Nový e-shop, nové výzvy, stejný cíl. Co dalšího přinesl rok 2018?

K oslavám nového roku patří i ohlédnutí za tím končícím. Zatímco v osobním životě vzpomínáme na zážitky a změny, v práci bilancujeme a hodnotíme. A protože náš e-shop LadyBio je pro nás nejen prací, ale také koníčkem, i na jeho rok 2018 se díváme ze všech stran.

Nechceme vás unudit k smrti suchopárnou výroční zprávou, a tak jsme před pár dny spustili tipovací soutěž, jak si e-shop Ladybio v roce 2018 vedl. Šťastlivci, kteří tipovali správně, už mají své výhry v kapse. Pokud jste se však soutěže zúčastnili a e-mail neobdrželi, tipování asi nepatří mezi vaše silné stránky. Jaké byly správné odpovědi a na co se můžete těšit v letošním novém roce?

LadyBio_e-shop
 

Kolik značek u nás najdete – 43, 66, nebo 108?

Správná odpověď je 66. Ano, přesně 66 značek pečující nebo zkrášlující přírodní kosmetiky. Jen v roce 2018 jsme jich přidali dvacet jedna. Největší ohlas si u vás vysloužila organic dekorativní kosmetika Ere Perez z Austrálie, kosmetické štětce EcoTools z recyklovaných materiálů, britská vlasová kosmetika Tabitha i Antonin .B — vlasové máslo a sérum, kterým tleskají kadeřníci luxusních salonů i vizážisti od Evropy po Šanghaj, a 10-FREE laky na nehty Mischo Beauty.

Rozšířili jsme nabídku menstruačních kalíšků, kterým ženy dávají přednost stále častěji, a v létě nám dorazila perfektní živá kosmetika Rawgaia, kterou jsem měla možnost vyzkoušet. Jejich modrá MSM exfoliační sada je fantastická! Pokud toužíte po hladké pleti, v recenzi se dozvíte vše, co byste měli vědět. A jestli váháte, zda je na obličej lepší bezvodý balzám nebo pleťový krém, mrkněte na prosincový článek o balzámech, kde najdete i mini recenzi „červeného“ balzámku Rawgaia.

Už zmiňovaná dekorativka Ere Perez je jednou z nutností, kterou u nás musíte vidět. Nabízí vše, co potřebujete k líčení — od podkladové báze přes make-upy a korektory až po řasenky a rozjasňovače. Výjimečnost dekorativky je ale v barvách. Jsou namíchané tak, aby vám slušely v zimě i v létě a vytvářely přirozený, svěží look.

Velmi dobré ohlasy máme na slovenskou značku ekodrogerie Chistee. Každý chce mít doma uklizeno a čisto, ale někdo chce ještě navíc uklízet zodpovědně a nezatěžovat přírodu. Právě proto v Chistee vytvořili čisticí prostředky do domácnosti z přírodních jedlých ingrediencí. Jsou účinné a přesto zdraví nezávadné. Klidně si s nimi můžete očistit i ovoce!

I když se nám seznam šedesáti pěti značek zdá jako pěkné číslo, plánujeme ho rozšířit. Už teď máme vyhlédnuté další nové značky, které brzy představíme. 

Sedm statečných

E-shop Ladybio roste každým rokem. Nejužší tým má dnes sedm členů. Naše „máma“ Veronika, zakladatelka LadyBio, dala dohromady tým žen, pro které je práce koníčkem a kosmetika cestou ke kráse a zdraví. V tomto roce jsme mezi nás přivítali Kačku a Renču, které se starají o objednávky, textařku Terezku, grafičku Péťu a účetní Julii. Kdo všechno tedy stojí na druhé straně „internetové“ zdi?

  • Veronika — zakladatelka LadyBio, která stojí nad celým projektem. Vybírá veškerou kosmetiku, kterou u nás najdete, a prověřuje ji. Určuje cestu, kterou se vydáváme, komunikuje s výrobci i distributory, vyhledává kolegy a partnery, kteří jsou pro LadyBio největším přínosem. To je ale jen slabý výčet. Více se o naší LadyBio mámě dočtete v rozhovoru, který se objeví v našem magazínu.
  • Katka a Renča — ochránkyně naší backoffice. Denně s vámi komunikují přes e-mail, telefon, chat, potvrzují objednávky a starají se, aby ve skladu bylo vše, co má být.
  • Julie — je naším nejnovějším členem a stojí za vším papírováním s čísly.
  • Niki — neboli moje maličkost. Znáte mě z newsletterů, článků a taky stojím za příspěvky na Facebooku nebo za texty u produktů.
  • Terezka — stojí za všemi texty na e-shopu a speciálními e-mailovými seriály se zkrášlujícími návody. Zjišťuje také, která témata vás zajímají, abychom o nich mohli psát v magazínu. Terezka je koučem nám, kteří plní magazín články a e-shop texty. 
  • Péťa — zkrášluje e-shop svým grafickým uměním a fotkami produktů. 

Za LadyBio ale stojí více lidí. Spolupracujeme s několika odborníky a poradci z řad logistiky, IT a managementu.
 

Nakonec sedíme v zelené

Tým o více lidech potřebuje také více místa na práci. Nejdříve jsme si vystačili s prací z domu a konferenčními hovory. Ale už na jaře jsme cítili, že potřebujeme základnu. A tak máme vlastní kancelář v Hradci Králové. Katka s Renčou v ní mají svá pracovní místa, odehrávají se zde pracovní schůzky i týmové meetingy.

A i když kancelář slouží většinou jen pro interní akce, chceme, aby byla krásná a nabízela pohodlí. Proto v ní máme pohodný gauč. Nabízelo se, aby měl firemní barvu, růžovou nebo fialovou. Ale zelená je tak uklidňující! Navíc nám připomíná naši „zelenou“ — přírodní a ekologickou cestu životem. Jo a sedí se nám v ní jako v mechu.
 

Stěhováním kanceláře to neskončilo

Stěhovali jsme totiž i sklady. Balíčky teď expedujeme rychleji a hlavně ekologičtěji. Určitě jste si všimli, že z balíčků zmizela izolepa a nahradila ji papírová páska. Polystyrenové výplně postupně nahrazujeme papírovou drtí.

Nové sklady nepatří nám, ale firmě, která se specializuje na expedici balíků různých e-shopů. To znamená, že balicí materiál je recyklovaný mezi několika e-shopy — co se nehodí jednomu, pomůže druhému. 

 

Může být e-shop vůbec ekologický? Přečtěte si článek Ekologie v e-shopu.
 

 

Nový obchod, nové výzvy, stejný cíl

Svět BIO kosmetiky nás nepřestává bavit a zajímat. Stále více se zajímáme o propojení krásy, zdraví a pohody. Proto jsme neodolali nabídce koupit nový e-shop – GoOrganic. Najdete tam to nejlepší pro zdravý životní styl – detoxikační kúry, bylinky, superpotraviny, sušené plody i ořechy, různá koření, oleje i octy nebo sirupy, které za chvilku budete milovat více než cukr do čaje či kaše. Mimo to tam najdete i ručníky, tašky a povlečení z biobavlny, ekologické čisticí a prací prostředky i kuchyňské spotřebiče.

GoOrganic je na světě už pár let, ale původnímu majiteli začal docházet dech a obchod začal pokulhávat. Náš už je pár měsíců. V tuto chvíli doplňujeme sklady, zrychlujeme komunikaci a expedici balíčků, na papíře se nám rýsuje nový vzhled. Jednoduše pilně pracujeme na jeho vylepšení. 

Kosmetika a jídelníček — zdraví vnější i vnitřní — LadyBio a GoOrganic. Dokonalá kombinace pro zdravé a krásné já.
 

Rok 2018 byl pro nás v LadyBio plným změn a velkých rozhodnutích. Jsme rádi, že se můžeme poplácat po zádech a říct si „dobrá práce“ – a to jen díky vám. Můžeme se chlubit lepšími čísly, ale i tím, že se k nám stále rádi vracíte a doporučujete nás svým známým. Děkujeme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení