Nový e-shop, nové výzvy, stejný cíl. Co dalšího přinesl rok 2018?

K oslavám nového roku patří i ohlédnutí za tím končícím. Zatímco v osobním životě vzpomínáme na zážitky a změny, v práci bilancujeme a hodnotíme. A protože náš e-shop LadyBio je pro nás nejen prací, ale také koníčkem, i na jeho rok 2018 se díváme ze všech stran.

Nechceme vás unudit k smrti suchopárnou výroční zprávou, a tak jsme před pár dny spustili tipovací soutěž, jak si e-shop Ladybio v roce 2018 vedl. Šťastlivci, kteří tipovali správně, už mají své výhry v kapse. Pokud jste se však soutěže zúčastnili a e-mail neobdrželi, tipování asi nepatří mezi vaše silné stránky. Jaké byly správné odpovědi a na co se můžete těšit v letošním novém roce?

LadyBio_e-shop
 

Kolik značek u nás najdete – 43, 66, nebo 108?

Správná odpověď je 66. Ano, přesně 66 značek pečující nebo zkrášlující přírodní kosmetiky. Jen v roce 2018 jsme jich přidali dvacet jedna. Největší ohlas si u vás vysloužila organic dekorativní kosmetika Ere Perez z Austrálie, kosmetické štětce EcoTools z recyklovaných materiálů, britská vlasová kosmetika Tabitha i Antonin .B — vlasové máslo a sérum, kterým tleskají kadeřníci luxusních salonů i vizážisti od Evropy po Šanghaj, a 10-FREE laky na nehty Mischo Beauty.

Rozšířili jsme nabídku menstruačních kalíšků, kterým ženy dávají přednost stále častěji, a v létě nám dorazila perfektní živá kosmetika Rawgaia, kterou jsem měla možnost vyzkoušet. Jejich modrá MSM exfoliační sada je fantastická! Pokud toužíte po hladké pleti, v recenzi se dozvíte vše, co byste měli vědět. A jestli váháte, zda je na obličej lepší bezvodý balzám nebo pleťový krém, mrkněte na prosincový článek o balzámech, kde najdete i mini recenzi „červeného“ balzámku Rawgaia.

Už zmiňovaná dekorativka Ere Perez je jednou z nutností, kterou u nás musíte vidět. Nabízí vše, co potřebujete k líčení — od podkladové báze přes make-upy a korektory až po řasenky a rozjasňovače. Výjimečnost dekorativky je ale v barvách. Jsou namíchané tak, aby vám slušely v zimě i v létě a vytvářely přirozený, svěží look.

Velmi dobré ohlasy máme na slovenskou značku ekodrogerie Chistee. Každý chce mít doma uklizeno a čisto, ale někdo chce ještě navíc uklízet zodpovědně a nezatěžovat přírodu. Právě proto v Chistee vytvořili čisticí prostředky do domácnosti z přírodních jedlých ingrediencí. Jsou účinné a přesto zdraví nezávadné. Klidně si s nimi můžete očistit i ovoce!

I když se nám seznam šedesáti pěti značek zdá jako pěkné číslo, plánujeme ho rozšířit. Už teď máme vyhlédnuté další nové značky, které brzy představíme. 

Sedm statečných

E-shop Ladybio roste každým rokem. Nejužší tým má dnes sedm členů. Naše „máma“ Veronika, zakladatelka LadyBio, dala dohromady tým žen, pro které je práce koníčkem a kosmetika cestou ke kráse a zdraví. V tomto roce jsme mezi nás přivítali Kačku a Renču, které se starají o objednávky, textařku Terezku, grafičku Péťu a účetní Julii. Kdo všechno tedy stojí na druhé straně „internetové“ zdi?

  • Veronika — zakladatelka LadyBio, která stojí nad celým projektem. Vybírá veškerou kosmetiku, kterou u nás najdete, a prověřuje ji. Určuje cestu, kterou se vydáváme, komunikuje s výrobci i distributory, vyhledává kolegy a partnery, kteří jsou pro LadyBio největším přínosem. To je ale jen slabý výčet. Více se o naší LadyBio mámě dočtete v rozhovoru, který se objeví v našem magazínu.
  • Katka a Renča — ochránkyně naší backoffice. Denně s vámi komunikují přes e-mail, telefon, chat, potvrzují objednávky a starají se, aby ve skladu bylo vše, co má být.
  • Julie — je naším nejnovějším členem a stojí za vším papírováním s čísly.
  • Niki — neboli moje maličkost. Znáte mě z newsletterů, článků a taky stojím za příspěvky na Facebooku nebo za texty u produktů.
  • Terezka — stojí za všemi texty na e-shopu a speciálními e-mailovými seriály se zkrášlujícími návody. Zjišťuje také, která témata vás zajímají, abychom o nich mohli psát v magazínu. Terezka je koučem nám, kteří plní magazín články a e-shop texty. 
  • Péťa — zkrášluje e-shop svým grafickým uměním a fotkami produktů. 

Za LadyBio ale stojí více lidí. Spolupracujeme s několika odborníky a poradci z řad logistiky, IT a managementu.
 

Nakonec sedíme v zelené

Tým o více lidech potřebuje také více místa na práci. Nejdříve jsme si vystačili s prací z domu a konferenčními hovory. Ale už na jaře jsme cítili, že potřebujeme základnu. A tak máme vlastní kancelář v Hradci Králové. Katka s Renčou v ní mají svá pracovní místa, odehrávají se zde pracovní schůzky i týmové meetingy.

A i když kancelář slouží většinou jen pro interní akce, chceme, aby byla krásná a nabízela pohodlí. Proto v ní máme pohodný gauč. Nabízelo se, aby měl firemní barvu, růžovou nebo fialovou. Ale zelená je tak uklidňující! Navíc nám připomíná naši „zelenou“ — přírodní a ekologickou cestu životem. Jo a sedí se nám v ní jako v mechu.
 

Stěhováním kanceláře to neskončilo

Stěhovali jsme totiž i sklady. Balíčky teď expedujeme rychleji a hlavně ekologičtěji. Určitě jste si všimli, že z balíčků zmizela izolepa a nahradila ji papírová páska. Polystyrenové výplně postupně nahrazujeme papírovou drtí.

Nové sklady nepatří nám, ale firmě, která se specializuje na expedici balíků různých e-shopů. To znamená, že balicí materiál je recyklovaný mezi několika e-shopy — co se nehodí jednomu, pomůže druhému. 

 

Může být e-shop vůbec ekologický? Přečtěte si článek Ekologie v e-shopu.
 

 

Nový obchod, nové výzvy, stejný cíl

Svět BIO kosmetiky nás nepřestává bavit a zajímat. Stále více se zajímáme o propojení krásy, zdraví a pohody. Proto jsme neodolali nabídce koupit nový e-shop – GoOrganic. Najdete tam to nejlepší pro zdravý životní styl – detoxikační kúry, bylinky, superpotraviny, sušené plody i ořechy, různá koření, oleje i octy nebo sirupy, které za chvilku budete milovat více než cukr do čaje či kaše. Mimo to tam najdete i ručníky, tašky a povlečení z biobavlny, ekologické čisticí a prací prostředky i kuchyňské spotřebiče.

GoOrganic je na světě už pár let, ale původnímu majiteli začal docházet dech a obchod začal pokulhávat. Náš už je pár měsíců. V tuto chvíli doplňujeme sklady, zrychlujeme komunikaci a expedici balíčků, na papíře se nám rýsuje nový vzhled. Jednoduše pilně pracujeme na jeho vylepšení. 

Kosmetika a jídelníček — zdraví vnější i vnitřní — LadyBio a GoOrganic. Dokonalá kombinace pro zdravé a krásné já.
 

Rok 2018 byl pro nás v LadyBio plným změn a velkých rozhodnutích. Jsme rádi, že se můžeme poplácat po zádech a říct si „dobrá práce“ – a to jen díky vám. Můžeme se chlubit lepšími čísly, ale i tím, že se k nám stále rádi vracíte a doporučujete nás svým známým. Děkujeme!