Aby sex nebolel - co dělat, když vás milování bolí

bolestivy-sex

1 Když nejste dost vlhká

Nejčastějším důvodem bolesti při milování je, že nejste dost vlhká. Možná by se to dalo popsat kulantněji, ale jiným názvem výsledek nezměníte. “Rychlovky” a “přepadovky” jsou pro muže často neuvěřitelně vzrušující delikátností, ale ne každá žena může hned. Milování je pak bolestivé, nepohodlné, pálí nebo dře. Pokud máte problém se suchostí, vezměte si na pomoc lubrikační gel. Vybírejte lubrikanty, které navracejí přirozené pH vagíny, jsou bez parfemace a se šetrným složením. Lubrikační gely s chemickým složením možná vábivě voní, ale často vyvolávají pálení a svědění. Přeborníkem mezi přírodními lubrikačními gely jsou ty od značky Good Clean Love. Nejen, že respektují přirozené pH, ale jsou antialergenní a dokonce léčí mykózy a záněty.

Co můžu obzvláště doporučit je milovací olej GCL. Je malinký akorát do kabelky a můžete jej používat kdykoliv během dne. Nejen k naladění lechtivé atmosféry, ale jako pomoc při nepříjemném suchém pocitu. Aplikátor roll-on (kulička) pomůže k rychlému a čistému nanesení kdykoliv, kdekoliv a kamkoliv.
 
Pokud máte se suchostí problémy dlouhodobě, poraďte se s gynekologem. Vaše vagína nemusí správně fungovat. 

 

2 Když erotické hračky ubližují

Možná jste se dlouho přemlouvala, možná jste musela bojovat se studem, možná jste překročila hranici, když jste se rozhodla koupit sobě a partnerovi erotickou hračku. A možná je to celé k ničemu, protože po hraní vás to pálí a svědí. Na vině nemusí být samotná hračka, ale materiál, ze kterého je vyrobený, alergie na latex je běžná věc. Vybírejte hračky z certifikovaného silikonu nebo skla. Také si zjistěte, se kterými lubrikačními gely je můžete používat, protože se navzájem mohou naleptávat. Pokud už doma nějakou hračku máte a nechcete se jí vzdát, navlečte na něj kondom z přírodního materiálu. Kondomy ESP jsou maximálně šetrné, dokonce získaly certifikát WHO (Světové zdravotnické organizace). 

 

3 Když používáte nešetrnou kosmetiku

Věděla jste, že většina vložek a tamponů se chemicky bělí chlórem a k lepení se používá lepidlo s chemickým složením? Pokud jste citlivější, může vám jejich používání narušit přirozené pH, zadělat na mykózy nebo způsobit vysychání poševního prostředí. Připočtěte k tomu umělou parfemaci a započítejte i sprchové a intim gely se složením založeném na chemii. Takový balík kosmetiky je možná zodpovědný za to, že je váš klín citlivý a z milování nemá radost.

 

Jaké mám pH?

Vybírejte intim a sprchové gely respektující přirozené pH vagíny, které by mělo být v hodnotách 3,8 až 4,5 pH. Své pH zjistíte papírkovým vaginálním testem, který koupíte přes internet i v lékárně. Provede vám ho i váš gynekolog.
 
Ne všechny intimní sprchové gely jsou opravdu šetrné ke specifickému prostředí v pochvě. Argital intim gel však získal certifikát potvrzující pečující složení, které vyrovnává přirozené pH.

Natracare je značka, která vyrábí vložky, tampony a hygienické ubrousky ze 100% BIO bavlny. Nejsou bělené chlórem ani neobsahují parfemace ani chemická lepidla. Stále více žen řeší své dny menstruačními kalíšky. Používám je také a hrdě přiznávám, že už se k vložkám a tamponům nikdy nevrátím. Jsou pohodlné, praktické, dlouho vydrží a dlouhodobě cenově výhodné. Mohla bych o nich psát až do večera (momentálně je 9:25), ale pokud si o nich chcete přečíst více, klikněte na mou recenzi nebo na článek o tom, jak funguje.   

 

I taková malá změna, jako výběr šetrné intimní hygieny, může vyřešit problémy s bolestí při milování 

 

4 Když jste dole jiná

Bolest při milování může způsobit i specifické postavení pochvy a různé hrbolky a vnitřní uspořádání. Některé polohy jsou pro vás náročné, bolestivé a nepříjemné, a proto je třeba vysvětlit partnerovi, proč vám to nedělá dobře. Nemá cenu bořit bolestivý výraz obličeje do polštáře a snažit se to překousnout. Milování musí být příjemné pro oba. Kdyby to partner věděl, jistě by se sám takovým polohám vyhl. K některým vnitřním změnám může dojít i v průběhu života například špatným držením těla, po úrazu nebo po porodu. Něco může vyřešit lékař, někdy pomůže cvičení pánevního dna. K tomu je ideální cvičební a erotická pomůcka v jednom - NatraTone.
 
Chci si více přečíst o posílení pánevního dna 

 

5 Když už nemáte chuť

Odborníci se shodují, že stále více přibývá párů, kteří mají „nárazový milovací maraton”. Díky hektickému rozvrhu dvojice nenajde čas ani sílu na milování v běžném týdnu, a proto raději drží půst a pak se snaží vše dohnat na dovolené nebo o prodlouženém víkendu. To pak mají pocit, že nesmí z postele ani na chvíli ven. Jenomže takový zápřah může mít za následek odřeniny a pohmožděniny. Je jasné, že do dalšího čísla se vám nechce. Jestliže svého partnera milujete a nechcete mu kazit radost ze „sexyvíkendu”, nabídněte mu jiné hrátky. Nemusí jít jen o orální sex, možností je mnohem více (pokud jste stydlivá, ale zvědavá, nadechněte se, následující text bude lechtivý):

  • Femorální styk: Při prvním pohledu na dvojici, která právě provádí femorální styk, byste si myslela, že jde o běžný pohlavní styk. Ve skutečnosti však muž nezasouvá, ale klouže mezi stydkými pysky. Pro oba je to velmi příjemné, pro ženu možná o něco více díky stimulaci klitorisu. Můžete to zcela nechat na partnerovi v poloze “na misionáře” nebo budete nahoře vy.
  • Petting: Mazlení, hlazení, dráždění… Laskat se a vzrušovat navzájem bez zasunutí jste možná naposledy zažila v době, kdy jste byla ještě panna a teprve vstoupila do dveří s nápisem “sexuální život”. Připomeňte si tuto dobu plnou vášně a nedočkavosti.
  • Erotická masáž: Začnete u ramen a skončíte masáží v jeho rozkroku. Možná se partner v průběhu přidá a nakonec se umasírujte vzájemně.
  • Španělský sex: Praktika, při které si od pasu dolů dáte pauzu a centrem vzrušení budou vaše prsa. Španělský sex znamená sex mezi prsy. Doporučuji mít po ruce lubrikační gel nebo olej.
  • Intergluteální sex: Podobně jako u španělského sexu, vytvoříte pro partnera žlábek pro penis. Tentokrát ne mezi prsy, ale mezi hýžděmi. Nedochází však k penetraci konečníku jako u análního sexu.
  • Techniky, kdy muž může třít svou chloubu v žlábku na vašem těle, je více. Speciální názvy jsou pro tření v ohybu lýtek, loktů i podpaží.

 

Kdo maže ten jede, jak se lidově říká:

/good-clean-love-lubrikacni-gel-proti-zanetum-a-mykozam-temer-naha/
https://www.ladybio.cz/good-clean-love-obnovujici-lubrikacni-gel-navracejici-zdravi-vaginy-60-ml/
/good-clean-love-lubrikacni-gel-bionude-88-7-ml/

 

 
Milování je krásná věc a neměla byste si myslet, že pro vás je to nemožné. Jen se zamyslete sama nad sebou a zjistěte, kde je problém. A hlavně o tom mluvte s partnerem. Pokud mu na vás záleží, bude vám chtít udělat rozkoš minimálně stejně krásnou, jako vy jemu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení