S přírodními deodoranty se roztrhl pytel. Čím jsou výjimečné ty od Moi Vert?

Ještě před pár lety jste dobrý přírodní deodorant sehnali jen ve specializovaných e-shopech. Dnes je nabízí i malá drogerie. Výběr je veliký a novinkou jsou u nás ty od značky Moi Vert. Proč by neměly uniknout vaší pozornosti?

nejlepsi-prirodni-deodoranty

 

Zabraňují pachu z pocení i vlhkosti

Pokud s přírodními deodoranty začínáte, měli byste vědět, jaký je rozdíl mezi deodorantem a antiperpirantem:

  • Deodoranty účinkují jen na povrchu pokožky. Zabraňují rozkladu bakterií, který způsobuje nepříjemný zápach. Většinou ale neredukují vlhkost.
  • Antiperspiranty pronikají do těla, kde „uzavírají” póry a zabraňují vzniku pachu i vlhkosti.

Na LadyBio dáváme přednost jen deodorantům, protože se nám nelíbí představa umělých látek pronikajících do těla. Vybíráme takovou kosmetiku a doplňky stravy, které pomáhají tělo detoxikovat, a ne ho zatěžovat toxiny z kosmetiky se syntetickými látkami.

A tady jsme narazili na to, proč jsou deodoranty Moi Vert výjimečné — neutralizují pach z pocení a zároveň výrazně redukují vznik vlhkosti. A to bez chemických látek a toxinů. 

 

Zinková sůl z ricinového oleje, propanediol z kukuřice a exotické rostliny

Složení všech deodorantů Desert Essence je 100% přírodní a vegan. Jak je tedy možné, že zvládnou to, co chemické antiperspiranty? Desert Essence se totiž podařilo zkombinovat přírodní látky, které nabízejí přesně to, co od deodorantu čekáte — ochranu před vlhkostí i pachem a šetrné složení, které nedráždí pokožku. Ve složení deodorantů Desert Essence najdete:

  • Allantoin — získává se z rostlin. Podporuje růst nových kožních buněk, obnovuje kožní tkáň, chrání před škodlivými vlivy UV záření. Ve zkratce: regeneruje pokožku. A to chcete, pokud se v podpaží zbavujete chloupků. Pokožka je totiž právě tady velmi jemná, citlivá a vyžaduje speciální pozornost.
  • Zinc Ricinoleate — je zinkovou solí kyseliny ricinolejové. Působí dezodoračně, protože zabraňuje rozkladu bakterií, který způsobuje tělesný zápach. Zároveň zklidňuje pokožku a nenarušuje přirozené pH.
  • Propanediol — ten se získává z kukuřice a v kosmetice se využívá pro hydratační vlastnosti.
  • Vilín — je dřevina, kterou využívali už indiáni. V domorodé medicíně se používal pro své svíravé účinky.
  • Pečující látky z rostlin — neem, měsíček lékařský, tea tree, levandule, heřmánek a další byliny a rostliny, které jsou už stovky let známé díky svým zvláčňujícím, vyživujícím, antiseptickým a zklidňujícím účinkem, jsou ve veganských deodorantech Desert Essence namíchané tak, aby vytvářely nejen příjemnou vůni a dezodorační účinek, ale také speciální péči, kterou podpaží vyžaduje.

 

Čtyři vůně a jeden kousek k parfémům

Nová řada deodorantů Desert Essence nabízí celkem pět kousků k výběru — čtyři s vůní a jeden bez parfemace, který je ideální hlavně pro ty, kteří chtějí nechat vyniknout svou oblíbenou vůni nebo parfém.

 

Přečtěte si více o deodorantech v našem Magazínu:

Recenze a zkušenosti s přírodním krystalovým deodorantem (alun)

Krémové deodoranty se postarají o váš pot a podpaží příjemně zjemní

Krémové deodoranty vám poskytnou tichou a spolehlivou ochranu

 

Autorka článku

Niki-Pavlikova-Copywriter

Niki

Nemůžu se nabažit čerstvého horského vzduchu a radosti z vlastnoručně zasazených rostlinek. Miluji čaj a silnou kávu. Pomalu propadám józe a nadobro jsem propadla cestování. Lépe mi to píše než mluví, a proto věčně datluji do klávesnice nebo plním papír inkoustem.

Těším se na každou kosmetickou novinku, knihu i film. Jsem vizuálně založený člověk, proto si užívám výhledů, obrázků a barev. Ale nejvíc ze všeho beznadějně miluji svou dcerku Nefeli.