Recenze: Zvládla jsem s cukrovou pastou Nadirah „celé léto bez chloupků“?

30. 6. 2019
Konečně je to tady! Čekala jsem téměř celý rok, než vám budu moct napsat recenzi na cukrovou pastu Nadirah. Celé loňské léto jsem ji totiž testovala. Na nohou i v podpaží. A teď vám popíšu, jak dopadla – jestli fungovala, jak dlouho pokožka bez chloupků vydržela a taky jestli a jak moc to bolelo. Tak pojďme na to!
recenze-cukrova-pasta-nadirah

Zvládne cukrová pasta zajistit hladké nožky na celé léto?

Až 5 týdnů bez chloupků, menší bolestivost a zarudnutí, které mizí do půl hodiny

Přesně tohle slibuje popisek u epilační sady s cukrovou pastou Nadirah. Epilaci s cukrovou pastou by měl zvládnout i úplný začátečník a to i v nejcitlivějších místech, jako jsou třísla. 

5 týdnů, to je skoro celé léto. Holení mě nikdy moc nebavilo a chloupky vždycky rostly moc rychle. Na epilaci cukrovou pastou jsem nejdříve chodila do salonu a vždycky mě zajímalo, jestli bych to zvládla i doma. U kosmetičky to totiž vypadalo tak jednoduše, že jsem to chtěla zkusit taky. Každý měsíc jsem tak okoukávala techniku a už předem jsem dobře věděla, na co dát pozor – na správnou teplotu, konzistenci a rychlé škubnutí

Jak používat cukrovou pastu? Přečtěte si návod pro začátečníky v našem magazínu

 

Cukrová pasta na první pohled? Tuhá, lepivá hmota...

Když otevřete pikslu s cukrovou pastou, uvnitř najdete tuhou hmotu, do které se ani špachtle nedá zabořit. Vypadá jako hodně tuhý med – a taky lepí. (Na což musíte myslet po celou dobu, abyste si nezalepili půlku stolu jako já.) V epilační sadě pak kromě 750g cukrové pasty najdete ještě špachtli a pásky na strhávání. Na poprvé jsem si totiž vybrala techniku nanášení pasty špachtlí a strhávání páskami. Říkala jsem si, že když mi to půjde, zkusím i techniku rukou. 

Vše potřebné jsem měla připravené, jen jsem si nechala týden narůst chloupky na nohou a mohla jsem začít.

Jak se liší epilace a depilace? Proč epilovat? Jak se přemluvit, abychom začali? Přečtěte si článek 5 tipů, jak přežít epilaci

 

První domácí epilování... Začátek konce starostí s chloupky?

Nejdříve jsem cukrovou pastu rozehřála ve vodní lázni (protože nemáme mikrovlnku – pokud vy ano, klidně ji strčte na rozehřátí tam). Rozehřátí pasty trvalo asi 5 minut a já ji průběžně promíchávala špachtlí. Když už se mi zdála dost tekutá, vyndala jsem ji a šla jsem na to. 

Lýtka jsem si omyla vlažnou vodou a otřela dosucha. Trochu rozehřáté pasty jsem si nabrala špachtlí, pofoukala, aby nebyla moc horká, a rozetřela proti směru růstu chloupků na noze. Roztírala se podobně jako med na chleba. Pak jsem na místo přiložila pásku, pořádně přitiskla a strhla po směru růstu chloupků. Většina chloupků se vytrhla – zbylo jich tam jen pár. Proto jsem nabrala ještě trošku pasty a celý proces opakovala. Vytrhal se i ten zbytek.

Pozor! Pasta se roztírá proti směru růstu chloupků a srhává se po směru růstu chloupků.

Stejně jsem postupovala na celé noze – i na té druhé. Sice mi to trvalo o něco déle než kosmetičce v salonu, ale výsledek byl víceméně stejný. Kůže na nohách byla trošku zarudlá, ale zčervenání rychle zmizelo, po vytrhávání nezbyly žádné pupínky. A jestli to bolelo? To víte, že ano – ale není to tak hrozné, jak si na začátku představujete. Přece jenom, stejně jako jste si zvykly na vytrhávání obočí, zvyknete si i na vytrhávání chloupků na nohou. 

Ale pravdou je, že má pokožka na nohou už byla na vytrhávání chloupků zvyklá a nemohla bych otestovat, jak dlouho napoprvé vydrží hladká. Proto jsem chtěla otestovat i „nějaké poprvé“. Odhodlala jsem se a vyzkoušela podpaží

Postupovala jsem stejně jako na nohách, nabrala trochu cukrové pasty na špachtli, natřela proti směru růstu chloupků a pořádně přiložila papírovou pásku. Sice jsem se snažila, ale neměla jsem odvahu ji sama strhnout. A musela jsem do procesu zapojit svého muže. Dostal jeden úkol – aby to udělal rychle. Bála jsem se, že to bude bolet víc než ty nohy, ale popravdě to nebylo tak strašné. Druhé podpaží už jsem zvládla sama. :-) 

V jednom podpaží se mi objevilo pár vyrážek, ale mohlo to být i tím, že jsem málo napnula pokožku. Když jsem pastu používala podruhé, žádná vyrážka se neobjevila.  

Proces celkem jednoduchý – a co výsledek?

Nohy jsou už na epilaci zvyklé a běžně mi vydrží měsíc, tzn. 4 týdny. Podpaží jsem znovu epilovala za 3 týdny, ale musím říct, že chloupky mi rostou opravdu rychleji než ostatním – ale nyní, po roce epilování, vydrží už taky čtyři týdny. 

Celé léto to pro mě není, ale 2 epilace za každodenní holení rozhodně měním. 

 

Pár tipů – aneb co se napoprvé nepovedlo

  1. Pasta se musí táhnout, ne téct – nesmí být úplně rozteklá. Když je moc tekutá, špatně se s ní manipuluje a navíc je pekelně horká. S tou byste se tak akorát spálili. Proto vždy pamatujte, že cukrová pasta se musí táhnout, ne úplně téct. 

  2. Choupky nesmí být moc dlouhé – stačí opravdu týden. Když máte chloupky až moc dlouhé, při nanášení pasty hrozně táhnou, což někdy bolí víc než samotné strhávání. 

  3. Cukrová pasta hodně lepí – zdá se to jako samozřejmost, ale nikdy na to nezapomínejte. Hlídejte si, abyste si s ní neslepili vlasy nebo ruce. Když se mi roztekla až moc a kápla na židli, sundávala jsem ji z ní celkem dlouho. Když promícháváte pastu při rozpouštění, pamatujte, že se musí táhnout, ne téct. 

  4. Vytvořte si přesně takovou velikost pásky, jakou potřebujete – pásky jsou papírové. Nemusíte je proto používat v celé své délce, ale klidně je nůžkami rozstříhat na menší – přesně takové, jaké potřebujete. Když pásku použiju, můžu ji taky slepit napůl a z té čisté strany použít ještě jednou. 

  5. A žádný stres – vím, že se to říká jednodušeji, než provádí, ale pokud budete šílet strachy, jak to bude bolet, začnete se potit a chloupky nepůjdou strhávat. Zkuste si celou epilaci zpříjemnit. Pusťte si k tomu nějakou hudbu, seriál nebo film. Sami uvidíte, že to nebolí tak moc, jak si zpočátku představujete. :-)

Jak u mě dopadla epilační sada s cukrovou pastou? Pasta funguje, vytrhává chloupky, bolest není tak hrozná a pokožka není po epilaci podrážděná, maximálně tu půl hodinku. Sice nemůžu říct, že by chloupky nerostly celé léto, ale 2–3 epilace za každodenní holení rozhodně vyměním. Takže u mě spokojenost. :-)

Autorka článku

 tereza cviklová

 
Terezka
 
Píšu častěji, než mluvím. Většinou mě najdete s otevřeným notebookem, kde textuju weby, dávám do kupy články nebo tvořím popisky. Když zrovna nepíšu, potkáte mě třeba venku se psem – mojí bílou chlupatou koulí Cherie, válet se v parku s knížkou nebo běhat v Čimičáku, kde věčně začínám trénovat na půlmaraton. A věřím, že do deseti let ho i zaběhnu. :-)
 
Mezi moje srdcovky patří Moringa All-beauty créme a Papájová marmeláda od Ere Perez, arganový olej od Akamuti nebo šampony Urtekram. Jo a taky menstruační kalíšek – jestli jste ho ještě nezkoušela, rozhodně stojí za to.
 
V Ladybio týmu jsem od jara 2018.
 
 
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 15 každý všední den
Neváhejte se s námi poradit - zavolejte nebo napište
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín
Jak správně fénovat vlasy?
Pár triků promění spalující fénování v profesionální tvarování účesu
Jak správně fénovat vlasy?
Hygge — vše co potřebujete vědět o trendu zaplavujícím celou Evropu
Žít podle principu hygge znamená na jedné straně dělat věci jednoduše (vzpomeňte si třeba na skandinávský bytový design), na straně druhé si dopřát ještě jeden kousek dortu navíc, i když byste neměla...Místo (pro nás Čechy tak typického) stěžování si na vše a všechny se zkuste radovat z maličkostí!
Hygge — vše co potřebujete vědět o trendu zaplavujícím celou Evropu
Relaxujte u zimního rituálu krásy
Prožijte mystickou změnu ke krásnějšímu já
Relaxujte u zimního rituálu krásy
Jste zimní typ? Víme, jaké líčení vám sluší
Máme pro vás připravenou paletu odstínů a tipy pro líčení
Jste zimní typ? Víme, jaké líčení vám sluší
Hit letošních Vánoc? Zdobení dárků přírodními ozdobami
Přírodní inspirace balení dárků je tady! Zjistěte, jak je zabalit hezky a ekologicky
Hit letošních Vánoc? Zdobení dárků přírodními ozdobami
Jak pečovat o kudrnaté vlasy?
Vlastně stačí málo, aby byly vaše vlny plné života a sexy hravosti
Jak pečovat o kudrnaté vlasy?
Co komu pod stromeček? Tipy na vánoční dárky 2019 jsou tady
I letos jsme pro stylovou inspiraci sestavili luxusního vánočního průvodce. Tak vybírejte...
Co komu pod stromeček? Tipy na vánoční dárky 2019 jsou tady
Bestseller v hubnutí — přírodní detoxikační kúra NEERA
Neera očista organismu odplavuje kila, toxiny a dodává lehkost a energii
Bestseller v hubnutí — přírodní detoxikační kúra NEERA
BIO kosmetika pro novorozence — co budete opravdu potřebovat?
Do tří měsíců miminka si vystačíte jen se čtyřmi věcmi — a jedna z nich ani není kosmetika
BIO kosmetika pro novorozence — co budete opravdu potřebovat?
Vyrobte si svůj vlastní šampon inspirovaný podzimní sklizní
Dopřejte svým vlasům bohatství podzimní sklizně
Vyrobte si svůj vlastní šampon inspirovaný podzimní sklizní
Dewii: „Na vegan komunitě mě štve..."
Rozhovor s blogerkou, Youtuberkou a zejména inspirativní osobností
Dewii: „Na vegan komunitě mě štve..."
Pohodlná eko menstruace bez bolesti
Perioda může vyvolat takový stres, který může způsobit bolesti podbřišku
Pohodlná eko menstruace bez bolesti
Velký přehled přírodních certifikátů
Jak poznáte, která kosmetika je skutečně přírodní?
Velký přehled přírodních certifikátů
Podléháte Greenwashingu?
„Zelené vymývání' má za hlavní úkol klamat zákazníka
Podléháte Greenwashingu?
Proč je zelený jíl kosmetický zázrak?
Jak vám může zelený jíl pomoci při akné či celulitidě, se dozvíte zde.
Proč je zelený jíl kosmetický zázrak?
Tyto potraviny zhoršují pach potu
Pocení je důkazem zdravého těla. A eliminování jeho zápachu slušnost
Tyto potraviny zhoršují pach potu
Oil Cleansing Method: Čištění pleti olejem
Ano, olejem se odličovat může i mastná pleť
Oil Cleansing Method: Čištění pleti olejem
Podzim 2019: Líčení s výrazným akcentem a regenerace
Znovuzrození vitality a temperamentní barvy. Co dalšího bude IN v kosmetice?
Podzim 2019: Líčení s výrazným akcentem a regenerace
Nedaří se vám vybrat správný odstín make-upu?
Limitka od Cosm´etika se přizpůsobuje jako chameleon
Nedaří se vám vybrat správný odstín make-upu?
Nestyďte se chodit bosá. Zbavte se tvrdých pat už nadobro
Projděte si náš bojový plán, jak se zbavit zrohovatělé kůže na nohou
Nestyďte se chodit bosá. Zbavte se tvrdých pat už nadobro
Heureka