Péče o pleť s biodynamickou kosmetikou

Jsme rádi, že vám na LadyBio můžeme nabídnout biodynamickou kosmetiku dieNikolai splňující nejvyšší certifikaci Demeter — jednu z nejpřísnějších certifikací označující BIO produkty. DieNikolai pochází z rakouského údolí Wachau, kterým prochází Dunaj. Je to nádherné místo, které ještě více podtrhuje výjimečnost kosmetiky stvořené z pokladů tamní přírody — antioxidanty nadité vinné révy, lipových květů, šafránu, smetany a včelího medu. 

 

dieNikolai-biodynamicka-prirodni-kosmetika

 

Seznamte se s biodynamickým zemědělstvím

Nejdříve se musíme seznámit s doktorem, přírodovědcem a filozofem Rudolfem Steinerem, který stojí za vznikem antroposofické filozofie (byl také zakladatelem waldorfského školství, eurytmie a biodynamického zemědělství). Antroposofie je „esoterická nauka odvozená od teosofie nabízející mystický vhled do podstaty člověka, přírody a nadsmyslově duchovních světů"*. Sám Steiner antroposofii vysvětloval jako věděcké zkoumání duchovního světa. Cílem antroposofie je duchovní zážitek, respektování přírody a žití v souladu s ní., A z této filozofie vychází biodynamické zemědělství, které učí co nejméně zasahovat do přirozených rytmů a fungování přírody, poznávat přirozené procesy a naučit se je využívat tak, aniž by byla narušena rovnováha kosmu. 

 

Biodynamická kosmetika dle typu pleti

V dnešní uspěchané době, kdy chceme veškeré potřeby vyřídit co nejrychleji, se často nezamýšlíme nad tím, jak důležitá je každodenní péče o pleť. Tím nemyslíme pouze použití pleťového krému či pleťového séra, ale především čištění pleti, které je alfou i omegou celé péče o pleť. Někdo myje pokožku mýdlem, někdo micelární vodou a někdo naopak čištění až příliš neřeší, a tak si pleť opláchne pouze vodou. Bohužel ani jedna z vyjmenovaných metod není tou nejlepší, a tak se snadno podepisuje na kvalitě naší pleti.

 

Jak tedy postupovat a docílit čisté pleti bez chyb?

Přípravků, které se zaměřují na čištění pleti, je velké množství a liší se především svým složením a konzistencí. Většinou jsou to mycí gely, pěny nebo pleťová mléka. Také technika, kterou je možné pleť vyčistit, je různorodá. Někdo čistí přírodními houbičkami, jemnými kartáčky nebo klasickými vatovými tampónky, přičemž nejšetrnější jsou pro nás houbičky nebo kartáčky na čištění pleti. Postačí však také ruce.

Každá pleť je unikát, a proto je potřeba k čištění přistupovat individuálně dle konkrétních potřeb a preferencí, aby vaše pokožka skvěle vypadala a předcházela i různým kožním projevům a tvorbě vrásek.

 

Normální pleť

Tento typ pleti je nejméně problematický a zcela vyvážený. Nemá problém s přílišnou produkcí kožního mazu, ale také se nevysušuje a netvoří se suchá ložiska. Netrápí ji akné, je jemná, bez rozšířených pórů a má nejmenší sklony ke kožním problémům. I přesto, že je zjevně bezproblémová, je potřeba se o ni dobře starat. Dostatečně ji čistit a následně hydratovat. Této pleti doporučujeme:

 • 1. krok: Čistící pleťové mléko Procitnutí sedmikrásky nebo Čistící gel Procitnutí sedmikrásky a Pleťové tonikum Procitnutí sedmikrásky. Tonikum je určeno na dočištění zbylých nečistot, pleť rozjasní a napne. V průběhu dne pak poslouží jako „osvěžovač“ mdlé a unavené pleti.
 • 2. krok: Intenzivní pleťové sérum Výběr ze zlatých hroznů a Oční sérum Pomněnkové oči. Séra jsou více koncentrovaná a plná antioxidantů. Dávají pleti důležité živiny a připravují ji k použití pleťového krému. Intenzivní pleťové sérum můžeme brát i jako tzv. TAXI, které do pleti dopraví veškeré potřebné živiny. S použitím tohoto séra si tak můžete být jisti, že pleťový krém bude účinkovat mnohem lépe.
 • 3. krok: Pleťový krém Výběr ze stříbrných hroznů nebo Fluidní veganský krém Růžové nebe. Tyto krémy jsou určeny pro normální či suchou pleť, proto hydratují a vyživují zároveň.
https://www.ladybio.cz/dienikolai-procitnuti-sedmikrasky-cistici-pletove-mleko-100ml/

https://www.ladybio.cz/dienikolai-procitnuti-sedmikrasky-cistici-pletovy-gel-100-ml/

https://www.ladybio.cz/dienikolai-procitnuti-sedmikrasky-pletove-tonikum-100ml/

https://www.ladybio.cz/dienikolai-vyber-ze-zlatych-hroznu-intenzivni-pletove-serum-30ml/

https://www.ladybio.cz/dienikolai-pomnenkove-oci-ocni-serum-15-ml/

https://www.ladybio.cz/dienikolai-vyber-ze-stribrnych-hroznu-vyzivujici-pletovy-krem-50-ml/

https://www.ladybio.cz/dienikolai-ruzove-nebe-vegansky-pletovy-krem-30-ml/

 

 

Suchá a dehydratovaná pleť

Na kvalitu naší pleti má vliv vícero faktorů, a to například:
- stres
- únava
- diety
- alkohol a cigarety
- mráz nebo slunce
- užívání léků, hormonální nerovnováha
- a další

 

Dehydratovaná pokožka

Dehydratovaná pokožka je narušena pouze „jednorázově“. Dostatečnou hydrataci pokožce dodáme samozřejmě v podobě pleťového krému, ale hlavně dodržováním pitného režimu. Díky použitým surovinám a dostatečnému pitnému režimu si pleť znovu získá svoji zdravou rovnováhu. Pro tento konkrétní problém doporučujeme používat:

 • 1. krok: Čistící pleťové mléko Procitnutí sedmikrásky a Pleťové tonikum Procitnutí sedmikrásky. Pokožka není zbytečně vysušována.
 • 2. krok: Intenzivní pleťové sérum Výběr ze zlatých hroznů a Oční sérum Pomněnkové oči. Tyto dva kroky jsou u všech druhů pleti stejné. Séra jsou určena pro všechny typy pleti i na citlivé oční okolí.
 • 3. krok: Pleťový krém Výběr ze stříbrných hroznů a Fluidní veganský krém Růžové nebe. Tyto krémy jsou vhodné pro normální i suchou pleť, proto pokud pokožku nepřesušujeme ostatními přípravky, bohatě nám na péči vystačí a pokryjí veškeré potřeby.

 

 https://www.ladybio.cz/dienikolai-procitnuti-sedmikrasky-cistici-pletove-mleko-100ml/

https://www.ladybio.cz/dienikolai-procitnuti-sedmikrasky-pletove-tonikum-100ml/

https://www.ladybio.cz/dienikolai-procitnuti-sedmikrasky-cistici-pletovy-gel-100-ml/

 

Suchá pokožka

Pokud suchou pleť dlouhodobě zanedbáváme a nepodporujeme, ve vrchní vrstvě kůže se přestávají tvořit lipidy, které v ní udržují vlhkost, a tím se začne voda ztrácet. Začíná se tvořit hrubá, šupinatá kůže s pocitem napětí, svědění či pálení. Pokud je pokožka příliš suchá, mohou se začít projevovat i ekzémy. Na této pleti jsou více zvýrazněny vrásky a pleť není tak elastická. Pro tuto pleť doporučujeme:

 • 1. krok: Čistící pleťové mléko Procitnutí sedmikrásky a Pleťové tonikum Procitnutí sedmikrásky. Pleťové mléko je na suchou pleť tou nejlepší variantou, protože ji nevysušuje.
 • 2. krok: Intenzivní pleťové sérum Výběr ze zlatých hroznů a Oční sérum Pomněnkové oči. Tyto dva kroky jsou u všech druhů pleti stejné. Séra jsou určena pro všechny typy pleti i na citlivé oční okolí.
 • 3. krok: Vyživující pleťový krém Výběr ze stříbrných hroznů, Fluidní veganský krém Růžové nebe. Krémy jsou určeny pro normální i suchou pleť se sklony k šupinatění kůže v důsledku přesušené pleti. Denní pleťový krém Ranní sběr hroznů. Tento krém se doporučuje pro zralou pleť ve věku 50+ a pro extrémně suchou pleť.
https://www.ladybio.cz/dienikolai-ranni-sber-hroznu-denni-pletovy-krem-50-ml/

 

Mastná a smíšená pleť

Mastná pleť se projevuje rozšířenými póry v oblasti tváří a nosu a leskne se. Má sklony k častému tvoření černých teček a k postupnému vzniku akné. Pleť je často zarudlá a zanícená.

Smíšená pleť se projevuje jako mastná zóna v oblasti čela, nosu a brady (tzv. T-zóna), což je způsobeno vyšší produkcí kožního mazu. Naopak v oblasti tváří je kůže normální nebo suchá – tam se projevuje nedostatek kožního mazu a lipidů. Pro nalezení rovnováhy těchto typů pleti doporučujeme:

 • 1. krok: Čistící gel Procitnutí sedmikrásky a Pleťové tonikum Procitnutí sedmikrásky.
 • 2. krok: Intenzivní pleťové sérum Výběr ze zlatých hroznů a Oční sérum Pomněnkové oči.
 • 3. krok: Hydratační pleťový krém Šafránové osvěžení a Fluidní veganský krém Šafránové nebe.
 https://www.ladybio.cz/dienikolai-safranove-pohlazeni-vyzivujici-pletovy-krem-50-ml/

https://www.ladybio.cz/dienikolai-safranove-nebe-vegansky-pletovy-krem-30-ml/

 

dieNikolai-pece-o-plet

Zdroje:

*Wikipedie

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení