Nestyďte se chodit bosá. Zbavte se tvrdých pat už nadobro
Tvrdé paty. Jeden z kosmetických problémů, který trápí mnoho žen bez ohledu na věk, zaměstnání či roční období. Je jedno, co je za roční období, tvrdé paty prostě nechceme. Ale právě v létě nás trápí nejvíce – jdou totiž vidět. Stydíme se za zašedlé popraskané paty a často oželíme i nošení těch krásných sandálků. V LadyBio víme, jak se jich zbavit a mít nožky jako z hedvábí.
Sebepohodlnější boty se nevyrovnají pocitu svěží trávy na chodidlech! Zbavte se tvrdé kůže a nestyďte se chodit bosá
Proč paty praskají?
Za popraskané a suché paty může nedostatečná nebo žádná péče, špatný pitný režim, slabé prokrvení a nevhodná obuv či ponožky. Největším problémem je práce, u které se často chodí a stojí (servírky, doručovatelky, holky u pásu… nemáte to jednoduché!). U mě byl problém v ignoranci péče o chodidla v zimě. Ale nezapomeňte – nikdy není pozdě a po důkladném studování rad dermatologů, tipů blogerek a babských rad jsem si vytvořila „bojový“ plán, který pomůže i vám.
Bojový plán proti ztvrdlým patám
1. Nejdříve si odlakujte nehty. Pokud máte podobně jako já nehty zažloutlé z výrazných laků, vyčistěte je plátkem citronu. Zesvětlí se. Připravte si lázeň s koupelovou solí nebo přidejte pár kapek kyseliny mléčné. Teplá voda změkčí kůži a kyselina pomůže s odstraněním odumřelé kůže.
2. Dejte si relax. 15 až 20 minut odpočívejte s nohama ve vodní lázni. Poslechněte si oblíbené skladby, přečtěte kapitolu v knížce, mrkněte na seriál, zahrajte si Candy Crush… Hlavně vydržte!
3. Popraskané paty promasírujte pemzou a zbavte je zrohovatělé kůže. Použijte i peeling na celé chodidlo, nárt i prsty.
4. Ošetřete nehty. Odstraňte špínu zpod nehtů, zastřihněte, zpilujte a zatlačte kůžičku. Pokud budete lakovat, použijte podkladový lak, který předejde zažloutnutí nehtů.
5. Celá chodidla, nárty, prsty i kotníky promasírujte. Vyberte si k tomu výživný krém s vysokým obsahem regeneračních látek a vitamínu E. Důkladným masírováním pomůžete krému se dostat do hlubších vrstev pokožky a hlavně prokrvíte kůži, čímž pomůžete k obnově nových kožních buněk.
Není výsledek po prvním boji perfektní? Nevzdávejte to!
Pokud jste chodidla zanedbávala, bude potřeba celou proceduru několikrát zopakovat. Nejlépe 2× týdně alespoň po dobu 3 týdnů. Pak už stačí preventivní „údržba“. Do procedury můžete přidat večerní zábal na nohy. Celá chodidla, nárt, prsty i kotníky namažte silnou vrstvou výživného krému a nohy zabalte do froté ručníku nebo bavlněných ponožek. Pusťte si film nebo hodinku relaxujte u knížky. Pak lehce opláchněte nebo jen setřete ubrouskem a šup do postele a spát! Během spánku totiž tělo spouští regenerační proces, který obnovuje buňky.
Večerní zábal na chodidla s pořádnou dávkou regeneračního krému může být příjemnou chvilkou jen o vás
Ladybio tipy:
- Potí se vám chodidla víc, než je snesitelné? Použijte deodorant. Ano, ten co si dáváte do podpaží.
- Aby chodidla dýchala, pořiďte si ponožky z bavlny s přídavkem uhlíku nebo stříbra. Zmírňují pocení i zápach.
- Starejte se o boty. Pokud jsou propocené, vysušte je a vystříkejte protiplísňovým sprejem. Zabráníte množení bakterií, které napadají nohy.
Už jste prozkoumali laky na nehty nové generace?
Vegan laky na nehty osvobozené od těžké chemie dlouhou dobu nestály za nic. Nabízely malý výběr barev a hlavně nic nevydržely. Lak se špatně nanášel a nic nevydržel. Teď už jsou ale na světe 9-Free a 10-Free laky na nehty, které nás okouzlily nádhernými módními barvami s efektem gelových nehtů a hlavně dlouhou výdrží. Zkratka 9-Free a 10-Free prozrazuje, kolik toxických látek tyto laky na nehty neobsahují, např. formaldehyd, toluen, DBP, formaldehydová pryskyřice, kafr, ethyl tosylamid, xylén, trifenylfosfát, parabeny apod.
Paty se zašedlou suchou a popraskanou kůží jsou letním strašákem snad pro každou ženu. Stačí ale dodržovat pár zásad a už vás nikdy trápit nebudou.