Cosmetikabio Alun Přírodní deodorant kamenec

Vegan
399 Kč
Momentáně nedostupné

Nejspolehlivější přírodní deodorant

 • Ručně broušený krystal původem z Himalájí
 • Bez vůně — ideální doplněk ke každé vůni a parfému
 • Zabraňuje rozkládání bakterií, které způsobují nepříjemný odér

opakovan-pouziti  ceska-znacka fair-trade

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Více o produktu

 • Valounek pověšený na provázku
 • Omezuje pocení
 • Zůstává na pokožce, nevpíjí se do kůže
 • Účinně zastavuje krvácení a dezinfikuje, oceníte při ošetřování drobných ranek a akné
 • Tvar alunu a gramáž se mohou lišit - jedná se o přírodní ručně vyráběný produkt

 

„Alun používám každý den a nezklamává. Mám ho už čtyři měsíce a vůbec z něj neubylo. Nekazí se, takže vydrží roky," - z recenze od Niki

 

Deodorant alun vás překvapí nečekanými vlastnostmi

Slyšíte o krystalovém deodorantu poprvé? Jak si ho představujete? Jako váleček vyrobený z křišťálu? Opravdu tak vypadá, jen je z jiného materiálu. My ho v LadyBio milujeme, protože nás příjemně překvapil nečekanými vlastnostmi. Ale pojďme si alun představit popořádku.

 

Z čeho se krystalový deodorant vyrábí?

Krystalový deodorant, alun nebo také kamenec  je jeden název pro tuto BIO kosmetickou lahůdku — blokátor pachu z pocení. Že vám je název kamenec povědomý? Ano! Naši dědečkové ho používali po mokrém holení k hojení ran a zastavení krvácení. Jde přesně o ten samý kamenec. Odborný název je krystalický síran hlinitodraselný. Kvalitní krystaly se těží a opracovávají, ty levnější se vyrábějí ze zbytků, odlomků a krystalového prachu. První krystalový deodorant v Ladybio je od české značky Cosmetikabio, která využívá kvalitní krystaly těžené v Himaláji. Jejich krystal je navlečený na provázku, abyste ho mohli pověsit na háček a nechat uschnout. Součástí balení je i látkový pytlíček pro cestování a uschování alunu.

 

Jak alun vypadá a jak se používá

Už to tady padlo. Alun je průhledný kus minerálu a jsou v něm viditelné případné žíly či krystalizace. Čím kvalitnější, tím čiřejší. Při pohledu na něj si vzpomenete na křišťálovou kouli, ledovec nebo sklo. Jako deodorant je nejčastěji v podobě válečku, tyčinky nebo zašpičatělého valounku. Kamenec na pánské holení bývá v podobě kostky.

Používání krystalového deodorantu je velmi jednoduché. Namočíte ho do vody a přetřete s ním pokožku — podpaží, žlábek mezi prsy, podkolenní jamky, chodidla, zkrátka vše, co chcete ochránit před nepříjemným pachem z pocení. Alun se lehce rozpustí a vytvoří na pokožce tenký film, který rychle zaschne. Nelepí, nijak nevoní, neštípe, nezanechává žádné bílé skvrny. Poté alun opět opláchnete a necháte uschnout. První velké plus je, že nemá žádnou vůni, proto si můžete dopřát jakoukoliv vůni, toaletní vodu či parfém. Druhé velké plus je životnost. Nijak se nekazí a ubývá ho minimálně, takže i při pravidelném používání vám vydrží minimálně rok.

Alun nemá žádné póry. Tím, že ho po použití umyjete, se na něm neuchytí žádné bakterie. Navíc je přirozeně antibakteriální, takže jeden a ten samý krystal může používat celá rodina bez obav z přenesení bakterií.

 

Co když vám alun spadne a rozbije se?

Je to nemilé, ale může se to stát. V takovém případě můžete udělat tři věci. Za prvé můžete kousky rozemlít na prach a ten pak nasypat do bot jako ochranu před zápachem ze zpocených chodidel. Za druhé můžete kousky rozpustit ve vodě a roztok pak nalít do rozprašovače a používat jako deodorant ve spreji. Za třetí můžete kousky schovat do bavlněného pytlíčku a dát je do domácí lékárny jako dezinfekci, k zastavení krvácení a k ošetření po hmyzím kousnutí. Více o dalším používání alunu jsme napsali v článku 4 alternativní způsoby použití alunu.

