Jak na cukrovou depilaci: návod, příprava, techniky a tipy

Příprava je důležitou součástí depilace. Při depilaci je důležité vědomí, že máte dostatek času, a že máte vše po ruce. Žádný stres.

cukrova-depilace-navod

Jestli s depilací teprve začínáte, vyhraďte si na depilaci dostatek času. Ze začátku vám bude depilování trvat o něco déle, proto je dobré depilovat v klidu bez časového stresu. Jestli budete spěchat, výsledný efekt nemusí být perfektní.

 

Naučit se depilovat chce určitý cvik, což samozřejmě trvá o něco déle. Pokud nebudete spěchat, úspěch se dostaví rychleji a po čase pro vás bude depilace „hračka”.

 

1. Depilujte v teplejší místnosti (max do 25°C), bez průvanu, aby nedocházelo k výměně teplého vzduchu se studeným. Cukrová pasta citlivě reaguje na změnu teploty a může začít více tuhnout. V létě, když je příliš horko, depilujte v chladnější místnosti, protože při vysokých teplotách je cukrová pasta řidší a může se s ní hůře pracovat. Tento problém však vyřešíte použitím depilačních pásků.

2. Jestli máte možnost, před depilací se osprchujte teplou vodou. Pokožka bude uvolněná, póry se otevřou a chloupky se snadněji odstraní.

3. Připravte si vše potřebné k depilaci.

4. Jeden nebo dva dny před depilací pokožku ošetřete peelingem, který odstraní odumřelé části vrchní pokožky a uvolní zarostlé chloupky, které cukrová pasta lépe vytrhne. Pokud jsou chloupky hluboko zarostlé, cukrová pasta je nevytrhne. Peeling je však dokáže uvolnit.

 

Co budete k depilaci potřebovat?

  • Cukrovou pastu (nezapomeňte ji předehřát),
  • depilační pásky,
  • dřevěné nebo plastové špachtle,
  • pudr (pokud se více potíte).

 

Co v žádném případě nedepilovat (ani neholit žiletkou)

Depilace cukrovou pastou Nadirah je jemná a šetrná k pokožce, ale ne vždy je vhodná. Jsou případy, kdy se depilace ani holení žiletkou nedoporučuje. 

Mateřská znaménka a bradavice — Pokud jsou znaménka vystouplá nebo velká, místa okolo nich během depilace vynechejte. Můžete je poškodit a podráždit. Chloupky okolo nich vytrhejte pinzetou. Jestli chloupky rostou přímo ze znamének nebo bradavic, netrhejte je, ale ustřihněte nůžtičkami.

Křečové žíly — Depilace prokrvuje pokožku, což v případě vystouplých nebo zvětšených může znamenat uvolnění krevních sraženin, které se pak mohou dostat do krevního oběhu.

Pokožka podrážděná od slunce — Spálená nebo červená pokožka je velmi citlivá, proto je depilace v takovém případě bolestivější. Po depilaci se pak déle hojí.

Ekzémy a alergie  V případě kožních alergií nebo ekzémů se nedepilujte. Jakákoliv technika zbavování chloupků takovou pokožku ještě více poškodí. 

 

Jak se starat o depilovanou pokožku 

Depilovaná pokožka zůstane zdravá a krásná, hlavě pravidelnou péčí. Kůže je po depilaci citlivá, podrážděná, a proto velmi citlivě reaguje na kosmetické přípravky a oblečení.

 

Po depilaci alespoň 12 hodin nevystavuje pokožku sluníčku, nenavštěvujte sauny ani masáže. Vyhýbejte se sportování a zvýšené tělesné aktivitě. Dopřejte pokožce odpočinek a relaxaci.

 

Ideálním pomocníkem je gel z aloe vera. Tato rostlinka obsahuje vitamíny (B, betakaroten, C, E), minerály (/hořčík, zinek, vápník, draslík, selén) a živiny, které pomáhají kůži rychle se regenerovat.

Účinky aloe vera:

  • protizánětlivé — tlumí otoky a zápaly,
  • tiší bolest — má analgetické a anestetické účinky,
  • pomáhá léčit a hojit popáleniny,
  • antibakteriální, antivirové účinky,
  • posiluje imunitu.

Kombinace látek v aloe vera pomáhá utišit bolest, zklidnit podráždění (i od slunce) a je výborným pomocníkem při štípnutím hmyzem (potlačuje svrbění). Má dezinfekční účinky a působí proti bakteriím a plísním.

 

Techniky depilace

Depilace rukou

Jakmile je cukrová pasta připravená, špachtlí naberte pastu ve velikosti vlašského ořechu (v případě, že chcete depilovat nohy) a dejte si ji na konečky prstů ruky, kterou budete depilovat. Bříšky a konečky prstů naneste pastu na pokožku v proti směru růstu chloupků. Několikrát vrstvu prsty uhlaďte, přitlačte na kůži a vyrovnejte vrstvu tak, aby na konci, odkud budete pastu strhávat, vznikla dost silná vrstva k uchopení.

Pasta se nanáší a roztírá bříšky prstů. Nikdy ne spodní částí prstů nebo dlaněmi!

Uhlazením pasty se chloupky lépe přichytí. Pak prudce strhněte. Strhnutí pasty si představte jako strhnutí náplasti - rychle a bezbolestně. To je nejdůležitější část k pochopení této techniky.

 

Technika pásků

Pastu naneste špachtlí na pokožku v protisměru růstu chloupků. Snažte se ji dobře rozetřít v tenké vrstvě - ušetříte tak pastu. Přiložte depilační pásek na kůži, několikrát ho uhlaďte rukou v protisměru růstu chloupků, přitlačte a nechejte chvíli působit (alespoň 10 sekund). Pak pásek chytněte na straně, ze které povedete trhnutí tak, abyste písek strhli ve směru růstu chloupků. Trhejte pásek vodorovně k pokožce. Jeden pásek můžete použít několikrát.

Technika špachtlí

Jakmile je pasta připravená k nanesení, odeberte potřebné množství pasty špachtlí a rozetřete ji na kůži v protisměru růstu chloupků. Vrstvu pasty uhlaďte, přitiskněte a vyrovnejte v protisměru růstu chloupků. Pak přiložte špachtli na konec nanesené pasty tak, abyste trhli ve směru růstu chloupků. Tato technika je v podstatě stejná jako technika rukou, jen místo konečků prstů používáte špachtli.

Technika špachtlí je vhodná k vytrhávání chloupků na malých místech, např. pod nosem či v podpaží, nebo tam, kde rukou nedosáhnete.

Při dodržení správné techniky bude pokožka hladká bez zbytečného podráždění a poranění. Mírné zčervenání po pár hodinách ustoupí. Nezapomeňte kůži po depilaci umýt čistou vodou a ošetřit zklidňujícím krémem nebo gelem z aloe vera.

 

Jakému oblečení po depilaci nenosit

Alespoň 12 hodin po depilaci není vhodné se oblékat do těsných a umělých materiálů. Ideální je volné a bavlnění oblečení. Hlavně v létě po depilaci si dejte pozor, abyste pokožku na delší dobu nevystavovali slunečních paprskům. neoblékejte si ani silonky a upnuté rifle. Pokožka pod nimi nedýchá a může reagovat zčervenáním a pupínky.

 

Jakou kosmetiku používat

V den depilace pokožka nepotřebuje speciální péči jako jsou sprchové gely, mýdla nebo tělová mléka. Jsou v nich látky, které mohou pokožku dráždit.

Stačí kůži omýt teplou vodou a jemně ji osušit. Pokud ji potřebujete ošetřit, vyberte si lehké ne příliš těžké a mastné tělové oleje, které obsahují málo umělých přísad.


  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení