Minulé barvení s námi aneb jak se naučit namíchat si barvy na vlasy sama doma?

Henna je jako víno – záleží na hodně na odrůdě a lokaci. A když Vám sedne, je to kombinace krásné barvy, vůně, uvolní a zrelaxuje a barvení vlasů může být Váš vlastní ženský rituál, který, na rozdíl od chemických alternativ, můžete praktikovat kdykoli bude chuť. 

Henna na vlasy jak namíchat barvu

Henna je přírodní alternativa k chemickým barvám, která neničí vlasy

Protože henna bylo to úplně první co mě dostalo do kontaktu se světem přírodní kosmetiky, z barviček Cosmetikabio jsem byla nadšená. Jsou na světě od jara 2015 a je to první značka hennových barev na vlasy, která je česká. Krabičky jsou sytě růžové a nesou jednoduchý název Cosmetikabio, stejně jako Aluny.

/cosmetikabio-hennova-barva--burgundska-100-g/

/cosmetikabio-hennova-barva--cerna-100-g/

/cosmetikabio-hennova-barva--mahagonova-100-g/

/cosmetikabio-alun-prirodni-deodorant-kamenec/


 
Henna je v Čechách a na Slovensku známá už od nepaměti, dokonce za socialismu byly dostupné „hennové“ barvy, které ale obsahovaly nebezpečné těžké kovy a které nejspíše jsou prvopočátkem dnešních hennových mýtů. Zbytky chemie spolu s neuváženým používáním indiga způsobovaly na blond a světlých vlasech reakce do zelena a kadeřnice se při zaslechnutí slova henna křižovaly a na školách se henna radši neučí. Možná i proto se nás spousta zprvu bojí sáhnout po něčem jiném, než je „klasika". 
 
Hennovými barvami na vlasy lze barvit velmi příjemně, spoustě lidí krásně voní po seně a jediné, co se musíte naučit je, jak se barvy míchají a jak je aplikovat, zalévat, nanášet a jak spolu reagují jednotlivé složky. Na hennové mýty a vůbec na to, jak se kvalitně a na míru nabarvit hennovými barvičkami, se zaměříme na dalších workshopech přírodního barvení vlasů, které tentokrát proběhnou 9. ledna v Praze a 23. ledna v Brně. 

A hlavně pamatujte, henna nerovná se hennová barva!

 
Prohlédněte si okamžiky z minulého LadyBio workshopu:

Jak se barvit hennou

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení