O Veronice

 

LadyBio otevírá novou dimenzi světa přírodní kosmetiky a něžného přístupu sama k sobě.

Několik let jsem pracovala pro značky Cosm´etika a Cosmetikabio, kde mám na starosti velkoobchodní zákazníky. O přírodní kosmetice jsem tak kromě toho, že je mojí životní vášní, věděla i věci „z podpokličky“. V České republice mi dlouho chyběl vegansky orientovaný obchod zaměřující se pouze na přírodní kosmetiku a doplňky pro přirozené ženství.

Přírodní kosmetiku jsem vždy milovala a jsem ráda, že mohu žít svůj sem a věnovat se u nás její propagaci — protože ženy si zaslouží opravdovou čistou a přirozenou péči o sebe sama bez zatížení vlastního těla a přírody. V dubnu 2015 tak vzniklo LadyBio.cz

 

LadyBio


Kdo vybírá produkty a kdo za ně ručí?

Protože k výběru certifikované i ručně vyráběné bio kosmetiky bych nikoho jiného nepustila, téměř každý výrobek nejprve projde dveřmi mé vlastní koupelny. Mám vyzkoušené jak přírodní šampony, tak i menstruační kalíšky nebo přírodní vůně a parfémy – vše splňuje moje vysoké nároky na 100% přírodní složení a veganský původ. 

Výrobky jsou vždy kvalitní a účinné. Jedno z velkých tajemství přírodní kosmetiky totiž je, že její efekt je trvalý. Hormony zatížená chemická kosmetika totiž plní pouze dočasnou funkci, kterou má – jako když tělu podáváte třeba kofein.

 

Zdravá, přirozeně krásná, milující a milovaná žena – to je to, co dnešní svět potřebuje. Protože každá z nás si zaslouží být opečovávaná!

„Velmi ráda se stanu součástí lidí, kterým příroda není lhostejná, a svému tělu nechtějí ubližovat. Věřím Vám a vyhovuje mi, že vaše zboží je přesně to, co hledám a nemusím pátrat jako detektiv.“ — Markéta Š.

„…A za druhé bych chtěla moc pochválit objednané výrobky – arganový olej BOMBA! Šampon a kondicionér od i+m – konečně jsem našla něco, po čem mi neplihnou vlasy, no prostě dokonalost. Navíc v perfektní kvalitě. To samé sprchový gel a tělové mléko. Děkuji mockrát. Stačila jedna objednávky, abych se stala budoucí dlouhodobou klientkou. Protože jinou kosmetiku už nechci!!!!! Prosím, pokračujte ve své činnosti, je to úžasné. Žena si zaslouží to nejlepší pro své tělo. A vy jste důkazem toho, že rozmazlovat se můžeme každá – kosmetika je dostupná svoji cenou…“ — Monika K.

„Vše v pořádku, bb krém a pudr jsou perfektní, tuhý parfém s krvavým pomerančem je naprosto perfektní. Pořád si očichávám ruce. Akorát ještě nemůžu vykroutit ten druhý deo. Venku byla pěkná zima, tak asi malinko přituhnul. Jinak jsem z vašich výrobků opravdu hodně překvapená, nečekala
jsem, že to bude tak super. A těším se, až doplním svou kosmetiku o další výrobky.“ — Danka K.

 

Prozradím Vám jedno z největších tajemství přírodní kosmetiky

Přírodní se nerovná bio. Etiketa BIO nezaručuje, že výrobek neobsahuje živočišné látky, ani že nebyl výrobek testovaný na zvířatech. Přesto nikdy absence certifikátů automaticky neznamená testování nebo nepřírodní složení. Kosmetika totiž podléhá fenoménu zvaný greenwashing.

V LadyBio nenajdete polopřírodní produkty. Dbáme na uvádění kompletního složení u každého výrobku a zaručujeme vegan kvalitu. Nabízíme jen kosmetiku rostlinného původu. Jedinou výjimku tvoří v produktech včelí vosk, vždy certifikovaný a pocházející výlučně z ekologické produkce. Veškerý palmový olej používaný ve výrobcích v naší nabídce je ekologického původu (většinou z volného fair trade sběru či kontrolovaného zemědělství) a nebyl kvůli němu vypálen žádný prales.

Opravdová šetrná přírodní kosmetika neobsahuje:

 • parabeny
 • chemické konzervanty
 • agresivní pěnidla (například SLS)
 • PEGy
 • ropné produkty
 • emulgátory
 • hormonální disruptory

 

Ani méně známé škodlivé a neetické složky pro tělo a zvířata, jako jsou:

 • mastek
 • karmín
 • AZO barviva
 • propylen glykol
 • přemíru glycerínu
 • nebo hedvábí, šelak, nanočástice, či lanolin...

 

Přírodní kosmetika vlastní často řadu nezávislých certifikátů, které zaručují přírodní původ, rostlinný původ, netestování na zvířatech i ekologickou produkci. Místo chemie jsou použity výtažky z bylinek, pečující oleje nebo minerální pigmenty.

 

Staňte se součástí projektu LadyBio

LadyBio není pouhý e-shop s přírodní kosmetikou. Je místem pro setkávání žen milujících přírodní kosmetiku a především sama sebe.

Mezi náš nejoblíbenější sortiment patří menstruační kalíšky, nehormonální antikoncepce, vegan lubrikační gely a kondomy, pleťové a tělové oleje, přírodní dekorativní kosmetika, bezpečné opalovací oleje, éterické oleje, aromaterapeutické parfémy, přírodní šampony a kondicionéry. Náš obchůdek toho však nabízí mnohem více.

Protože milujeme přírodní a bio kosmetiku.

Vaše Veronika

Veronika-Lonska-CEO-Ladybio

 

Přečtěte si rozhovor s Veronikou v LadyBio magazínu:

CEO Veronika: Otevřeně o LadyBio. O začátcích i fuck-upech