Balm Balm - Éterický olej Ravensara - Ladybio.cz

Balm Balm Éterický olej Ravensara
Produkt si právě prohlíží
60 zákazníků

Přírodní vonný éterický olej z listů rostliny Ravensara Aromatica

 • Země původu: Madagaskar
 • Napomáhá při ucpaných dýchacích cestách, oparech a nachlazení
 • Přispívá k hojení kožních infekcí způsobených Herpes viry a dermatomykóz
 Bio Kvalita  Netestováno na zvířatech  10 mlcitrusova vune
 citrusova vune  premiova kvalita  Luxusní produkt
Více informací o produktu
459 Kč
Cena s DPH
Značka
Hodnocení
Skladem
Objednací kód:
0696
Objednejte do zítřka do 11:00 a zboží Vám bude doručeno ve středu.
 • Detailní popis

Udělejte si čas na sebe, zhluboka se nadechněte a vychutnejte si příjemný smyslový zážitek. Esenciální oleje a jejich směsi nastartují každičkou buňkou vašeho těla, zklidní nervovou soustavu a pohladí vaši duši. Jak s esenciálními oleji pracovat a jak vybrat ten pravý pro vás, si můžete přečíst zde.

Co jsou to éterické oleje?

Éterické oleje jsou čisté aromatické látky extrahované z rostlin a často se označují za jejich životní sílu. Z každé rostliny se získá zcela jiný éterický olej, přičemž ani dva z nich nebudou stejné. Každý druh rostliny vytváří éterické oleje v jiné části svého těla, některé druhy dokonce hned v několika z nich. Tak kupříkladu pomerančovník obsahuje éterické oleje ve svých plodech (pomeranč), květech (neroli) a větvičkách (petitgrain).
 
 

Jak se získávají?

Éterické oleje jsou extrahovány z rostlin mnoha způsoby.
 
 • Parní destilace - je nejpoužívanější metodou. Éterické oleje se z rostlin dostávají pomocí horké páry a vysokého tlaku. Přičemž výsledkem je voda a éterický olej, který se poté sbírá z hladiny. Díky tomu, že olej a voda se nemísí, je to velmi snadný proces.
 • Lisování za studena - používá se k extrakci citrusových olejů. Znamená to, že oleje jsou doslova vymačkány ze slupek. Z citrusových plodů se dá získat velké množství velmi kvalitních éterických olejů, tudíž by se dalo říci, že jsou tyto oleje cenově dostupnější.
 • Enfleuráž - uplatňuje se tam, kde není žádoucí vystavit křehké plátky květů, jako jsou růže, jasmín či neroli, vysokým teplotám. Tato metoda spočívá v pokrytí okvětních lístků voskem, který absorbuje éterické oleje, a ty se z vosku následně separují pomocí rozpouštědel. Takový olej je potom označován jako čistý výtažek (absolut).

Proč jsou tak drahé?

Některé rostliny obsahují více éterických olejů než jiné. Květinové oleje jsou obvykle dražší vzhledem k tomu, že z jedné rostliny lze získat jen malé množství oleje. 
 
V případě některých růžových olejů je potřeba až třicet květů na výrobu jediné kapky! Ačkoliv to samozřejmě není pravidlem, realita je stále taková, že zatímco z jednoho sta kilogramů eukalyptu lze získat až deset kilogramů éterických olejů a z jednoho sta kilogramů levandule pět kilogramů oleje, sto kilogramů růží obvykle nedá víc než půl kilogramu oleje. To vysvětluje velké cenové rozdíly v cenách éterických olejů. 
 
Většinu zde uvedených informací můžete nalézt v knize Essence of Aromatherapy Glendy Taylorové, která obdržela čtyřhvězdičkové hodnocení na www.amazon.com, kde si ji v případě zájmu můžete zakoupit.
 

Použití éterických olejů

Esenciální oleje mají silnou koncentraci, proto při jejich užívání nezapomínejte na ředění. Vyšší koncentrace při styku s pokožkou může způsobit podráždění. Využívat je můžete do koupelí, aromalamp nebo na masáže.
 
Zaujaly Vás tyto vonné oleje a chcete se o nich dozvědět více? Přečtěte si náš článek o účincích a použití éterických olejů!

Éterický olej Ravensara a jeho 12 blahodárných účinků

Obyvatelé Madagaskaru ho považují za „olej, který vyléčí všechno“. Používá se po staletí jako tonikum a je skvělým bojovníkem proti infekcím. Povzbuzuje lymfatický systém, posiluje organismus a uvolňuje mysl. Řeč je o oleji Ravensara.

Co je to Ravensara

Esenciální olej Ravensara je silný olej pocházející z tajemného ostrova Madagaskar. Je pojmenovaný podle vysokého stromu rostoucího v deštných pralesích, jehož botanickým názvem je Ravensara aromatica. Olej je extrahován parní destilací čerstvých listů.

Esenciální olej Ravensara a jeho vlastnosti

 • Analgetický - používaný k úlevě od bolesti
 • Antialergický – zabraňující alergiím
 • Antibakteriální - usmrcující bakterie
 • Antimikrobiální - působící proti mikroorganismům (bakteriím, virům, houbám, parazitům)
 • Antidepresivní – používaný ke zlepšení duševního stavu a k léčbě psychických poruch
 • Antifungální – působící proti houbám
 • Antiseptický - protihnilobný, zabraňuje nákaze mikroby
 • Antispasmodický – potlačující svalové křeče
 • Antivirový – působící proti virům
 • Afrodiziakální – povzbuzující sexuální vzrušení a libido
 • Diuretický - močopudný
 • Tonický - regenerující, vyživující, posilující organismus
 • Expektorant – usnadňující odkašlávání

Esenciální olej Ravensara a jeho hlavní složky

 • Alfa-pinen – organická sloučenina nacházející se v olejích mnoha druhů jehličnatých stromů, zejména borovic, uvolňuje hlen v dýchacích cestách
 • Delta-caren – má ostřejší sladkou vůni
 • Karyofylen – potlačuje záněty, je účinný proti osteoporóze, působí preventivně proti onemocněním oběhové a nervové soustavy
 • Germacrene – má antibakteriální vlastnosti, působí proti nádorům, aktivuje neuronové receptory v močových cestách
 • Limonen – dokáže zastavit pokrok rakoviny a způsobuje regresi již existujících nádorů
 • Linalool - jeho vedlejším produktem je vitamín E, používá se při výrobě až 80% všech parfémovaných hygienických přípravků včetně šamponů, mýdel a pleťových vod
 • Estragol – má karcinogenní účinky
 • Methyl Eugenol – má antiseptické a anestetické účinky
 • Sabinen – regeneruje a vyživuje celý organismus
 • Terpineol - má příjemnou vůni podobnou šeříku a je častou přísadou při výrobě parfémů, kosmetiky a potravin

Esenciální olej Ravensara a jeho účinky

1. Snižuje bolest
Analgetická vlastnost oleje Ravensara je účinným prostředkem proti mnoha druhům bolesti, včetně bolesti zubů, hlavy, svalů, kloubů a uší.
 
2. Mírní alergické reakce
Olej sám o sobě je nedráždivý a snižuje alergickou reakci organismu. Postupně vytváří odolnost proti alergenním látkám, takže tělo na ně přestane přehnaně reagovat.
 
3. Zabraňuje bakteriálním infekcím
Ravensara olej je pro bakterie smrtící takovým způsobem, že dokáže velmi efektivně odstranit celé jejich kolonie. Zabraňuje jejich růstu, léčí již existující infekce v těle a zabraňuje vzniku nových. Může být použit k léčbě chorob způsobených bakteriálními a virovými infekcemi, jako je otrava jídlem, cholera či tyfus.
 
4. Bojuje proti chmurám
Esenciální olej z Ravensary je po staletí oslavován díky svým relaxačním a uklidňujícím vlastnostem. Uvolňuje napětí, stres, úzkost a další nervové problémy. Je velmi dobrý na potlačení deprese a pro podporu pozitivního myšlení. Zlepšuje náladu, uvolňuje mysl a tělesnou energii, způsobuje pocit radosti. Jeho pravidelné užívání je doporučováno pacientům s klinickou depresí.
 
5. Ničí plísně a houby
Silice z Ravensary zabraňují růstu hub a plísní, dokonce zabíjejí jejich zárodky. Je skvělým pomocníkem v boji proti houbovým infekcím v uších, nosu, na hlavě, kůži a za nehty.
 
6. Uvolňuje svalové křeče
Esenciální olej Ravensara vyvolává uvolnění svalových kontrakcí. Vhodný je pro lidi trpící dušností, křečemi, průjmem, bolestmi břicha a podbřišku.
 
7. Zabraňuje sepsi
Septická infekce, způsobena bakterií typu Staphylococcus aureus, je typ infekce, která se může dostat do těla jakoukoliv jeho otevřenou a nechráněnou částí. Většina z nás má nejspíše sepsi spojenou s vnějšími zraněními, pravdou ale je, že se nevyhýbá ani vnitřním orgánům, jako je močová trubice, žlučník či ledviny. Septická infekce může vyvolat akutní bolest, křeče, otoky se zarudnutím, ztuhlost svalů a kloubů, abnormální chování a v nejextrémnějších případech i smrt. Ravensara olej, jako antiseptikum, bojuje proti této infekci tím, že brání růstu a rozšíření bakterií.
 
8. Bojuje proti virovým infekcím
Ravensara olej potlačuje růst virů tím, že narušuje ochranný povlak virové buňky a pak zabije virus zevnitř. To z něj činí alternativu k lékům proti chřipce, spalničkám, příušnicím a neštovicím.
 
9. Zvyšuje libido
Esenciální olej z Ravensary se ukázal velmi účinným při léčbě frigidity a sexuální dysfunkce. Zvyšuje libido a také pomáhá řešit problémy s erekcí.
 
10. Podporuje močení
Diuretické vlastnosti éterického oleje Ravensara usnadňují odstraňování odpadních látek a toxinů z těla zvýšením močení, a to jak frekvencí, tak množstvím. Z těla také pomáhá odstranit přebytečnou vodu, sůl a tuk, čímž je chráněno před onemocněními souvisejícími s akumulací toxinů, včetně revmatismu, dny, artritidy a akné. Dále usnadňuje trávení.
 
11. Působí jako expektorant
Expektorant je činidlo, které ředí a uvolňuje hleny v dýchací soustavě a usnadňuje jejich průchod ven z těla. Esenciální olej Ravensara je tak vhodné užívat v případě kašle, dušnosti a astmatu.
 
12. Je výborným tonikem
Olej Ravensara má tonizující a posilující účinky na lidský organismus. Umožňuje tělu lépe vstřebávat živiny a napomáhá správnému fungování všech vnitřních orgánů. Podporuje růst, aktivuje energii a sílu.
 
Olej z Ravensary je vhodné míchat s esenciálními oleji bergamot, černý pepř, kardamom, šalvěj, cedrové dřevo, cypřiš, eukalypt, kadidlo, pelargónie, zázvor, borovice, santalové dřevo, rozmarýn, čajovník a tymiánu.
 
Varování: Pro své afrodiziakální vlastnosti a působení na hormony, jejichž sekrece může mít negativní vliv na lidský plod, se nedoporučuje během těhotenství.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 16 každý všední den
Neváhejte se s námi poradit - zavolejte nebo napište
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín

Dovolená a menstruace? S kalíškem to nemusí být o nervy
Nestresujte se menses na dovolené a přibalte menstruační kalíšek
Dovolená a menstruace? S kalíškem to nemusí být o nervy
20 důvodů, proč i Vy potřebujete bambucké máslo
Co je bambucké máslo vlastně zač a v čem vám může pomoci? V následujících řádcích vás přesvědčíme, že tento zázrak se stane velmi brzy vaší nepostradatelnou nejen kosmetickou pomůckou.
20 důvodů, proč i Vy potřebujete bambucké máslo
Opalovací krémy pro miminka a nejmenší děti
Jak vybrat opalovací krém pro miminka a co dalšího se na léto hodí?
Opalovací krémy pro miminka a nejmenší děti
Jak zabalit kosmetiku do příručního zavazadla?
Podívejte se, jak se sbalit, aby i kosmetika zvládla letištní kontrolu
Jak zabalit kosmetiku do příručního zavazadla?
Jak na epilaci cukrovou pastou: návod pro začátečníky
Na stres z chloupků zapomeňte. Naučte se, jak používat cukrovou pastu
Jak na epilaci cukrovou pastou: návod pro začátečníky
Menstruace po porodu — kdy ji čekat?
Kdy dostanete první menstruauci po porodu? A co když nekojíte?
Menstruace po porodu — kdy ji čekat?
Kosmetika na dovolenou? Minimální váha, maximální péče
Kosmetický salón nechte doma. Sbalte si jen to, co opravdu potřebujete
Kosmetika na dovolenou? Minimální váha, maximální péče
Chcete mít lepší sex?
Víme, jaké cvičení vám pomůže
Chcete mít lepší sex?
Pozitivní afirmace
Jak jejich pomocí cítit pohodu, štěstí a vyrovnanost
Pozitivní afirmace
FAQ: Vaginální mykóza, bakteriální vaginóza, lubrikační gely a intimní hygiena
Máte peklo v kalhotkách? Stačí jen najít příčinu. Jak léčit kvasinky a bakteriální vaginózu?
FAQ: Vaginální mykóza, bakteriální vaginóza, lubrikační gely a intimní hygiena
Lubrikační gel s olejem nebo bez?
Proč sáhnout po přírodním lubrikační gelu a jaké jsou jeho výhody?
Lubrikační gel s olejem nebo bez?
Cassia: Perfektní kondicionér a přírodní barvení „na zkoušku“
To nejlepší, co pro své vlasy můžete udělat. Slibujeme
Cassia: Perfektní kondicionér a přírodní barvení „na zkoušku“
5 tipů, jak přežít epilaci
Každé léto řešíme to stejné – co se stále dorůstajícími chloupky? Vyřešte to jednou pro vždy
5 tipů, jak přežít epilaci
Křišťál - král drahých kamenů
Dříve se myslelo, že křišťál je zkamenělý led
Křišťál - král drahých kamenů
Opalování od A do Z
Vše, co byste měli vědět o opalování, aby vaše kůže okouzlovala létem ještě před zimou.
Opalování od A do Z
Proč jsou chemické opalovací krémy zlo?
Nejsou „opalováky“ jako „opalováky“. Jedny z nich mají nepěkné vedlejší účinky.
Proč jsou chemické opalovací krémy zlo?
Přírodní oleje na pleť
Jak vybrat olej podle typu pleti?
Přírodní oleje na pleť
Indigo: Kouzlete s odstíny přírodních barev
Barvení bez chemie, to nejsou jen zrzavé odstíny. Indigo barví i do studena
Indigo: Kouzlete s odstíny přírodních barev
Velký průvodce přírodními parfémy
Coco Chanel prohlásila, že žena, která nepoužívá parfém, nemá budoucnost. Ovšem když se tak rozhlédnete okolo sebe, ono není až tak jednoduché vybrat tu správnou lahvičku, která se stane součástí vaší osobnosti, okouzlí ty správné lidi a ještě vám dokonale padne jako ony pověstné malé černé šaty...
Velký průvodce přírodními parfémy
Nefrit - polodrahokam moudrosti
Fyzik W. Starck dokázal, že kameny mají 'léčivou' moc. Jakou má nefrit?
Nefrit - polodrahokam moudrosti
Najdete nás na Facebooku