujete vědět o trendu zaplavujícím celou Evropu
Relaxujte u zimního rituálu krásy
Prožijte mystickou změnu ke krásnějšímu já
Relaxujte u zimního rituálu krásy
Jste zimní typ? Víme, jaké líčení vám sluší
Máme pro vás připravenou paletu odstínů a tipy pro líčení
Jste zimní typ? Víme, jaké líčení vám sluší
Hit letošních Vánoc? Zdobení dárků přírodními ozdobami
Přírodní inspirace balení dárků je tady! Zjistěte, jak je zabalit hezky a ekologicky
Hit letošních Vánoc? Zdobení dárků přírodními ozdobami
Jak pečovat o kudrnaté vlasy?
Vlastně stačí málo, aby byly vaše vlny plné života a sexy hravosti
Jak pečovat o kudrnaté vlasy?
Co komu pod stromeček? Tipy na vánoční dárky 2019 jsou tady
I letos jsme pro stylovou inspiraci sestavili luxusního vánočního průvodce. Tak vybírejte...
Co komu pod stromeček? Tipy na vánoční dárky 2019 jsou tady
Bestseller v hubnutí — přírodní detoxikační kúra NEERA
Neera očista organismu odplavuje kila, toxiny a dodává lehkost a energii
Bestseller v hubnutí — přírodní detoxikační kúra NEERA
BIO kosmetika pro novorozence — co budete opravdu potřebovat?
Do tří měsíců miminka si vystačíte jen se čtyřmi věcmi — a jedna z nich ani není kosmetika
BIO kosmetika pro novorozence — co budete opravdu potřebovat?
Vyrobte si svůj vlastní šampon inspirovaný podzimní sklizní
Dopřejte svým vlasům bohatství podzimní sklizně
Vyrobte si svůj vlastní šampon inspirovaný podzimní sklizní
Dewii: „Na vegan komunitě mě štve..."
Rozhovor s blogerkou, Youtuberkou a zejména inspirativní osobností
Dewii: „Na vegan komunitě mě štve..."
Pohodlná eko menstruace bez bolesti
Perioda může vyvolat takový stres, který může způsobit bolesti podbřišku
Pohodlná eko menstruace bez bolesti
Velký přehled přírodních certifikátů
Jak poznáte, která kosmetika je skutečně přírodní?
Velký přehled přírodních certifikátů
Podléháte Greenwashingu?
„Zelené vymývání' má za hlavní úkol klamat zákazníka
Podléháte Greenwashingu?
Proč je zelený jíl kosmetický zázrak?
Jak vám může zelený jíl pomoci při akné či celulitidě, se dozvíte zde.
Proč je zelený jíl kosmetický zázrak?
Tyto potraviny zhoršují pach potu
Pocení je důkazem zdravého těla. A eliminování jeho zápachu slušnost
Tyto potraviny zhoršují pach potu
Oil Cleansing Method: Čištění pleti olejem
Ano, olejem se odličovat může i mastná pleť
Oil Cleansing Method: Čištění pleti olejem
Podzim 2019: Líčení s výrazným akcentem a regenerace
Znovuzrození vitality a temperamentní barvy. Co dalšího bude IN v kosmetice?
Podzim 2019: Líčení s výrazným akcentem a regenerace
Nedaří se vám vybrat správný odstín make-upu?
Limitka od Cosm´etika se přizpůsobuje jako chameleon
Nedaří se vám vybrat správný odstín make-upu?
Nestyďte se chodit bosá. Zbavte se tvrdých pat už nadobro
Projděte si náš bojový plán, jak se zbavit zrohovatělé kůže na nohou
Nestyďte se chodit bosá. Zbavte se tvrdých pat už nadobro
Heureka