O BIO kosmetice s blogerkami a youtuberkami

O přírodní kosmetice od těch nejpovolanějších — beauty blogerek a těch, které s BIO kosmetikou pracují dennodenně. Jaká kosmetika je podle nich TOP a která by neměla chybět ani těm nejzarytějším „chemkařům"?

nejlepsi_prirodni_kosmetika
 
Co se stane, když si ke stolu sedne deset žen a hlavním tématem hovoru bude přírodní kosmetika? Ať už jsou to vážené blogerky s deseti lety znalostí nebo jsou teprve chvíli políbené, překvapivě se shodnou v řadě otázkách. Kdo se zapojil do mega článku o BIO kosmetice, který by si měl přečíst každý, komu záleží na svém zdraví?

  • Veronika - LadyB numero uno, majitelka Ladybio.cz;
  • LU - kterou znáte díky blogu Svět podle LU, Youtuberka a profi vizážistka;
  • Niki - copywriterka Ladybio se slabostí pro každou BIO novinku;
  • Lucie - copywriterka Ladybio s láskou k tvoření mandal a lapačů snů;
  • Lucie van Koten - "BIO blogerka v mini sukni a na podpadcích", kterou znáte z blogu Život podle Lucie;
  • Tereza - copywriterka Ladybio a adeptka na vítězku půlmaratonu;
  • Markéta - copywriterka Ladybio a cestovatelka;
  • Mitsuuko de Ak - milovnice přírodní kosmetiky a blogerka;
  • Nikoleta - jistě ji znáte z YouTube kanálu Surová Dcérka o Raw životním stylu;
  • Renata -  se stará o to, aby každá vaše objednávka proběhla v pořádku, doskladňuje produkty a odpovídá na vaše dotazy.

 

Proč jste přešla na přírodní kosmetiku? Co byl TEN určující moment?

Veronika: Já byla na přírodní kosmetiku ulítlá vždycky, už od prváku na střední. Lákala mě víc - víc voněla, tenkrát jsem frčela na vlně dlouhevlasy.cz a byla paf z toho, jak krásný vlasy měly slečny tam po hennovejch barvách a hlavně různých odvarech z bylinek, jak si je každou noc splétaly do copů… Tenkrát jsem hennovala, a to hodně! Měla jsem na vlasech od zrzavé po červenou a tmavě hnědou všechny odstíny přírodních barev! (Proto teď zastávám názor, že nikdy nebude mít nikdo hezčí vlasy, než po henně...). No a v souvislosti s tím jsem začala řešit silikony v kosmetice, šamponech, krémech… Taky jsem měla od mala dost suchou pleť a musela se hodně mazat. Pak druhej určující moment byl, když jsem pracovala jako lyžařskej instruktor a dostala z kombinace potu, tření o uniformu a extrémní zimy (a krému z lékárny do mrazů s parafínem a panthenolem - 0, 00 prd %) solidní dermatitidu.... A třetí moment, kdy jsem se setkala s problematikou mastku versus slídy v přírodní dekorativce (to už jsem tenkrát frčela na přírodních dekorativkách z drogerie a takový tý německý klasice) - dala jsem se dokupy pracovně s Cosm'etikou a doteď mastek v kosmetice (i tý pečující), nechápu :) A tím se odstartovala vlna přechodu na čistě přírodní kosmetiku s tím, že ta chemická už mi prostě přijde divná, matlavá, škodlivá, ucpávající, nesmyslná :)

https://www.ladybio.cz/cosm--etika-make-up-summer/

https://www.ladybio.cz/ere-perez-rtenka-s-kakaovym-maslem/

https://www.ladybio.cz/ere-perez-make-up-ovesne-mleko/

LU: Přišlo to tak nějak automaticky, protože jsem doma už používala jen přírodní přípravky na praní, úklid atd. A jelikož se zajímám o přírodní kosmetiku dobrých dvacet let, ale nikdy jsem se nedostala do fáze, abych používala jen ji (především asi díky mé nevzdělanosti a možná i nedůvěry), řekla jsem si, že je čas. Také jsem se začala mnohem více zajímat o složení, o dopad složek konvenční kosmetiky na náš organismus. Když můj čas dozrál, věděla jsem, že to bude ze dne na den, tak jako veškerá rozhodnutí v mém životě. Nejsem ten typ, co jde na věci pozvolna.

Niki: U mě to začalo nenápadně. K přírodní kosmetice jsem se dostala náhodou, když jeden z mých známých namíchal přírodní šampon z konopí. Dívala jsem se na něj podezřívavě, ale zkusila jsem ho. Do té doby ve mě slova “přírodní kosmetika” vyvolávala pocit něčeho sice zdravého, ale neúčinného. Teď se tomu musím smát. Škoda, že jsem na to nepřišla dříve. Mimochodem, šampon z konopí mým vlasům pomohl neskutečně. Sbohem lupy a mastné vlasy!

Lucie: U mě to šlo ruku v ruce s vysazením hormonální antikoncepce. Začala jsem se více zajímat o všechno, co přijímám do svého těla vnitřně i přes pokožku. Většinu léků a kosmetiky jsem nahradila bylinkami a přírodními produkty. Došlo mi, že léky, běžné kosmetické přípravky a dekorační kosmetika většinou potíže jen maskují, potlačují, ale neléčí, nebo i zhoršují. 

Lucie van Koten: Já jsem s přírodní kosmetikou začala v tak raném věku, že nelze říct, že bych se jednoho dne rozhodla pro změnu. Začínala jsem načítat knihy o téhle problematice, která před těmi 15 lety byla v plenkách, a inklinovala k tomu tak nějak přirozeně. Jako studentka jsem tak hledala levné přírodní značky a časem se dostávala k těm opravdu špičkovým produktům!

Tereza: Nejdříve jsem začala prozkoumávat biopotraviny a hrát si s různými přísadami apod. Když už jsem měla vyměněnou celou spížku, začala jsem se více zajímat o ekologii, třídit odpad, nosit vždy s sebou látkovou tašku na nákupy, vyměnila jsem komplet čisticí prostředky za ekologické. No a pak začala obměňovat i kosmetiku.

Markéta: Na přírodní kosmetiku jsem přešla díky osvětě, kterou Ladybio dělá. Než jsem se s holkama z Ladybio poznala, neměla jsem o některých věcech týkající se přírodní kosmetiky ani ponětí.

Mitsuuko de Ak: Rozhasila se mi pleť. Po pubertě a všech hormonálních kotrmelcích jsem měla při používání lehkého krému od Biodermy a jejich micelární vody pleť bez chybičky. Možná jsem jen měla štěstí. A jednou jsem v Palladiu narazila na omamně vonící obchůdek Lush. DO té doby jsem nic podobného v konvenční kosmetice necítila. Okouzlilo mě to a propadla jsem tomu. Začala jsem se víc zabývat složením, přestala používat Biodermu a přesídlila na několika-leté probádávání vod přírodní kosmetiky. Až později jsem se dozvěděla, že Lush tak přírodní, jak jsem si původně myslela, vůbec není. ALe protože mohl za to, že mě přiměl se o přírodní kosmetiku zajímat, už dávno nezatracuju značky levnější přírodní kosmetiky, přírodky z drogerie, přírodních kompromisů apod., protože se od nich člověk může odrazit a přejít postupně na daleko kvalitnější složky v péči, než používal dřív třeba v produktech z lékárny, nebo v klasických syntetických koktejlech.

Nikoleta: Prišlo to veľmi prirodzene so záujmom o netestovanú a vegánsku kozmetiku. Takže určujúci moment bolo asi samotné vegánstvo, lebo to nie je len o jedle, ale aj o tom, čo podporujeme našim oblečením či kozmetikou.

Renata: Když jsem nechtěla používat nic, co se testovalo na zvířatech...

bio_kosmetika_a_makeup
 

 

Čím si vás svět přírodní kosmetiky získal? Oproti chemické kosmetice?

Veronika: Tím, že produkty jsou kompatibilní s mým tělem, nejdou proti němu… Nesnaží se ho měnit… A přesto fungují líp, než jakákoli chemie. A nezatěžují tělo. Vlastně ani můj čich šílenou chemickou parfemací. Roky mi pak trvalo se sžít s menstruačním kalíškem...ale teď? Nechápu, jak jsem mohla tak dlouho používat tampony!

LU: Jednoznačně vůně, multifunkčnost, výsledky a různorodost, která mi dříve tolik chyběla. Byla jsem doslova šokovaná, jak ohromný výběr značek už na českém trhu je. A to nejen kosmetiky pěstící, ale i dekorativní. Přírodní kosmetiku jsem si zamilovala a věděla jsem, že už není cesty zpět. Nejen, že vnímám pozitivní dopad na mou pleť, ale hlavně si to doslova užívám a hýčkám se. Odjakživa zbožňuju vůně, takže je to i jakási forma aromaterapie. Navíc mi ty převoněné, umělé vůně v konvenční kosmetice začaly až páchnout.

Niki: Jednoznačně účinností. Když srovnávám variantu přírodní péče s tou chemickou, vždy vyjde lépe ta přírodní. Výsledky vidím rychleji, výrobek vydrží déle, nikdy nejde o nějaký placebo efekt nebo efekt, který se smyje vodou. Když ze sebe umyji chemii, vidím, že se nic nezlepšilo. Chemie problémy a nedokonalosti jen přikryje a “na oko” vylepší. Přírodní kosmetika mi skutečně pomáhá. Když si teď opláchnu obličej a nenanesu žádný krém, necítím žádné nepříjemné pnutí jako dříve, když jsem mívala chemické krémy.

Lucie: Určitě svým složením, šetrností k mému tělu, zvířatům i přírodě. A tím, že prostě funguje! Mnohem lépe, než všechny možné vyzkoušené drahé přípravky.

Lucie van Koten: Olejovými balzámy a pocitem, když se ráno probudíte bez suché napnuté šupinaté pleti. Toho prostě konvenční kosmetika nikdy nebude schopná už z principu, že je  postavená na vražedné kombinaci vody, alkoholu, minerálních olejů a konzervantů, což pokožce prostě nepomůže.

Tereza: Zatím si mě nezískal, začínám teprve testovat jednotlivé věci. Ale doufám, že si mě získá stejně jako biopotraviny. :-)

Markéta: Svět přírodní kosmetiky si mě získal především absencí chemie. Než jsem začala používat přírodní kosmetiku, každý den moje tělo vstřebávalo látky, které pro něj nejenže nejsou potřebné, ale mnohdy i velmi škodlivé.

Mitsuuko de Ak: 1) Čistotou - nejsou pro zdraví toxické (samozřejmě, bráno s rezervou a s výběrem se zdravým rozumem). 2) Účinky - nikdy jsem neměla ráda podmínečné účinky syntetických produktů alá "když budete náš krém používat, pleť bude krásná", co pak? Když krém přestanu používat? Nebo mi přestane fungovat? Většina konvenční kosmetiky je postavená na krátkodobém efektu podmíněném hlavně používáním daného produktu. Takto přírodní kosmetika nefunguje. Ta dokáže opravdu zatočit s problémy dlouhodobě, ne-li třeba v případě ekzémů a alergií úplně a z jejích benefitů budete těžit ještě dlouhou dobu poté, co daný produkt mazat přestanete. V přírodce každá látka funguje jinak, má jiný účinek, jinou vůni a dokonce i jinou texturu a baví mě to všechno objevovat. V lidech je zakořeněný pocit, že přírodní kosmetika nefunguje a není tak účinná jako syntetická. Ale co je mocnější - originální přírodní kvalitní složka, nebo její uměle vyrobená levná napodobenina? 3) Vůněmi - otevřel se mi úplně jiný a nový svět vůní a stále objevuju další a další. Je znát, jak se čich oprostěný od syntetických vonných látek  časem očišťuje a začíná vnímat vůně úplně jinak a mnohem intenzivněji. Taky na sobě pozoruju, že se postupně propracovávám i k zálibě ve vůních, které jsem dřív nikdy neměla ráda - najednou v nich objevuju nový voňavý rozměr (např. Ylang, Pačuli, Tea Tree, jen ten jasmín mi pořád nejde pod čumák).

Nikoleta: Páči sa mi snaha o ekologickosť, šetrnosť, kreativita a lokálnosť. A to všetko sa často v prírodnej kozmetike spája. Človek má lepší pocit, keď sa pozrie na veci ktoré nakúpil.

Renata: Tím, že kvůli tomu nikdo nestrádá - ani zvířata, ani příroda, ani já :-)

https://www.ladybio.cz/walden-sada-vzorku-olejovych-parfemu-7x2ml/

https://www.ladybio.cz/walden-parfem-see-the-moonlight-15-ml/

https://www.ladybio.cz/walden-darkovy-set-mini-parfemku/

 

Používáte výhradně přírodní kosmetiku nebo máte ve své výbavě i něco z komerční kosmetiky?

Veronika: Dekorativku i péči mám čistě přírodní, ale nejsem žádnej zarytej aktivista, kterej utrhne hlavu zákaznici, když slyší slovo paraben. Prostě si myslím, že každá máme svoji vlastní cestu, svoje důvody pro to, jak žijeme a je třeba to respektovat a je to úplně v pořádku! Mějte klidně plastiky, pokud vám to pomůže, jde o to, maličko nad chemií kolem sebe uvažovat. Spíš než to, že někdo prostě používá chemickou zubní pastu mi vždycky bude vadit "hraní si" na super přírodní kosmetickou značku...s mastkem, supernabitým složením alkoholem...a tak :) Takže já třeba jsem odbarvená blondýna - byť dělám, co dělám, asi maličko šíříme osvětu v projektu Ladybio, i tak je třeba respektovat hlavně sama sebe. A já se prostě v tomhle teď cítím dobře. Všechno ostatní kolem mě pak už přírodní je :)

LU: Konvenční kosmetiku využívám už je ve své profesi, protože ne všechny ženy tu přírodní chtějí, ale je to den ode dne lepší. Ve svém soukromém arzenálu mám vše přírodní, krom jediné věci a to je voděodolná řasenka. Tu využívám v případech, kdy prší nebo je extrémní horko. Taky někdy na spodní řasy, které mají, díky mé mastné pleti, tendenci se pod vrstvou řasenky rozmazávat.

Niki: Ještě něco málo mám, jde o zbytky kosmetiky, která mi zůstala z období před “ozeleněním”, jak říkám své změně pohledu na BIO kosmetiku. Cokoliv, co mi dojde, nahrazuji přírodní variantou. Z chemie mám ještě zubní pastu, tělové mléko, nějaké vůně, oční stíny a řasenku.

Lucie: Postupně zkouším a objevuji své favority ryze přírodní. Sem tam používám ještě běžnou zubní pastu, ale chystám se jí taky zbavit! Zatím mám tu zkušenost, že když nahradím komerční produkty těmi přírodními, už nechci jiné.

Lucie van Koten: Řekla bych, že ano. Jestli někdy zhřeším, tak parfémy.

Tereza: Co mi v koupelně dochází začínám nahrazovat biokosmetikou. Ale i když bych chtěla, pravděpodobně se mi nepodaří nahradit vše. Třeba na přírodní barvení vlasů se zatím nechystám – jednak si sama obarvit vlasy neumím ani chemickou barvou a jednak na to nemám tolik času. :-)

Markéta: Z komerční kosmetiky stále používám make-up a řasenku, které se osvědčily a jsou se mnou už přes 9 let. Pokud bych však našla na trhu přírodní kosmetiky stejně vyhovující náhradu, nebránila bych se jí.

https://www.ladybio.cz/ere-perez-rasenka-s-mandlovym-olejem/

https://www.ladybio.cz/ere-perez-vodeodolna-rasenka-s-avokadem-cerna-10-ml/

https://www.ladybio.cz/ere-perez-rasenka-s-aloe-vera-cira-10-ml/

Mitsuuko de Ak: Výhradně, vlastně "výhradně". Už si nedokážu představit používat něco z komerční kosmetiky. Už jsme se s přírodní péčí vzájemně tak propojily, že ji beru jako základ, ne alternativu a jiná možnost pro mě ani neexistuje. Začalo to pleťovou, tělovou a vlasovou péčí, pokračovalo dekorativní kosmetikou a ekologickou drogerií (čističi, pracími gely..) a jako poslední jsem před rokem kompletně přešla i na ekologické hygienické potřeby (po porodu jsem je pár let nepotřebovala a nakoupila přírodní variantu z bio-bavlny až když zase bylo třeba). Jinak, dcera byla od malička látkovaná a až poslední dobou, kdy jsme začali vyjíždět i na delší výlety a dovolené, jsem začala na cestování doplňovat látkovky i o ekologické jednorázové plenky. A to "výhradně" znamená, že je ještě jedna kosmetická sféra, která čistě přírodně zkrátka nejde - laky na nehty. Existuje už spousta méně toxických variant od těch základních 3-free, 5-free, 7-free a posledním objevem jsou i 10-free laky. Na trhu jsou i slupovací, které mám moc ráda, ale taky nejsou čistě přírodní. Dají se sehnat i "dětské" na bázi vody, ale to už není na běžné používání, aspoň pro mě ne. Nemám ráda kompromis mezi účinky, dobrou aplikací, vůní a texturou, chci to všechno najednou a jsem ochotná si za to zaplatit. 

Nikoleta: Nepoužívam len prírodnú kozmetiku, ale tých 10% mojej neprírodnej kozmetiky nepatrí priamo ku komerčným značkám. Dávam si záležať na tom, aby všetka moja kozmetika mala HCS certifikáciu a teda prebiehali podrobné kontroly ohľadne testov na zvieratách kdekoľvek na svete by sa značka rozhodla testovať.

Renata: Něco komerčního se u mě najde...asi hlavně laky na nehty a nějaké šminky.

https://www.ladybio.cz/glossworks-9-free-lak-na-nehty-buff-9-ml/

https://www.ladybio.cz/glossworks-9-free-lak-na-nehty-in-the-pink-9-ml/

https://www.ladybio.cz/glossworks-9-free-lak-na-nehty-blush-9-ml/

 Nejde o to, mít čistě BIO a vegan kosmetickou výbavu. Jde o to, najít tu správnou péči, která nabídne zdraví, pohodlí i požitek 

 

Která značka kosmetiky/produkt vás nejvíce příjemně překvapily?

Veronika: Antonin .B jejich aktuálně jediný dva produkty — ceramidové sérumintenzivní medové máslo. Já když to zkoušela poprvé, tak jsem byla dost skeptická - prostě další z tisíce bezoplachový péče před umytím, říkala jsem si. "Proč se radši výrobci přírodní kosmetiky nesoustředí víc na masky na vlasy, šampony s glukosidama...?". Ale teď jsem z těhle dvou produktů natolik unesená, že budou tvořit produktové jádro Ladybio pro rok 2018! Potom mě hodně překvapila maska na vlasy od Yaroku. Já jsem obecně na vlasovku trochu zatížená :) Ta vůně je neskutečně krásná a funguje přesně tak, jak byste od luxusní výživy na vlasy čekaly! Modrý exfoliátor (prášek a sérum, se kterým se míchá) od Rawgaia - tak to je, holky, pecka! Tak vyleštěnej obličej, zároveň tak moc vyživenej...tak to jsem snad ještě neměla :))) Od RG pak doporučuju i pleťový toner se sírou! To je láska a viditelnej zlepšovák pleti. A Little Star-Dust od Walden mi minulé léto, kdy jsem dělala launch Walden, děsně smrděl :D Jasně, bylo prostě léto. Jak já jsem z něho teď unešená! To samé Reňďa, v zimě nám po něm voněla celá kancelář :D

https://www.ladybio.cz/antonin--b-texturovaci-sprej-100-ml/

https://www.ladybio.cz/antonin--b-intenzivni-medove-maslo-30-ml/

/antonin--b-ceramides-enriched-desert-serum-20-ml/

 

LU: Stíny, pudr a bronzer české značky Cosm´etika. Kvalita je fantastická a cena taktéž. Dále jsou to vlasové produkty luxusní značky Yarok, deodoranty Honestly a menstruační kalíšek Lunacup, bez kterého bych už vůbec nemohla být. No a nemohu zapomenout ani na krétskou Bioaromu. No, vím, že jsem nezmínila jen jeden produkt, ale to se opravdu nedá! 

Niki: Asi krystalový deodorant - alun od značky Cosmetikabio. A mušelínový ručník od Balm Balm. Oba se mnou cestují a jsou se mnou každý den.

Lucie: Asi nejvíce mě překvapily přírodní mýdla. Nevysušují, krásně voní a pečují o pokožku. Nikdy předtím jsem běžné mýdla nepoužívala. Ty přírodní s pečujícími oleji miluju!

Lucie van Koten: Axiology rtěnky svým složením, intenzitou a perfektní výdrží.

Tereza: Zkoušela jsem šampon Urtekram a překvapilo mě, že oproti přírodnímu šamponu z DM pěnil.

Markéta: Jednoznačně přírodní oleje. Obsahují tolik přírodních látek prospěšných našemu tělu, že není třeba používat komerční krémy či tělová mléka.

Mitsuuko de Ak: To asi nedokážu říct, protože je jich hodně a pokaždé, když myslím, že už u něčeho zakotvím, najdu další poklad. V poslední době to byl určitě šampon na vlasy od české značky Voono, jejich zářivá zrzavá barva na vlasy Copper, jílový limetkový pleťový čistič od Linné, sprchový krém s mandarinkou z kolekce Alles Liebe od Primavery, tonikum/esence od Siam Seas, úžasná čistící a rozjasňující maska Rose od Akamuti, toaletní voda single note Bergamot od Balm Balm. Poslední objevy z pleťové péče jsou od značek Mahalo a Honua z Havaje a ty si tedy užívám, protože úplně jediněčně voní, obsahují pro mě nové suroviny, mají nezvyklé konzistence i krásné barvy (např. černá kardamomová maska, po citronových čokoládových arabeskách vonící čistící balzám, pudingová enzymová růžová maska). A zálusk mám i na havajskou Leahlani, tam jsem zatím jen okouzelná z názvů produktů a složení a brouzdám denně po jejich stránkách i recenzích. V rámci dekorativky jsem teď po letech našla naprosto špičkový korektor Duet od Hynt, který kryje jak blázen a přitom nezvýrazní ani suchá místa a Oat milk makeup od australské Ere Perez

Nikoleta: Povedala by som, že to bola značka Argital. Len nedávno som ju prvý krát vyskúšala a mám pocit, že niektoré produkty zostanú na dlho. Hydratačný krém či ich zelený íľ mi veľmi vyhovujú.

Renata: Značka i+m je skvělá - šampóny, deodorant! A pak taky Balm Balm čistící balzám na obličej, je toho spousta... Kalíšek!  

 

Na který výrobek z Ladybio.cz a z přírodní kosmetiky nedáte dopustit? Který je ten BEST of?

Veronika: Ricinový olej, jakýkoli od TIL - vytahá pupínky, vyrostou po něm řasy a obočí, vyhladí vrásky kolem očí a do týdne udělá porcelánovou panenkovskou pleť.

LU: Aj, tyhle otázky nemám ráda. Nikdy neumím vybrat jen jeden!:-) Z Ladybio by to tedy byl lak na vlasy Yarok a obecně z přírodní kosmetiky je to růžová voda, mandlový olej, skvalen a jíl.

Niki: Jednoznačně kokosový olej. Na tělo, na obličej, na vlasy, na nehty, k milování, na vyrážky, na podráždění… Vlastně nejčastější zdravotní a kosmetické problémy řeším kokosovým olejem. U nás doma lítají ve vzduchu neustále tři rady: 1. napij se, 2. dej si jablko, 3. dej si na to kokosák :D

Lucie: Určitě Cosm´etika - BB krém se stříbrem a jojobovým olejem!! Je skvělý i na moji problematickou pleť! Jiný BB ani make - up už nepoužívám! Je jemný, pečující, dostatečně krycí, voňavý, prostě the best!!

Lucie van Koten: Opravdu mě baví jednodruhové parfémy Balm Balm, které jsou jemné, svěží, dají se mezi sebou vzájemně kombinovat, i když taková pelargonie nebo bergamot stačí sám o sobě!

Tereza: Zatím neumím říct, ale těším se, až vyzkouším co nejvíce značek.

Markéta: Akamuti Bambucké máslo.

Mitsuuko de Ak: Kdybych měla říct jen jeden, tak zaručeně růžová maska Rose od Akamuti. Je to můj svatý instantně zkrášlující grál a odsunula do pozadí i mé dosud nejoblíbenější několika tisícové masky. 

Nikoleta: Balzamy od Crazy Rumors, napríklad Buble gum je môj obľúbený! Rovnako ich nové balzamy ktoré sú už aj pigmentované. Majú skvelý výber vôní - príchutí.

Renata: Little Star Dust od Waldenu, láska na první počuch :-)
https://www.ladybio.cz/veronica-organics-set-prirodnich-samponu-pro-objem/

https://www.ladybio.cz/ere-perez-masazni-stimulacni-kamen-na-oblicej/

https://www.ladybio.cz/veronica-organics-100--ricinovy-olej-115-ml/

 


Yarok jednoznačně patří mezi nejoblíbenější organic vlasovou kosmetiku
 

 

Vaše nejoblíbenější značka z Ladybio?

Veronika: Good Clean Love. Už jen pro filosofii značky, která často otevírá témata, o kterých se nemluví...Dále pro lidi, kteří GCL tvoří. Wendy je skvělá - upřímná, pracovitá, báječná ženská, která podporuje to, aby se ženy cítily při milování líp. Píše o tom dokonce i skvělý knížky :) A vůbec celý kolektiv GCL je úžasný.

LU: Jednoznačně Yarok. Asi žádná jiná dražší značka mě nepřesvědčila svou kvalitou, jako právě tato.

Niki: Slabost mám  pro Cosm´etika, ta si mě získala BB krémem. Měla jsem možnost vyzkoušet i oční stíny, takže ty si také pořídím.

Lucie: Česká veganská značka Cosm´etika.

Lucie van Koten: Axiology. Je to fakt špička!

Tereza: Zatím neumím říct.

Markéta: Akamuti.

Mitsuuko de Ak: Budu se opakovat, ale opět asi Akamuti.

Nikoleta: Je ich asi viac, okrem spomínaného Argitalu či Crazy Rumors určite Balm Balmi+m naturcosmetics, na vlasy Yarok.

Renata: Asi i+m teď...

 

Britská kosmetika Balm Balm nabízí skvělé cestovní mini balení
 

 

Co by nikomu nemělo z přírodní kosmetiky doma chybět? (i zarytým chemkařům?)

Veronika: To je hodně těžká otázka. Kalíšek určitě. Je to nejhygieničtější a nejpohodlnější forma menstruační pomůcky. A možná věci na čištění pleti a nechemický makeup - stačí vynechat silikony a těžkou chemii v krémech a makeupech a kvalita pleti hned vyskočí o 50% nahoru.

LU: Opalovací krémy. Netuším, jak jsem mohla používat tolik let ty klasické a to i na děti. A pak takové ty základní univerzální suroviny jako je kokosový a mandlový olej, bambucké máslo, esenciální oleje a nějaká květinová voda. Mám ráda multifunkčnost využití.

NikiKokosový olej! Protože je prostě na všechno.

Lucie: Já bych chtěla všechno! :) Začala jsem přírodními mýdly a krémy. Ty používám nejčastěji. Pokud chemikáře nezaujme tohle, tak asi nic!

Lucie van Koten: Univerzální balzám krásy od Balm Balm. To je na všechno - člověk se s tím odlíčí, ošetří pleť, rty, nehty, tělo a po slunění klidně i vysušené vlasy. Ideální na dovolenou.

Tereza: Minimálně kosmetika na odličování a mytí se dá nahradit snadno a cenově je podobná – tzn. odličovací mléko nebo voda, šampon, kondicionér, mýdlo. U dekorativní kosmetiky pak záleží. Ale myslím si, že každý si může oblíbit některou ze značek.

Markéta: Přírodní svíčky, aby nedýchali ty hnusy z parafinových svíček :)

Mitsuuko de Ak: Přírodní deodorant (krémový slaměnkový od i+m Berlin je top!) a pasta na zuby (zamilovala jsem se do bělící My Magic Mud)

Nikoleta: Jednoduché veci ako kvetové vody, masky z iľu, oleje či maslá na telo po sprchovaní a napríklad rôzne tuhé šampúchy, ktoré sú skvelé na cestovanie.

Renata: Všichni by měli mít šampóny a mýdla - protože to jde do vody a přírodní neškodní vodním organizmům..takže když už to nechtějí udělat pro sebe, měli by aspoň kvůli přírodě :-) ...a dámy by si měly pořídit kalíšky!

 

Každý by měl vyměnit škodlivé parafínové svíčky za zdravější variantu. Napříkad za ručně vyráběné sójové svíčky Jemno

 

Co chcete z LadyBio vyzkoušet? Co si v nejbližší době pořídíte?

Veronika: Noo, já vlastně zkouším skoro vše, co se na LB dostane - nebo minimálně průřez značkama (zase tak, abych toho na sebe neplácala moc, to taky totiž není úplně OK a navíc jsem poměrně dost velkej minimalista). Ale chystám se na pár odstínů od Mischo, určitě na nový deo od i+m Naturkosmetik (zatím jsem měla Sedmikrásku a je skvělá), potřebuju nějaké nové štětce na makeup a korektor od Ecotools a na léto nový Walden, tentokrát citrusovo květinový. A pak mám doma asi milion kosmetiky, která se na LB v nejbližší době objeví, ale já o tom nemůžu mluvit :D

LU: Určitě bych ráda prozkoumala více značku Balm Balm, dále německou i+m a Bachovy parfémy. Ale třeba i nějaký další menstruační kalíšek./balm-balm-ruzova-voda---100-ml/

/balm-balm-univerzalni-balzam-krasy-60-ml//balm-balm-cistici-olej-maly-zazrak-100-ml/


 

Niki: Zubní pastu, ale ještě nevím jakou. Nejspíš sáhnu po NFco. Chci si koupit i sójovou svíčku od slovenské značky Jemno a brzy budu potřebovat i řasenku.

Lucie: Chystám se na konjac houbičku a bio parfém na léto!

Lucie van Koten: Tak já chci vyzkoušet všechno. Musím se orientovat na trhu s bio kosmetikou :-)

Tereza: Zítra si jdu vyzvednout balíček s bambuckým máslem a řasenkou – a těším se až vyzkouším šampon na psa. :-)

Markéta: Menstruační kalíšek. 

Mitsuuko de Ak: Určitě do zásoby další balení Rose masky a brousím si zuby na pleťovku Rawgaia

Nikoleta: Vždy si vyberám veci podľa toho, čo mi práve dochádza. Teraz to bude asi zubná pasta Argital a kondicionér na vlasy od Urtekramu.

Renata: Určitě nové šminky, až budou! A repelent, až začnou komáři a klíšťáci :-D

 

Menstruační kalíšky slaví úspěch napříč ženským světem

 

Co vám ve světě přírodní kosmetiky na LadyBio.cz chybí?

Veronika: Chci víc šamponů s cukernými tenzidy, víc dekorativky a chybí mi kvalitní vodový krémy - i+m Naturkosmetik dělá jedny z nej klasických krémů na světě, není pravda, že přírodní kosmetika musí být jedině nekonzervovaná bezvodá, aby byla přírodní a super...Víc klasický péče mi v portfoliu ještě chybí.

LU: Asi více dekorativní kosmetiky, ideálně v ekologických obalech, tu bych uvítala. A taky tuhá mýdla na vlasy.

Niki: Větší výběr z dekorativní kosmetiky… Jinak na Ladybio najdete snad vše.

Lucie: Byla bych ráda, za bylinné a přírodní doplňky stravy a více čajů. Protože krása začíná uvnitř :) !

Lucie van Koten: Kdybych mohla do sortimentu kecat, což mi nepřísluší, ráda bych tam viděla větší výběr skvělých řasenek, ale klidně i rozjasňovače a tvářenky.

Markéta: Větší výběr kosmetiky pro každodenní líčení.

Mitsuuko de Ak: Dekorativka, tu bych tedy ocenila dost, protože jsem odkázaná převážně na zkoušení drahých vzorků a objednávání ze zahraničí. A co třeba nějaké zdravé mlsání? ;)

Nikoleta: Väčšie zastúpenie dekoratívnej kozmetiky s HCS ak už niečo. Ale každý obchod má svoje zameranie.

Renata: Víc líčení pro oči, další typ řasenky, linky apod.

/ere-perez-rasenka-s-aloe-vera-cira-10-ml//ere-perez-rasenka-s-mandlovym-olejem-hneda-10-ml/

/ere-perez-vodeodolna-rasenka-s-avokadem-cerna-10-ml/

 

V LadyBio máme jasno! Rozšíříme nabídku o dekorativní kosmetiku
 

 

Co byste vzkázala těm, kteří na přírodní kosmetiku hledí s nedůvěrou a zdráhají se jí vyzkoušet? Proč má přírodní kosmetika smysl? (Proč je chemická kosmetika nesmysl?)

Veronika: Napadá mě jedno přirovnání k chemické kosmetice a k přírodní. Často slyším, že někdo přírodní kosmetice nevěří a přijde mi to hrozně úsměvné - většinou slečny, které používají značky vyráběné v Číně nebo v závodech velkých kosmetických koncernů. To přirovnání je - přírodní kosmetika je jako smoothiečko, nabitý vitamínama, něco jako domácí bramboračka ze zeleniny z babiččiny zahrádky - a ta chemická je prostě chleba namazanej umělou pomazánkou s výrobní cenou 5,50 nebo polívka z pytlíku, na který je napsáno "farmářská" a bez glutamátu!

LU: Myslím, že každý si tu cestu musí najít sám a nelze tlačit na pilu. Ale jednoznačně bych se začala více zajímat o složení kosmetiky a to nejen té vlastní, ale taky té, kterou používáme na děti. A taky doporučuji trpělivost a nezapomenout na to, že nic se nezmění ze dne na den. Obnova pleti trvá 28-45 dní dle věku a tak dříve než za tuto dobu (spíše však 3 měsíce), nelze hodnotit přínos přírodní kosmetiky. Z mého pohledu nemá taky smysl míchat kosmetiku konvenční s tou přírodní. Jednak spolu řada věcí vůbec nefunguje (pak se ženy diví, že jim například nedrží make-up nebo se jim drolí) a hlavně to v mých očích nemá smysl. A proč tedy obecně přírodní kosmetika smysl má? Protože nám za to naše tělo jednou poděkuje.:-) Taky proto, že je to vlastně návrat k přirozenosti. Proč do našeho těla cpát škodlivé látky, když nemusíme?

Niki: Protože funguje a nezklamává. Chemická kosmetika řeší problémy jen “na oko”. Proto je potřeba je neustále používat a kupovat do zbláznění. Naopak přírodní kosmetika funguje tak, že se snaží tělo dostat do fáze, kdy bude potřebovat jen minimum kosmetiky. Znám to z vlastní zkušenosti. K chemii jsem se obrátila zády, protože nefunguje tak, jak má. Jsou to vyhozené peníze a podporují se tím značky, které devastují přírodu.

Lucie: Byla bych ráda, za bylinné a přírodní doplňky stravy a více čajů :). Protože krása začíná uvnitř :)! Podle mě, je chemická kosmetika zvyk. Je nejvíc rozšířená a používáme ji, protože často nepřemýšlíme nad tím, co přijímáme do svého těla. Prostě si zajdu do drogérky a koupím, co zrovna potřebuji. Pokud ale máte rádi sami sebe, chcete pro sebe to nejlepší, máte rádi přírodu, zvířata... přírodní produkty si zamilujete. Je moc dobře, že čím dál více lidí zajímá kvalita a ne kvantita za nejnižší cenu. Naši předci moc dobře věděli, že bylinky a přírodní produkty fungují nejlépe :)! Nebojte se a vyzkoušejte ;)!

Lucie van Koten: Předně proto, že je v přírodě lehce rozložitelná, odbouratelná a nijak nezatěžuje životní prostředí. A pak také kvůli tomu, že nezatěžuje a neničí přirozený kožní film. 

Tereza: Může vyřešit i problémy, o kterých si myslíte, že jsou nevyléčitelné. Když budete používat přírodní kosmetiku, uděláte něco málo pro sebe i pro přírodu. A to je přece to nejdůležitější. Nebo ne? ;-)

Markéta: Ať ji zkusí a uvidí, že už nebudou chtít jinak :)

Mitsuuko de Ak: Co bych vzkázala? Že přírodní kosmetika není jen alternativní trendy směr. Nejde o módu, naopak jde o návrat k tomu původnímu a originálnímu. Nevidím důvod rozhodovat se mezi originální přírodní složkou a její syntetickou náhražkou vyyrobenou jen za účelem ponížení výrobních nákladů produktu a navýšení tržeb. Když chci parfém, do jehož vůně jsem se zamilovala, pak si koupím originál, který mi ten voňavý zážitek opravdu slibuje a zaručuje a ne levnější kopii, která není ani tak voňavá, účinná a mnohdy může být i nebezpečná. Ale i tací lidé se najdou. Taky věřím a mám na sobě potvrzené, že v člověku se ty syntetické jedy sčítají a jednoho dne o sobě začnou dávat vědět, ať už častějšími nemocemi, zdravotními potížemi, alergiemi, ekzémy apod. Jíst kvalitně přijde rozumné už téměř každému, ale že je stejně důležité i to, co si na sebe mažete, to už  spoustě lidí nedochází a přitom třeba většina konzervantů a emolientů v konvenčních produktech má takové toxické účinky na organismus, že za zvýšenou nemocnost přímo mohou a je to prokázané mnoha laboratorními testy. 

Nikoleta: Treba to brať ako výzvu a vyskúšať až potom súdiť. Ja som pri väčšine prírodnej kozmetiky nenaznamenala nejaký očividný rozdiel v účinkoch oproti komerčnej kozmetike. Niečo sedí lepšie a niečo horšie, každá značka má niečo v čom je dobrá. A každý si niečo nájde, tým som si istá. Treba len chcieť spraviť niečo pre ekológiu či seba. Prírodná kozmetika veľa ľudom pomohla s kožnými problémami. Výrobcovia sú šetrnejší k prírode a nie je im jedno, aký dopad má ich výrobok na svet a ľudí. Často sú to menšie spoločnosti, ktoré pomáhajú ľudom získať dobré zamestnanie. Niektoré sa snažia byť zero waste podnikmi. Človek môže podporiť dobrú vec a ešte získať dobrú pleť.

Kremy_a_oleje_na_plet

 

"Přírodní kosmetiku vyzkoušíte a nebudete chtít jinou" - Markéta
 

Proč LadyBio?

Veronika: LadyBio je tvořený naprosto úžasným týmem lidí (holky z Ladybio jsou báječný a skvělý ženský!!!) a je dělané ve dne v noci, velmi intenzivně… Řeší jemnější nuance ve složení, nenajdete v něm produkty smíchané na koleni ani polopřírodní věci. Je to moje miminko, kterýmu jsem zatím dala skoro úplně všechno...:-) Není to zainvestovaný projekt pro peníze na zdánlivě atraktivním byznyse… Je to projekt holky, pro kterou je přírodní kosmetika celoživotní vášeň.

LU: Skvělý výběr, značky, které třeba ani jinde nenajdu, dále velmi dobré naučné články a výborná komunikace.

Niki: Protože nejde o prodávání kosmetiky, ale o šíření osvěty a skutečné řešení problémů. Tým je plný nadšených lidí, kteří se rádi učí a vzdělávají, mají otevřenou mysl a jsou neskutečně pracovití, milí, senzační!

Lucie: Protože znám Verunku osobně a vím, že dělá vše pečlivě, s nadšením a láskou! Dělá to se svým týmem dobře :)! Protože vím, že to má smysl! Není to jen byznys, je to životní styl! A proto, že na Ladybio najdete přírodní poklady!

Lucie van Koten: Protože jsou tam krásné smysluplné brandy. Pečlivě vybrané, etické, funkční, luxusní a přitom dostupné. 

Tereza: Protože to není jen o kosmetice, ale i o lidech, kteří ladybio tvoří. Když vidím tvoje zapálení do práce a kolik energie věnuješ ostatním – jen aby vyzkoušeli žít o něco zdravěji, při platbě zadávám číslo karty ráda. :-)

Markéta: Protože je to eshop založený na osvětě a proklientském přístupu. Lidé, kteří na něm spolupracují jsou znalci ve svém oboru.

Mitsuuko de Ak: LadyBio proto, že vždy přijde s nějakou novinkou a v sortimentu najdete jen kvalitu, nespokojí se s průměrem. Ne levné výplně a mainstreamové produkty "na doplnění skladu", ale vše má svou originální hodnotu. A je vidět, že za ním stojí lidé, které to baví a věří tomu, co dělají. 

Nikoleta: LadyBio má skvelú - širokú ponuku produktov a značiek s HCS certifikáciou. Skvelé možnosti nie len ku kozmetike, ale aj intímnej hygiene či antikoncepcii. Človek si jednou ranou môže nakúpiť asi všetko, čo ho napadne.

Renata: Proč LadyBio? Protože Verča je nejlepšííííí :-)

Děkujeme všem ženám, že se s LadyBio podělily o své zkušenosti. Čtenářky jistě mají svůj seznam přání doplněný o spoustu skvělých tipů na přírodní kosmetiku, která o ně bude pečovat ♥
 

 

Medailonky beauty blogerek 

 

Lucie Dolejší - Svět podle LU

"Každý z nás je výjimečný, jen o tom někdy pochybujeme. Každý z nás je nádherný, jen často neumíme milovat sami sebe. Každý z nás má krásné tělo, jen odmítáme přijmout i jeho nedostatky. Každý z nás je osobnost, jen je třeba zjistit, kým skutečně jsme."

Prozkoumejte Svět podle LU na Youtube, blogu a Instagramu.
 

Lucie van Koten - Život podle Lucie 

"Bloguji už 7 let bez přestávky. Moje alter ego Lucie získala v roce 2013 ocenění Blogerka roku v kategorii LIFE. Školím o produktech, BIO kosmetice, aromaterapii, ale i blogování, radím lidem s výběrem kosmetiky, obchodům s výběrem sortimentu. Občas pracuji jako modelka a mám ráda módu, éterické oleje, angličtinu, životopisy, zelené čaje, sushi a svého psa."
 
Život podle Lucie můžete zkusit na blogu, Facebooku, Youtube a Instagramu.

TOP výběr podle Lucie van Koten

 /balm-balm-darkovy-set-5-x-5-ml-single-note-parfemu/

https://www.ladybio.cz/ere-perez-rtenka-s-olivovym-olejem/

https://www.ladybio.cz/ere-perez-mrkvova-tvarenka-v-kelimku/

 

Mitsuuko de Ak 

"Dříve jsem plenila regály drogerek a musela mít každou novinku. Teď už mě drogerie nechávají chladnou a v podstatě tam nenakupuju nic - i eko drogerii, čističe do domácnosti, prostředky na praní a hygienické pomůcky kupuju po různých přírodních eshopech a často mě potkáte v letu na jednom z beauty veletrhů, ze kterých pak online píšu na Instagram reportáže a upozorňuju na novinky a tipy, co mě zaujaly."
 
Mitsuuko de Ak můžete sledovat na Facebooku, blogu a Instagramu.

 

Nikoleta aka Surová Dcérka

"Raw Mother&Daughter je blog matky a dcery, které se zajímají o syrovou i veganskou stravu. Jako dcera se vám představí Nikoleta. Veganka a vitariánka je od října 2013, kdy přicestovala do Indie. Cestování ji zavedlo do Thajska, Číny, Indie, Singapúru a Mexika, a díky němu úplně změnila svůj životní styl. S vitariánstvím se poprvé setkala v Číně v létě 2012, ale prežívat na zelenine bylo triznou. Až když se dostala k dobrým zahraničním informacím, zjistila, že je to hlavně o ovoci. Tak si zašla koupit první velký a sladký indický meloun a desítky banánů... Od té doby se od ovoce nehne ani na krok." 
 
Další RAW cestu, která pohltila veškeré aspekty jejího života, můžete sledovat na blogu, Facebooku, Youtube a Instagramu.

https://www.ladybio.cz/yarok-luxusni-bio-lak-na-vlasy-236-ml/

https://www.ladybio.cz/balm-balm-starter-kit-organicke-pece-na-oblicej/

https://www.ladybio.cz/balm-balm-cistici-olej-maly-zazrak/

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení