Lunette Menstruační kalíšek model 1 Violet

750 Kč
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
26.11.2021
Položka byla vyprodána…

Menstruační kalíšek ideální pro mladé ženy se slabší menstruací

 • Model 1: pro ženy mladší než 30 let a ty, které ještě nerodily
 • Ideální pro ženy se slabou a normálně silnou menstruaci
 • I pro dívky před prvním pohlavním stykem

vyrobene-v-evrope vice-druhu antibakterialni 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Více o produktu

 • Z lékařského silikonu, z Finska
 • Purpurová barva, vč. bavlněného pytlíčku na uchování, životnost 10–15 let

Pohodlí a pohoda během první dívčí menstruace i během té poslední

Menstruační kalíšek Lunette se vyrábí z lékařského silikonu na severu, ve Finsku. Má kónický tvar a z vnější strany jsou rýhy, aby se dal lépe uchopit, ale zevnitř je zcela hladký. Spodní část je o něco měkčí – vyndávání a rušení podtlaku je tak snazší. Na stopce jsou také zářezy a je celkem pružná. Většině žen délka nevadí, ale dá se pohodlně zkrátit. 

Parametry modelu 1 

 Délka kalíšku:     47 mm
 Šířka kalíšku:  41 mm
 Délka stopky:  25 mm
 Celkový obsah:   20 ml
 
 

Purpurová Cynthia – jaký je její příběh?

Každý barevný kalíšek Lunette je speciálně pojmenován. Purpurový, který si prohlížíte, se jmenuje podle řecké bohyně Artemis, jejíž jedno ze jmen je Cynthia. Květina amarant (laskavec), která má právě purpurovou barvu, byla Artemis zasvěcena. Je symbolem mladé, nezávislé a svobodné ženy.

 
Kalíšek je hygienická pomůcka, která se zavádí do pochvy a sbírá menstruační krev. Vyměňovat (nebo spíš vylívat) se musí každých 3–12 hodin – podle síly vaší menstruace. A vydrží vám 5–10 let, záleží na tom, jak se o něj staráte.
 

Proč vyměnit vložky a tampony za menstruační kalíšek?

 • Je pohodlný – ani citlivé ženy vůbec nevědí, že ho mají, můžete běhat, běžkovat, hrát volejbal nebo plavat – drží a nehýbe se, nevíte o něm.
 • Vydrží až 12 hodin – záleží, jak silnou menstruaci máte, ale uvidíte, že bude stačit kalíšek vylívat 2× denně, ráno a večer.
 • Menstruační krev nezapáchá – zápach se tvoří kvůli kombinaci srážení krve a chemie ve vložkách nebo tamponech. Kalíšek nic takového neobsahuje a krev se v něm nesráží, proto ani nezapáchá.
 • Ušetříte – pořizovací cena je vyšší, ale ve finále vás kalíšek vyjde levněji. Stojí 700 Kč a můžete ho používat 10 let. Za vložky nebo tampony zaplatíte cca 848 Kč za rok – za 10 let je to 8 480 Kč. A to už je rozdíl.
 • Není riziko infekce ani alergické reakce – kalíšek je z kvalitního lékařského silikonu, který se běžně implantuje do těla při operacích. Nehrozí ani syndrom toxického šoku, který se může objevit při používání tamponů.
 • Je ekologický – představte si kolik odpadu vytvoříte během 1 menstruace. Kalíšek vám vydrží až 10 let.
 

Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku?

Když znáte velikost svých prsou, proč by mělo být blbé znát velikost své vagíny? 

 • Menší velikost kalíšku
  Je vhodná pro mladé dívky, bez sexuálních zkušeností nebo ženy, které ještě nerodily nebo rodily císařským řezem, aktivně sportující ženy a pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací.

 • Větší velikost kalíšku
  Je vhodná pro starší ženy, ženy po porodu přirozenou cestou a ženy se silnější menstruací.
 

Nezapomeňte kalíšek před prvním a každým dalším použitím vyvařit.

 

Jak kalíšek zavést, aby neprotékal?

Najděte si ideální polohu, doporučujeme v podřepu. Kalíšek máte vyvařený, umyjte si ruce, přeložte ho a vložte do pochvy. Kalíšek se rozevře a přilne k poševní stěně. Pokud dovnitř neklouže, zkuste ho navlhčit vodou nebo potřít lubrikačním gelem na vodní bázi. Při vyndávání nejdříve jemně stiskněte spodní část kalíšku a pomocí stopky vytáhněte. Když si to řekneme jednoduše – zandáte, max. po 10 hodinách vylijete, umyjete a zandáte zpátky.

 

Přečtěte, co píšeme o menstruačních kalíšcích:

 

Víte, jak kalíšek složit? Vyberte si způsob, který pro vás bude nejjednodušší

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Lunette – to je komfort, jednoduchost a krása

Heli Kurjanen si pro sebe v roce 2004 koupila první menstruační kalíšek. A byla nadšená. Vymyslela, jak by mohl být kalíšek ještě lepší. Takový, který jí bude 100% sedět. Tak v roce 2005 vznikla značka Lunette, která má dnes zastoupení i u nás, v celé Evropě, USA, Austrálii a Novém Zélandu.

Finské kalíšky Lunette sází na kónický tvar, který krásně koresponduje s tvarem ženského těla. Stopka je plná a rovná se zářezy ke snadnějšímu uchopení. Rýhy jsou taktéž na spodní části kalíšku, protože při vyndávání je nutné kalíšek v této části zmáčknout a zrušit tak podtlak. Lunette je finská jednička. Jen si vybrat barvu... 

 
„Když mi kalíšek přišel domů, těšila jsem se na první menstruaci. Všude jsem četla, jaký je to zázrak, a byla jsem nadšená, že už nebudu muset používat vložky ani tampony. Kalíšek byl fajn, ale občas trošku protékal. Ale já to nevzdala a zkoušela jinak skládat, jinak vkládat – a opravdu, chtělo to jen cvik. Teď už neprotéká a já jsem maximálně spokojená.“
 
Lunette menstruační kalíšek

Doplňkové parametry

Kategorie: Sex a menstruace
Barva: Fialová
Použití: Na menstruaci
Velikost: Pro ženy, které rodily
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: