O Cosm´etice - výrobce české dekorativní kosmetiky

12. 2. 2016
Cosm´etika, přírodní dekorativní kosmetika, LadyBio
Cosm´etika je první česká přírodní dekorativní kosmetika. Prvotřídně zpracované tradiční přírodní suroviny jako slída (přirozeně se vyskytující minerál), kandelilový vosk nebo perilový olej se spojují s minerálními pigmenty, a vzniká tak úžasná hydratační kompozice výrobků s vynikajícími vlastnostmi. Výrobky díky svému unikátnímu složení poskytují celodenní výdrž, nedrolí se , nemažou a hravě předčí i konvenční produkty. Díky luxusní konzervaci nanostříbrem působí i jako prevence bakteriálního akné a jiných poškození pleti, vznikajících v důsledku dnešního hektického a prašného prostředí.
 
Za značkou stojí Ing. Michaela Kochanová  – rostlinolékařka, která se přírodní kosmetikou zabývá již 15 let. Přírodní suroviny v Cosm´etice, díky svému s citem namíchanému vyváženému složení, nepřesušují ani nezatěžují pleť a mají za výsledek nádhernou , rozzářenou a  sametově hebkou pokožku.
 
Cosm´etika byla zrozena jako propojení mezi matkou přírodou a  nejmodernějšími poznatky ve výrobě kosmetiky pro moderní a  nezávislou ženu – hluboká úcta k  přírodě se snoubí s  respektem ke zvířatům a k udržitelnému rozvoji . Obalové materiály jsou voleny cíleně minimalisticky – z  papíru , tak, aby vznikalo co nejméně odpadu. Důmyslný refill systém umožňuje vlastní volbu produktů do magnetických paletek. Značka je netestovaná na zvířatech a  přísně veganská. Neobsahuje mastek.

Důvody, proč používat přírodní make-up:

Kosmetika Kosm´etika, LadyBio, přírodní deokorativní kosmetika
 • Nestačí používat přírodní pěsticí péči, každodenní používání chemické dekorativní kosmetiky ničí Vaši pleť. Častou chybou je používání přírodní pleťové kosmetiky a následně chemického make-upu s tím, že když se nejedná o pečující kosmetiku, večer se make-up odlíčí. Po přechodu pouze na přírodní dekorativní kosmetiku nastává výrazné zlepšení stavu pokožky.

 • Chemie v řasenkách škodí Vašim očím – řasenky často obsahují koktejl chemických průmyslových látek (parabeny, chemické emulgátory, glykoly, atd.), které jsou sice povolené, ale uvědomme si, že prostupují kůží do našeho krevního oběhu, mimo to mohou způsobit alergickou reakci, podráždění či slzení.

 • Nebezpečí představují i rtěnky, pokud se v jejich složení objevuje toxické olovo či karmín (častý i v přírodní kosmetice), který u citlivějších jedinců může vyvolat alergickou reakci nebo podráždění. Roli hraje i etická stránka této suroviny, jde totiž o červené barvivo, které se získává z vysušených těl červce nopálového.

 • Konvenční oční stíny, pudry, tvářenky, bronzery nebo méně kvalitní produkty mají jako základ mastek, který je cenově levnější pro výrobce. Mastek snižuje kvalitu a výdrž produktu, který se po pár hodinách vytratí a rozmaže. Mastek se usazuje ve vráskách, na obličeji vytváří nepropustný film, pokožka nemůže dýchat a dochází k ucpávání pórů. Naproti tomu pudrové produkty obsahující slídu lépe přilnou k pokožce, nevysušují pleť a nechávají ji dýchat, neucpávají póry, lépe kryjí a stačí Vám menší vrstva produktu. Slída také nepráší tolik jako mastek a neusazuje se v plicích.
Dekorativní kosmstika, Cosm´etika, LadyBio

V čem se Cosm´etika liší od jiných přírodních dekorativních značek?

Pečlivě vybíráme barevné kompozice našich výrobků tak, aby seděly na středoevropský barevný typ pleti – Češky a Slovenky mají rády jemné oční stíny bez výrazné perleti a nositelné barvy rtěnek ladící k líčení. Make-up je vždy s béžovým podtónem. Místo chemických umělých surovin používáme přírodní aktivní ingredience.

Co přesně tedy Cosm´etika neobsahuje?

 • MASTEK

Mastek, anglicky Talc, je přirozeně se vyskytující minerál, avšak chemickým složením je podobný azbestu. Jedná se o surovinu, která může poškodit jak lidskou kůži, tak i zdraví obecně, je podezřelý z  karcinogenity, a pravděpodobně je jedovatý pro dýchací cesty. V kosmetice bývá nejčastěji obsažen v pudrech a dětských zásypech, v očních stínech, pudrech, deodorantech a v řasenkách. Do výroby kosmetiky se používá proto, že je levný, nicméně nenese dobře pigment. Mastek pohlcuje vlhkost, přesušuje a pleť reaguje zvýšenou mazotvorností. My místo mastku používáme slídu.

 • ŠELAK

Šelak je organická, vysoce viskózní kapalina obsahující vosk, která se získává z výměšků červce lakového. Ten parazituje na větvičkách smokvoně indické a svými výměšky chrání své larvy před nepříznivými vlivy. Od 18. století se šelak používá při lakování povrchu dřeva. Dnes jej můžeme nalézt v čisticích a v mycích prostředcích a využívá se i jako impregnace pro zachování čerstvosti ovoce a zeleniny. V kosmetice je běžnou složkou řasenek a laků na nehty. V potravinářství jej nalezneme pod označením E904.

 • KARMÍN

Karmín je přírodní červené barvivo vyráběné z vysušených těl hmyzu červce nopálového, který původem pochází z Ameriky. Po usušení se červci uvaří a barvivo se vysráží síranem hlinitoamonným. Jako barvivo se využívá v potravinách (cukrovinky, džemy, mléčné výrobky, žvýkačky, instantní polévky, kompoty, aj.), v kosmetice do rtěnek  očních stínů , šamponů a  umělých barev na vlasy. Karmín může způsobovat alergické reakce, astma, kopřivku, sennou rýmu, bývá označován i za příčinu dětské hyperaktivity a může i způsobovat rakovinu. Místo karmínu používáme do červených barviv oxidy železa.

 • AZOBARVIVA

Jsou barviva běžně používaná v kosmetice (i v přírodní) a v potravinářství. V mnoha státech na světě jsou již zakázána, jsou podezřelá z vytváření ekzémů, způsobování dýchacích obtíží, nepozornosti a hyperaktivity. Vyrábí se z  uhelného dehtu – v kosmetice se označují jako Red 7, Red 6, Blue 1, Yellow 5 Lake, E102, atd. Do Cosm´etiky používáme minerální pigmenty.

 • SILIKONY

Silikony jsou tekuté a snadno roztíratelné kapaliny, které se na kůži dobře nanášejí a vytvářejí hedvábně hladký film. Silikony jsou nejčastěji obsaženy v kosmetice, a to i přesto, že mají negativní vliv na životní prostředí a prakticky nejdou biologicky odbourat. Silné zastoupení mají v pleťových a vlasových přípravcích. Silikon na vlasu vytvoří neviditelný obal, který způsobí, že vlas je hladký. Kůže obalená silikonem nepřijímá hydrataci a veškeré nečistoty, které pleť potřebuje ventilovat, se drží v  ucpaných pórech. Většina silikonů není rozpustná ve vodě. V dekorativní kosmetice se silikony používají pro svůj vyhlazůjící efekt, ale vytváří neprodyšný film. Nesouhlasíme s mýtem, že žena musí být otrokem módních vzorů. My ženy jsme krásné takové, jaké jsme. Proto se našimi produkty nesnažíme o umělou krásu. Rozjasněný a hladký vzhled pokožky tak v našich produktech zajišťují přírodní vosky.

 • Cosm´etika dále neobsahuje

Kosmetika Cosm´etika neobsahuje včelí produkty, mléko, palmový olej, retinol, hedvábí a žádné chemické složky jako jsou například minerální oleje.

Kouzlo a síla aktivních přírodních surovin – co najdete v našich produktech?

Přírodní dekorativní kosmetika Cosm´etika, LadyBio
 • SLÍDA

Slída je souhrnný název pro skupinu minerálů, které se nacházejí volně v přírodě, po celém světě, ve formě lesklých krystalků. V kosmetice se používají očištěné a rozemleté na prach. Částečky slídy účinkují jako malé hranolky, které odráží světlo, a tak skvěle kryjí nedokonalosti pleti. Pleť je rozjasněná a zářivá . Slída nepráší, skvěle kryje a po nanesení přilne k pokožce. Na rozdíl od mastku nezanáší póry, nevysušuje a je vhodná i pro citlivou až podrážděnou pleť. I v malém množství dosahuje skvělých výsledků a sametové pleti.

 • STŘÍBRO

Koloidní stříbro má silné antibakteriální vlastnosti, kterých lidstvo využívá již od starověku. Již tehdy lidé využívali jeho vlastností při konzervaci mléka a vody. Stříbro je v Cosm´etice použito místo konzervantů a zajišťuje dokonale čistou a zregenerovanou pleť, snižuje mazotvorbu a působí proti akné a rozšířeným pórům. Stříbro zanechává výrobek čerstvý a bez choroboplodných bakterií a virů, zklidňuje začervenalou a podrážděnou pokožku a má protiplísňový efekt.

 • KANDELILOVÝ VOSK

Kandelilový vosk pochází z pouště Chihuahuan ze severního Mexika. Získává se extrakcí vodních listů, po které je dále čištěn a zpracováván. Široké využití má v kosmetice, kde se používá do řasenek, balzámů na rty a rtěnek. Je podobný včelímu vosku a je tedy jeho efektivní náhradou. Má mimořádnou schopnost zadržovat v pleti vlhkost a chránit pokožku před vysoušením.

 • BAMBUCKÉ MÁSLO

Bambucké máslo pochází ze stromu jménem Shea Tree ( Karité ) a jedná se o tuk podobný máslu. Výborně slouží jako ochrana před nepříznivým počasím, zvyšuje elasticitu pleti, zpomaluje proces stárnutí pokožky, intenzivně regeneruje a hydratuje. Bambucké máslo je vynikající pro citlivou pokožku, působí protizánětlivě a má hojivé účinky. Obsažený vitamín E má antioxidační účinky.

 • KAKAOVÝ EXTRAKT

Kakaový extrakt se svým složením podobá kofeinu. Kakaové boby obsahují antioxidanty, které chrání proti volným radikálům a stárnutí pleti. Kakao revitalizuje pleť, zjemňuje ji (podobně jako obsažený kukuřičný škrob) a působí proti stresu – stejně jako čokoláda.
Přírodní ingredience, dekorativní kosmetika, Cosm´etika, LadyBio

Co jsou to aktivní ingredience?

Jsou to takové složky produktu, které jsou v produktech obsaženy nejenom pro zachování určité funkce (například emulgace, atd.), ale mají zároveň i ozdravující a  zkrášlující účinek pro pokožku.
V Cosm´etice najdete další organické suroviny jako rostlinný skvalen, meruňkový olej, jojobový olej, sójový olej z ekologického zemědělství, konzervanty – stříbro nebo benzyl alkohol či kyselina dehydrooctová, sezamový olej, ricinový olej, šalvějovou vodu, výtažek z květů heřmánku, slunečnicový olej, kukuřičný škrob.
 
 
Líbil se vám článek? Sdílejte jej.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 22 každý den
Neváhejte se s námi poradit
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín

Manuál na výjimečného Valentýna
Chcete Den zamilovaných oživit? Překvapte svou lásku neobvyklým zážitkem. Dopřejte si den plný neopakovatelných okamžiků. V našem manuálu vám prozradíme, jak na to!
Manuál na výjimečného Valentýna
Jsi cyklická žena: aneb víš, co všechno tě ovlivňuje?
Změny nálad? Jednou kypíte energií, druhý den vám mozek nefunguje? Za všechno může cykličnost...
Jsi cyklická žena: aneb víš, co všechno tě ovlivňuje?
9 tipů pro zdravá, krásná a pevná prsa
Mužům způsobují zástavy dechu, nás dokáží v krajním případě připravit o život. Jak se o svoje prsa starat?
9 tipů pro zdravá, krásná a pevná prsa
Stylový vánoční tipy od holek z Ladybio a limitované vánoční edice
Vánoce jsou skutečně za dveřmi...Nejvyšší čas začít přemýšlet nad dárky! A pro stylovou inspiraci jsme i letos sestavili luxusního vánočního průvodce.
Stylový vánoční tipy od holek z Ladybio a limitované vánoční edice
Hygge - vše co potřebujete vědět o trendu zaplavujícím celou Evropu
Žít podle principu hygge znamená na jedné straně dělat věci jednoduše (vzpomeňte si třeba na skandinávský bytový design), na straně druhé si dopřát ještě jeden kousek dortu navíc, i když byste neměla...Místo (pro nás Čechy tak typického) stěžování si na vše a všechny se zkuste radovat z maličkostí!
Hygge - vše co potřebujete vědět o trendu zaplavujícím celou Evropu
RECENZE: Šampon a kondicionér Nordic Berries
Čtyři měsíce testování řady Nordic Berries má Ladybio verdikt
RECENZE: Šampon a kondicionér Nordic Berries
RECENZE: Skin Blossom čistící gel na tvář
Čistící gel s antioxidanty slibuje mnohé, ale obstál v půlročním testu?
RECENZE: Skin Blossom čistící gel na tvář
Večerní a ranní odličování
Umíte se odličovat na jedničku nebo děláte chyby, které ráno vidíte v zrcadle?
Večerní a ranní odličování
Recenze: BB krém Cosm´etika
Slibuje prvotřídní péči o pleť a univerzální tón pro všechny typy pleti. Dostává svému slibu?
Recenze: BB krém Cosm´etika
Domácí pečený čaj - recept - provoní domov, posílí tělo
Hrneček plný antioxidantů, vitamínů a chuti na míru té vaší. Užijte si náš recept na nejlepší domácí pečený čaj!
Domácí pečený čaj - recept - provoní domov, posílí tělo
Zelený čaj spaluje tuky
Kvalitní zelený čaj a čaj Matcha pomáhají s hubnutím i s rakovinou
Zelený čaj spaluje tuky
Aby milování nebolelo
Bolest při milování je běžné u mnoha žen. Ale nemusí! Je to jen o tom, najít příčinu a řešení
Aby milování nebolelo
Čaj Rooibos regeneruje pleť
Čaj pro celou rodinu i pro zkrášlení
Čaj Rooibos regeneruje pleť
Cesta vašeho šálku čaje začíná u čínských léčitelů
Čaj známe už tisíce let, ale znáte jeho účinky na krásu?
Cesta vašeho šálku čaje začíná u čínských léčitelů
Jak správně čistit pleť?
Objevte nové a zdravější cesty čištění pleti
Jak správně čistit pleť?
Kokosový olej je neuvěřitelně všestranný
V kuchyni, v kosmetice i při hubnutí. Kokosový olej toho umí hodně
Kokosový olej je neuvěřitelně všestranný
Jojobový olej - esence krásy a zdraví
Úžasně všestranný, hydratační, léčivý a pro všechny typy pleti a vlasů
Jojobový olej - esence krásy a zdraví
Vše o menstruačních kalíšcích
Z čeho se vyrábí? Jak jsou spolehlivé? Kolik ušetřím? Máme odpovědi!
Vše o menstruačních kalíšcích
Jak na domácí samovyšetření prsu
Čím menší nádor najdete, tím rychleji s ním zatočíte. Tutoriál, jak ho najít, najdete v článku. A taky návod, jak na domácí samovyšetření prsu.
Jak na domácí samovyšetření prsu
Opalování od A do Z
Vše, co byste měli vědět o opalování, aby vaše kůže okouzlovala létem ještě před zimou.
Opalování od A do Z
Najdete nás na Facebooku