 

Přednosti krystalového deodorantu

O některých přednostech jsme se už zmínili, ale je jich více. Abychom to shrnuli, tak alun milujeme, protože:

 • nemá žádnou vůni,
 • spolehlivě chrání před pachem z potu,
 • redukuje pot,
 • vydrží dlouho,
 • jeho cena se vrátí během dvou měsíců,
 • vydrží roky,
 • může ho používat celá rodina,
 • stahuje ranky a zastavuje krvácení,
 • dezinfikuje,
 • pomáhá po štípnutí hmyzem,
 • neobsahuje žádné chemické látky ani alergeny,
 • nezpůsobuje zdravotní potíže,
 • je šetrný k přírodě,
 • má více způsobů použití než běžný deodorant,
 • má přírodní původ.

 

Jak poznat kvalitní alun

Už jsme to zmínili na začátku. I mezi aluny se najdou, lidově řečeno, šmejdi. Kvalitní krystalové deodoranty se vyrábějí z jednoho kusu minerálu. Jsou čiré s pár zkrystalizovanými místy. Cena vám může napovědět, ale jistotu vám dá spíše certifikát kvality. Levné varianty alunu jsou mléčné, neprůhledné, někdy až bílé. Vyrábějí se stlačením odlomků nebo prachu. Takový krystal se časem může drolit nebo úplně rozpadnout. Ulomený kousek má za následek ostré hrany a zvyšuje riziko poranění. Někteří výrobci do alunů navíc přidávají chemické látky a ztrácejí tak cenu pro ty, kterým záleží na BIO složení.

 

Proč na LadyBio nekoupíte antiperspiranty?

Alun patří mezi přírodní deodoranty. Víte, jaká je rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Deodoranty jsou blokátory pachu. Fungují tak, že ničí bakterie, které mohou za nepříjemný pach z pocení. Chemické deodoranty obsahují konzervanty, parabeny, parfemace a další látky, které mohou nepříznivě ovlivnit zdraví například alergickou reakcí. Nebo je jejich výroba nešetrná k přírodě. Přírodní deodoranty se naopak vyrábějí s ohledem na přírodu a jejich složení se skládá z přírodních látek, nejčastěji z aktivních enzymů, rostlinných másel, esenciálních olejů, aloe vera a bylin.

Antiperspiranty jsou blokátory potu. Projdou pokožkou a uzavřou potní žlázy, takže pot se nedostane na povrch. Co se asi stane, když budete neustále bránit potu projít ven? Bude se usazovat jinde. Jsou teorie, které říkají, že se toxiny usadí v nejbližším okolí — v lymfatických uzlinách, a mohou zvýšit riziko vzniku rakovinu prsu. Tuto teorii se však nepodařilo dostatečně prokázat. Ale negativní vliv na zdraví antiperspiranty prokazatelně mají. Obsahují totiž hliník. Ano, už si vybavujete všechny ty reklamy, které najednou začaly uvádět, že jejich antiperspiranty jsou bez hliníku? To proto, že hliník má prokazatelně nepříjemný dopad na zdraví. Výrobci antiperspirantů ale nepláčou, našli si velmi podobnou látku, která pot blokuje. Mezi další nebezpečné látky, které antiperspiranty obsahují, patří parabeny a některé umělé parfemace.

To jsou důvody, proč na LadyBio antiperspiranty ani chemické deodoranty nenajdete. Vybíráme pro vás kosmetiku takovou, která je certifikovaná, šetrná ke zdraví a k přírodě.

 

Přečtěte si také:

 

Složení: Ammonium alum

Cosmetikabio

Doplňkové parametry

Kategorie: Krystalový deodorant alun
Druh vůně: Bez parfemace
Něco navíc: Fair Trade, Zero waste
Trápí mě: Pocení, Komáři
Účinek: Dezinfekce, Zklidňující

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: