Vybojují lubrikanty Good Clean Love právo netestování na zvířatech?

Lubrikační gely změnily životy mnoha mužů i žen. Kromě toho, že otevřely novou dimenzi potěšení, vyřešily i neuspokojivý pohlavní život a frustraci. Lubrikační gely Good Clean Love však jdou ještě dále. Právě díky nim se mění legislativa, vědecká činnost i výzkum.
 
kosmetika-testovana-na-zviratech
 

Lubrikační gely musejí být testované na zvířatech. Ukládá to zákon USA

Ve Spojených státech jsou lubrikační gely klasifikovány jako lékařská pomůcka. Jako takové musejí splňovat testy FDA (Úřad pro potraviny a léčiva) 510k, což znamená, že musejí testovat biokompatibilitu na zvířatech, konkrétně na morčatech, králících a myších.

Wendy Strgar založila svou značku Good Clean Love (ve zkratce GCL) v roce 2003 s myšlenkou, že musí být maximálně šetrná k ženskému tělu, vegan, nesmí obsahovat chemické látky musí být netestovaná na zvířatech. Proto když v roce 2015 tento zákon vešel v platnost, Wendy začala hledat cestu, jak vyhovět zákonům, ale zároveň neubližovat zvířatům.

Vždyť kosmetika Good Clean Love ušla dvanáct let bez testování na zvířatech a našla si miliony spokojených zákaznic i uznání odborníků. Nový zákon proto Wendy nevzala jako konec svého podnikání, ale jako výzvu a možnost změnit postavení zákonů i některých vědců. Navíc vyšlo najevo, že výsledky testování na zvířatech neprokázaly biologickou kompatibilitu s lidskou vaginou. 

 

Wendy založila Good Clean Love jako řešení své manželské krize

Když se Wendy Strgar narodily děti, v manželství to začalo skřípat. Wendy trpěla vaginální suchostí a sex pro ni začal být velmi bolestivý. Lubrikační gely, které sehnala v drogerii nebo lékárně, u ní navíc vyvolávaly alergickou reakci. Bylo jí jasné, že vztah bez sexu nemá šanci.
Proto se rozhodla vytvořit přírodní lubrikační gely, které budou udržovat přirozené pH ženy. Na Wendiině vizi, vůli a odhodlání dnes stojí úspěšná značka, která nabízí pestrou paletu intimní hygieny, olejů na milování a lubrikačních gelů. 

/good-clean-love-lubrikacni-gel-bionude-88-7-ml/
https://www.ladybio.cz/good-clean-love-obnovujici-lubrikacni-gel-navracejici-zdravi-vaginy-60-ml/

/good-clean-love-lubrikacni-gel-proti-zanetum-a-mykozam-temer-naha/

 

Good Clean Love a PETA stojí za revoluční metodou testování na modelu lidské tkáně

People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) je největší nezisková organizace bojující za práva zvířat. Právě s ní se Wendy spojila v boji proti zákonu, který ukládá testování na zvířatech. A měli jediný cíl – najít alternativu k testování na zvířatech.


 „Nemáme žádné právo zvířata jíst, nosit jejich kůži a kožešiny, provádět na nich experimenty, využívat je v zábavním průmyslu ani je jakýmkoliv jiným způsobem vykořisťovat a týrat.“ —  Slogan PETA 
 

Zkusili využít model lidské tkáně a povedlo se. Revoluční metoda přinesla několik pozitivních výsledků. Nejvýznamnější je 100% biokompatibilita a samotné vynechání zvířat z testování.

Už po prvním úspěšném testování FDA umožnilo Good Clean Love nahradit první test na myších za test na modelu lidské tkáně. Po dalších testech se to samé podařilo u testování na morčatech a králících.


 

„Je to krok nejen od krutosti, ale také krok k větší přesnosti v testování,“ řekla Wendy Strgar

 

CDRH vzkázalo, že  testování na lidských buňkách nepřijímá

Je prý příliš drahé, a to se CDRH (Centru zařízení a radiologického zdraví – jednomu ze středisek FDA) nelíbí. V roce 2015 úřad nařídil, že všechny pomůcky, které spadají do stejné kategorie jako lubrikační gely, musejí doložit testy na morčatech a králících. Úřad také vyjádřil neochotu přijmout testy na modelech lidské tkáně. Bez dalších diskuzí.

A tak Good Clean Love, PETA a další výrobci i spotřebitelé hledají způsob, jak upravit zákon a navždy testování na zvířatech ukončit. GCL spolu s vědci z PETA podstoupili další vlastní revoluční testování na lidské tkání a opět zdůraznili, že testy na zvířatech nejsou relevantní – pH vagíny hlodavců mají jiné hodnoty než lidské, a proto by mělo být testování tímto způsobem nahrazeno modely lidské tkáně.
 

 

Šťastný konec? Tak napůl, ale boj ještě nekončí

Po nesčetných výzkumech, testech a jednáních se Good Clean Love stalo první společností, která přesvědčila FDA o schválení patentovaného revolučního složení Bio Matched™ Lubrikačního gelu Restore bez testování na králících a morčatech. 27. června 2017 tak Wendy se svou značkou GCL oslavila velké vítězství, které bere jako motivaci vytrvat ve své nezávislé výzkumné činnosti.

I nadále GCL vyrábí 100% vegan kosmetiku, sponzoruje výzkumy, pořádá osvětové a informační akce, podporuje organizaci The Change for Woman bojující za práva žen a je partnerem různých hnutí. Během své patnáctileté existence GCL ušlo velký kus cesty a po cestě nasbíralo spoustu ocenění a certifikací. 

 

GCL získalo ocenění a certifikáty napříč světem

Ocenění od PETA Compassionate Company Award za vizi, odhodlání a činnost proti archaickému testování na zvířatech, které FDA stále požaduje.
Certifikát Oregon Tilth – jeden z nejvíce uznávaných ekologických certifikátů potvrzujících přírodní složení.
Ocenění a certifikáty Green America, I´m Green Plastic, Made Safe, Think Business a Certified Corporation.

 

Jsme s Good Clean Love, nebo proti?

Možná si říkáte, proč tedy Good Clean Love nabízíme v našem BIO e-shopu LadyBio? Držíme s nimi, nebo ne? Odpověď je jednoduchá.

Good Clean Love nabízí kvalitní certifikované produkty, které maximálně podporují zdraví ženy s ohledem na přirozené pH pochvy. Protože stále pracují na vylepšení svých receptur a protože nevzdávají boj proti nesmyslným zákonům, rozhodně držíme s nimi. Líbí se nám, že nevnímají intimní lubrikační gely jen jako zpestření sexuálního života, ale jako léčbu frustrací i ženského klínu. Dodávají ženám sebevědomí a spokojenost. A ty ženám sluší nejvíce!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení