Minulé barvení s námi aneb jak se naučit namíchat si barvy na vlasy sama doma?

Henna je jako víno – záleží na hodně na odrůdě a lokaci. A když Vám sedne, je to kombinace krásné barvy, vůně, uvolní a zrelaxuje a barvení vlasů může být Váš vlastní ženský rituál, který, na rozdíl od chemických alternativ, můžete praktikovat kdykoli bude chuť. 

Henna na vlasy jak namíchat barvu

Henna je přírodní alternativa k chemickým barvám, která neničí vlasy

Protože henna bylo to úplně první co mě dostalo do kontaktu se světem přírodní kosmetiky, z barviček Cosmetikabio jsem byla nadšená. Jsou na světě od jara 2015 a je to první značka hennových barev na vlasy, která je česká. Krabičky jsou sytě růžové a nesou jednoduchý název Cosmetikabio, stejně jako Aluny.

/cosmetikabio-hennova-barva--burgundska-100-g/

/cosmetikabio-hennova-barva--cerna-100-g/

/cosmetikabio-hennova-barva--mahagonova-100-g/

/cosmetikabio-alun-prirodni-deodorant-kamenec/


 
Henna je v Čechách a na Slovensku známá už od nepaměti, dokonce za socialismu byly dostupné „hennové“ barvy, které ale obsahovaly nebezpečné těžké kovy a které nejspíše jsou prvopočátkem dnešních hennových mýtů. Zbytky chemie spolu s neuváženým používáním indiga způsobovaly na blond a světlých vlasech reakce do zelena a kadeřnice se při zaslechnutí slova henna křižovaly a na školách se henna radši neučí. Možná i proto se nás spousta zprvu bojí sáhnout po něčem jiném, než je „klasika". 
 
Hennovými barvami na vlasy lze barvit velmi příjemně, spoustě lidí krásně voní po seně a jediné, co se musíte naučit je, jak se barvy míchají a jak je aplikovat, zalévat, nanášet a jak spolu reagují jednotlivé složky. Na hennové mýty a vůbec na to, jak se kvalitně a na míru nabarvit hennovými barvičkami, se zaměříme na dalších workshopech přírodního barvení vlasů, které tentokrát proběhnou 9. ledna v Praze a 23. ledna v Brně. 

A hlavně pamatujte, henna nerovná se hennová barva!

 
Prohlédněte si okamžiky z minulého LadyBio workshopu:

Jak se barvit hennou