Test opalovacích krémů 2020 —zvítězí Německo nebo Švédsko?

Letos jsme do LadyBio letní nabídky opalovacích krémů vybrali dvě značky — nám dobře známou berlínskou i+m Naturkosmetik a novou švédskou značku Suntribe. Nadpis článku mluví o vítězi. Žádný ale není. Každá totiž nabízí přírodní opalovací krémy s jinými vlastnostmi, které se nehodí porovnávat. Oboje si najde své fanoušky. Jsou fantastické!

nejlepsi-prirodni-opalovaci-kremy

 

Jak fungují přírodní opalovací krémy

O opalovacích krémech a opalování jsme napsali několik článků, všechny vám je přidávám do seznamu nakonec textu. I tak vám chci ale na úvod vysvětlit, proč na LadyBio fandíme opalovacím krémům a olejům s přírodním složením. Ve zkratce:

Přírodní kosmetika na opalování:

 • obsahuje minerální filtry, které zůstávají na pokožce a vytvářejí ochranný film, který odráží UVA a UVB záření jako zrcadlo,
  má šetrné složení pečující o pokožku,
 • neobsahuje toxiny,
 • je šetrná k přírodě,
 • účinkuje ihned.

Opalovací krémy s chemickými filtry:

 • složení obsahuje nanočástice, které pronikají do pokožky a tam vytváří ochranný film proti slunečnímu záření,
 • obsahují vysoké množství umělých látek, které v těle působí jako toxiny,
 • některé z těchto látek jsou „diskutabilní” povahy,
 • jsou neekologické,
 • působí až po třiceti minutách po nanesení na pokožku.

Přírodní opalovací krémy obsahují nejčastěji oxid zinečnatý nebo oxid titaničitý. Jsou to přírodní minerální UV filtry bezpečné (oxid zinečnatý dokonce nejbezpečnější) k lidské pokožce i k přírodě. Dále obsahují rostlinné extrakty, éterické oleje a rostlinná másla, které dohromady vytvářejí pečující směs dodávající pokožce výživu, jemnost a antioxidanty.

 

Věděli jste, že mnoho opalovacích krémů s umělým složením obsahuje hořlavé látky nebo látky, které se používají ve strojírenství k čištění motorů?

 

i+m Naturkosmetik opalovací krémy skvěle padnou pod make-up

Vypadat skvěle i u vody je prioritou pro mnoho žen. Proto se některé neobejdou bez voděodolného make-upu. Jestli váš make-up nemá SPF ochranu, i+m Naturkosmetik opalovací krém je pro vás jasnou volbou. Rychle se vstřebává do pokožky bez pocitu mastné pleti a nezanechává bílý film.

Nemusíte trvat přímo na líčení u vody, opalovací krém pod make-up je dobré nosit i během dne ve městě nebo v přírodě. Sun Protect krém na obličej dokonce chrání i proti modrému světlu. Co je to modré světlo a jak ubližuje naší pleti vám přidávám také do seznamu článků dolů pod text.

opalovaci-krem-pod-makeup-vodeodolny

 

Všechny opalovací krémy i+m Naturkosmetik Sun Protect obsahují výtažky z šeříku, aloe vera, skunečnicový olej, minerální filtr ze zinku, antioxidanty a vitamín E. Pokud máte citlivou pokožku, hledejte bílý opalovák se SPF 30. Ten navíc obsahuje jojobový olej. Po opalování doporučujeme i+m Naturkosmetik gel po opalování s regeneračními a zklidňujícími ingrediencemi — kyselinou hyaluronovou, aloe vera, heřmánkem a mátou.


/i-m-naturkosmetik-sun-protect-mleko-spf30-100ml/


https://www.ladybio.cz/i-m-naturkosmetik-sun-protect-mleko-po-citlivou-pokozku-spf30-100ml/

https://www.ladybio.cz/i-m-naturkosmetik-sun-protect-gel-po-opalovani-100-ml/

 

i+m Naturkosmetik přírodní opalovací krémy Sun Protect jsou skvělou volbou pod make-up nebo pokud hledáte komfort a přirozený look.  

 

Suntribe opalovací krémy pro dobrodruhy a rodiny

Opalováky pro dobrodruhy a rodiny? Ano! A také pro adrenalinové nadšence, sebejisté osobnosti a vrcholové sportovce. Suntribe švédské opalovací krémy zajišťují totiž 100% ochranu před spálením. Suntribe přírodní opalovací krémy jsou hutné a zanechávají na pokožce viditelný film, který svádí k malování na tělo. Milujete vodní sporty? Máte děti? V tom případě každoročně bojujete se spáleným nosem, tvářemi a rameny. Na Suntribe se nám líbí, že se nemusíme zabývat zdlouhavým roztíráním krému do ztracena. Prostě naneseme silnou vrstvu a pokud si chceme hrát, namalujeme si na tělo třeba tribal vzor. Děti to bude nesmírně bavit! Právě proto Suntribe nabízí 4 barvy krému — bílou, modrou, červenou a tělovou. Aby bylo jasné, že to s malováním na tělo myslíte vážně :D

Suntribe-sportovni-opalovaci-kremy

 

Suntribe opalovací krémy si oblíbili světoví vrcholoví sportovci, protože jsou spolehlivé, účinné a nanáší se raz dva. Líbit se vám bude i filozofie značky. Ta totiž vznikla jako reakce na chemické opalovací krémy, které ničí život v oceánech a mořích. Složení Suntribe opalováků je založeno na oxidu zinečnatém (nejšetrnější přírodní UV filtr pro tělo i přírodu). Jednotlivé krémy jsou obohacené například o eukalyptus, jojobový olej, bambucké máslo, kokosový olej, kakao, arganový olej a další vegan přírodní ingredience.

 

Věděli jste, že každoročně je do moří a oceánů smyto 14 000 tun opalovacího krému? Oxybenzon, který je přítomný v chemických opalovacích krémech, tak zničil 10 % korálů.

 

Suntribe není ale jen o opalovacích krémech. Doporučuji se podívat i na denní a noční krém se SPF 20 a barvou v tělovém tónu. Působí podobně jako BB krém. Za mě TOP kosmetika léta 2020. V denním krému najdete mandlový a jojobový olej, antioxidanty, vitamin E a přírodní UV filtr. A také přirozené sjednocení pleti. V nočním krému je zase extra dávka regenerace z mandlového, jojobového a mandlového oleje.

https://www.ladybio.cz/suntribe-prirodni-denni-krem-40-ml/

https://www.ladybio.cz/suntribe-prirodni-opalovaci-krem-100-ml/

/suntribe-prirodni-zinkovy-opalovaci-krem-tonovaci-10-g/

 

Suntribe opalovací krémy jsou jasnou volbou pro všechny, kteří hledají účinnou a rychlou ochranu, zábavu a šetrnost k přírodě.

 


 

Léto 2020 nám přineslo vynikají opalovací krémy. i+m Naturkosmetik Sun Protect na dny, kdy chceme elegantní fotky na Instagram, ochranu pod make-up a sofistikovanou péči při opalování, kdy se chceme cítit nejvíce žensky. Suntribe zase přináší zábavu, rozvernost, dobrodružství a kreativitu.

 

Přečtěte si více:

 

Autorka článku                       

Nemůžu se nabažit čerstvého horského vzduchu a radosti z vlastnoručně zasazených rostlinek. Miluji čaj a silnou kávu. Pomalu propadám józe a nadobro jsem propadla cestování. Lépe mi to píše než mluví, a proto věčně datluji do klávesnice nebo plním papír inkoustem.

Těším se na každou kosmetickou novinku, knihu i film. Jsem vizuálně založený člověk, proto si užívám výhledů, obrázků a barev. Ale nejvíc ze všeho beznadějně miluji svou dcerku Nefeli a syna Alexise.

Niki-Pavlikova-Copywriter

— Niki