Yuuki 1 Classic Menstruační kalíšek

399 Kč
Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
16.3.2022

Komfort během menstruace – a bez nervů z protečení

 • Menší velikost – pro ženy, které ještě nerodily nebo rodily císařským řezem
 • Tvrdší – pro  ženy, které často sportují a mají zpevněné pánevní dno
 • Desinfekční krabička INFUSER BOX zdarma

financne-vyhodny   ceska-znacka zakaznice-doporucuji

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Více o produktu

 • Z lékařského silikonu, z České republiky
 • Čirý, životnost 5–15 let

Menstruační kalíšek YUUKI je z lékařského silikonu nejvyšší kvality, která je schválena pro použití ve zdravotnictví a potravinářském průmyslu. A hlavně, je od nás – z České republiky.

YUUKI 1 Classic

Délka kalíšku bez stopky: 49 mm

Délka stopky: 18 mm

Šířka kalíšku:  41 mm

Celkový obsah kalíšku: 14 ml

Shore: 60

Classic – ideál pro ženy, které jdou aspoň 2× měsíčně sportovat 

Pro ženy, které mají zpevněné pánevní dno a chodí pravidelně sportovat – ať na jógu, běhat, nebo hrát volejbal. Kalíšek se vyrábí i v měkčí variantě.

„Shore“ je označení tvrdosti silikonu, ze kterého je kalíšek vyrobený. 

Desinfekční krabička INFUSER BOX

Svůj YUUKI nemusíte vyvařovat v hrnci, díky desinfekční krabičce to jednoduše zvládnete i v mikrovlnce. A mimo vyvařování se hodí taky na uchování kalíšku mimo menstruaci. 

Jako byste žádnou menstruaci neměla...
 
 
 
Kalíšek je hygienická pomůcka, která se zavádí do pochvy a sbírá menstruační krev. Vyměňovat (nebo spíš vylívat) se musí každých 3–12 hodin – podle síly vaší menstruace. A vydrží vám 5–10 let, záleží na tom, jak se o něj staráte.

Jaké jsou jeho výhody?

 • Je pohodlný – ani citlivé ženy vůbec nevědí, že ho mají, můžete běhat, běžkovat, hrát volejbal nebo plavat – drží a nehýbe se, nevíte o něm.
 • Vydrží až 12 hodin – záleží, jak silnou menstruaci máte, ale uvidíte, že bude stačit kalíšek vylívat 2× denně, ráno a večer.
 • Menstruační krev nezapáchá – zápach se tvoří kvůli kombinaci srážení krve a chemie ve vložkách nebo tamponech. Kalíšek nic takového neobsahuje a krev se v něm nesráží, proto ani nezapáchá.
 • Ušetříte – pořizovací cena je vyšší, ale ve finále vás kalíšek vyjde levněji. Stojí 599 Kč a můžete ho používat 10 let. Za vložky nebo tampony zaplatíte cca 848 Kč za rok – za 10 let je to 8 480 Kč. A to už je rozdíl.
 • Není riziko infekce ani alergické reakce – kalíšek je z kvalitního lékařského silikonu, který se běžně implantuje do těla při operacích. Nehrozí ani syndrom toxického šoku, který se může objevit při používání tamponů.
 • Je ekologický – představte si kolik odpadu vytvoříte během 1 menstruace. Kalíšek vám vydrží až 10 let.
 

Před 1. použitím kalíšek vyvařte ve vodě min. po dobu 5 minut. Dejte pozor na dostatečné množství vody – musí být celý ponořený. Tak zničíte všechny bakterie, které se mohly objevit, když byl kalíšek schovaný. Stopku případně zkracujte po vyzkoušení – až si budete jisté.

A jde se na to. Na zavádění si najděte ideální polohu, doporučujeme v podřepu. Kalíšek máte vyvařený, umyjte si ruce, přeložte ho a vložte do pochvy. Kalíšek se rozevře a přilne k poševní stěně. Pokud dovnitř neklouže, zkuste ho navlhčit vodou nebo potřít lubrikačním gelem na vodní bázi. A podívejte se, jak kalíšek skládat. Při vyndávání nejdříve jemně stiskněte spodní část kalíšku a pomocí stopky vytáhněte. Když si to řekneme jednoduše – zandáte, po 10 hodinách vylijete, umyjete a zandáte zpátky.

YUUKI

Od roku 2007 máme první český menstruační kalíšek. Značka domácího, českého výrobku, který vytvořila BETA obchodní společnost, s.r.o., a za kterým stojí především Zuzana Poláčková. Ta pracovala 6 let v zahraničí jako instruktorka potápění a už tam přemýšlela, jak ženám zjednodušit nebo zpříjemnit menstruaci. Kalíšky vyrábí na pracovišti „clean room“, kde nehrozí vznik žádných kontaminovaných rizik. Je totiž vybavené zvláštní oddělenou vstupní částí, antistatickou podlahovou krytinou a klimatizační čističkou vzduchu.
 
 
 
„98 % žen, které kalíšek vyzkoušely, by neměnily“
 
 
Yuuki český menstruační kalíšek
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro ženy, které nerodily
Barva: Čirá
Použití: Na menstruaci
Velikost: Pro ženy, které nerodily