Merula Menstruační kalíšek Sun

750 Kč
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
21.2.2022

Menstruační kalíšek pro nízký čípek a silnou menstruaci

 • Z certifikovaného lékařského silikonu, z Německa
 • Hodí se pro ženy se silnou menstruací, protože pojme až 38 ml 
 • Ideální pro ženy s nízkým čípkem, „žebříček“ můžete zkrátit, jak je libo

ekologický obal vice-barevvyrobene-v-evrope

Detailní informace

Detailní popis produktu

Více o produktu

 • Pouze 1 velikost – kulovitý tvar se vám perfektně přizpůsobí
 • Žlutý, včetně bavlněného pytlíčku, životnost 10 let

Jaká velikost? Žádný stres, Merula sedne každé 

Menstruační kalíšek Merula je z certifikovaného lékařského silikonu a vyrábí se v Německu. Má úplně odlišný tvar než všechny ostatní kalíšky. Proč? Právě proto, aby seděl úplně všem. Není moc dlouhý, takže je ideální pro ženy s nízkým čípkem. Navíc je širší a pojme až 38 ml menstruační krve. Tím pádem sedí ženám se silnější menstruací. A ty nejmenší ženy? Těm se jednoduše přizpůsobí. Po zavedení se může trošku promáčknout, ale to je v pořádku a ani tak neprotéká. Žebříček menstruačního kalíšku si můžete jednoduše zkrátit a přizpůsobit tomu, co je vám pohodlné. 

 

„Na kolo, do sauny, fitka, bazénu, s Merulou může všude, i když to mám. Nikdy bych nevěřila, že to funguje tak dobře.“

 

Jaké jsou rozměry menstruačního kalíšku Merula?

 Průměr horního okraje:     40 mm
 Průměr v nejširší části:  46 mm
 Celkový obsah:  38 ml
 Délka kalíšku bez žebříčku:   39 mm
 Délka kalíšku s jednou příčkou  50 mm
 Délka kalíšku se dvěma příčkami     61 mm
 Délka kalíšku se třemi příčkami  72 mm

 

Proč jsou menstruační kalíšky tak „IN“?

 • Je pohodlný – ani citlivé ženy vůbec nevědí, že ho mají, můžete běhat, běžkovat, hrát volejbal nebo plavat – drží a nehýbe se, nevíte o něm.
 • Vydrží až 12 hodin – záleží, jak silnou menstruaci máte, ale uvidíte, že bude stačit kalíšek vylívat 2× denně, ráno a večer.
 • Menstruační krev nezapáchá – zápach se tvoří kombinací srážení krve a chemie, kterou obsahují některé vložky a tampony. Kalíšek nic takového neobsahuje a krev se v něm nesráží, proto ani nezapáchá.
 • Ušetříte – pořizovací cena je vyšší, ale ve finále vás kalíšek vyjde levněji. Stojí 690 Kč a můžete ho používat 10 let. Za vložky nebo tampony zaplatíte cca 848 Kč za rok – za 10 let je to 8 480 Kč. A to už je rozdíl.
 • Není riziko infekce ani alergické reakce – kalíšek je z kvalitního lékařského silikonu, který se běžně implantuje do těla při operacích. Nehrozí ani syndrom toxického šoku.
 • Je ekologický – představte si kolik odpadu vytvoříte během 1 menstruace. Kalíšek vám vydrží až 10 let.
 

Nezapomeňte kalíšek před prvním a každým dalším použitím vyvařit.

 

Jak zavádět menstruační kalíšek?

Najděte si ideální polohu, doporučujeme v podřepu. Kalíšek máte vyvařený, umyjte si ruce, přeložte ho a vložte do pochvy. Kalíšek se rozevře a přilne k poševní stěně. Pokud dovnitř neklouže, zkuste ho navlhčit vodou nebo potřít lubrikačním gelem na vodní bázi. Při vyndávání nejdříve jemně stiskněte spodní část kalíšku a pomocí stopky vytáhněte. Když si to řekneme jednoduše – zandáte, max. po 10 hodinách vylijete, umyjete a zandáte zpátky

Přečtěte si seriál o menstruačních kalíšcích:

 

Merula – pomocník i v těch nejsilnějších dnech

Ekologický, ekonomický a pohodlný. Značka Merula vznikla proto, abyste se už nestresovaly z menstruace a nemusely mít strach, že vám něco proteče. Merula vyrábí jen 1 velikost kalíšku. Chtějí totiž, abyste si raději lámaly hlavu s tím, jakou barvu vybrat, a ne s velikostí. Ta sedne všem. Tak co, vezmete si černou, žlutou nebo červenou?

Jedna perlička na závěr – víte, co „Merula“ znamená? Je to latinsky „kos“. Ano, ten ptáček. A bohužel se nám zatím nepodařilo zjistit, proč se jmenuje zrovna takhle. Takže kdybyste to náhodou věděly, napište nám to prosím. :-) 

Merula Cup menstruační kalíšek

Doplňkové parametry

Kategorie: Sex a menstruace
Barva: Žlutá
Použití: Na menstruaci
Velikost: Pro nízký čípek