Hebké a vášnivé rty díky rtěnce s rostlinným olejem
Rtěnka nebo balzám? Krása nebo péče? Už se nemusíte rozhodovat. S přírodní rtěnkou s rostlinným olejem máte dva v jednom.
Ženská silueta klouže po zdi v podvečerní ulici. Kolemjdoucí ztichnou a naslouchají klapotu jejich podpadků. Přichází bohyně? Z pod černého elegantního kloubu se jí po zádech plazí hustý pramen vlasů a vzduch se plní vzrušením. Zvedne hlavu, odhalí jemnou šíji a konečně! Konečně světu ukáže svou tvář se smyslnými rudými rty.
Také jste si představili film z padesátých let, kterým vládly femme fatale? Že také toužíte po vášnivém úsměvu, ze kterého budou ostatní šílet touhou? Pak budete potřebovat dvě věci - rtěnku ve správném odstínu a pečující balzám. Tedy vlastně ne! Nejlepším řešením je dva v jednom - dlouhotrvající rtěnka s rostlinným olejem, která vašim rtům dodá tu správnou barvu a bude o ně pečovat.
Jedovatá krása
Klasické rtěnky totiž vysušují. Barviva a látky, ze kterých jsou vyrobené, jsou pro jemnou kůži rtů těžké. Po pár dnech si všimnete, jak se rtěnka zarývá do šupinek a vytváří nehezké mapy. Jak je to možné? I když rtěnku tvoří tuky a vosky, obsahuje také parfémy maskující pach těžkých barviv a dalších látek, které mají vykouzlit úžasný odstín. Parafín, ropa, anilinové barvy, tartrazin (vyrábí se z uhelného dehtu), olovo… Všechny tyto látky jsou zátěží nejen pro kůži, ale pro celý organismus. Usedají na játrech, mají vliv na nervovou soustavu, usazují se na ledvinách a v lymfatických uzlinách. A i když se může zdát, že rtěnka jich obsahuje nepatrné množství, pamatujte, že žena sní průměrně 3,5 kilogramu rtěnky za rok! A to už je, u Afrodity, pořádné číslo!
Věděli jste, že karmín, který se používá jako barvivo do dekorativní kosmetiky, se vyrábí z rozdrceného hmyzu, přesněji z červce nopálového? Více o tom píšeme zde.
Malý příběh rtěnky
Na to, že rtěnka už staletí vypadá více méně stejně, ušla pořádný kus cesty. První rtěnka pochází z Mezopotámie staré 5000 let. Tehdy to byla barva v kelímku. Holky se toho tehdy nebály a kromě červených a růžových odstínů, používaly černé a modré barvy. V Egyptě si barvení rtů oblíbili i muži. Velký rozkvět rtěnka zažila v době královny Alžběty v 16. století. Tehdy byly opravdu jedovaté, obsahovaly rtuť i sulfidy. Už ve středověku se rtěnky nelíbily duchovním, kteří ji prohlašovaly ze nemorální a po smrti Alžběty, kdy makeup pokrýval obličeje všech dvořanů i měšťanů v centimetrových nánosech i na vlasech, byla rtěnka zakázaná. Prý “ďáblovo dílo”. Omezení sice přišlo, ale rtěnky všichni dále milovali. V následujícíh dekádách byla symbolem pro kurtizány, ale ve dvacátých letech 20. století se vše změnilo a rtěnka zažila svůj opravdový boom.
https://www.ladybio.cz/ere-perez-rtenka-s-olivovym-olejem/
https://www.ladybio.cz/ere-perez-mrkvova-tvarenka-v-kelimku/
https://www.ladybio.cz/ere-perez-tonovaci-balzam-na-rty-s-violkou-zen/
Zlatý věk rostlinných rtěnek
Jsme v době, kdy ženy ví, co chtějí. Kdy výrobci naslouchají přáním svých klientek a hledají způsob, jak jim vyhovět. A tak se zrodily ricinové rtěnky. Chceme totiž rtěnku s dokonalým odstínem, který vydrží celý den, a navíc bude pečovat a hydratovat rty. A protože ženám záleží na životním prostředí, musí splňovat i eko zásady. Rostlinné rtěnky, obsahují pouze přírodní látky. Základem je rostlinný olej, který hojí drobné ranky a hydratuje. Perilový olej působí protizánětlivě a pomáhá s hojením. Candelilový vosk uzamyká v pokožce vlhkost a chrání před nepříznivými vlivy. Barviva jsou získaná z přírodních minerálů a rostlin. Už nehledejte kompromisy a vyberte si rostlinnou péči a krásu pro své rty.