Nefrit - polodrahokam moudrosti

4. 5. 2018

Příroda je úžasná... Vytváří kolem nás tolik krásného... Umí vykouzlit tolik nádherných tvarů, barev, ornamentů, struktur. Nejen živé stromy, květiny, zvířata jsou obdivuhodné. Spojením různých prvků vznikají nádherné kamenné útvary. Svými fyzickými vlastnostmi byly využívány k různým účelům - třeba jako stavební materiály, zbraně, nářadí... Ty na pohled zajímavější se používaly k výrobě šperků, ozdob, jako talismany nebo k rituálním a léčitelským obřadům.

 

Už v historii jim byly přisuzovány mystické schopnosti, připravovaly se pomocí nich léčivé lektvary nebo pomáhaly ke zmírnění psychických i fyzickým obtíží. Spousta drahých kamenů měla své místo jako ochranné amulety. Minerální kameny v korunách králů neměly jen funkci estetickou, ale především měly panovníka chránit, dodávat mu sílu, zdraví a podporovat jeho moc. Švýcarský fyzik Walter Starck dokázal, že kameny mají stejnou frekvenci elektromagnetického záření, jako kmitání buněk v našem těle, díky tomu mají zázračnou schopnost působit harmonicky na naše tělo. Kameny se skládají z prvků, které jsou přítomné i v našem těle. Mají schopnost vstřebávat, předávat i vyzařovat energii. Pokud jste citlivé duše, určitě jejich účinky pocítíte na vlastní kůži.
Šperky z nefritu - Ladybio

Drahé kameny v panovníkově koruně neukazovaly na přepych, ale měly hlavu země ochraňovat

 

Vzhled a naleziště Nefritu

Nefrit je drahokam tmavě zelené barvy, výjimečně bílý. Je oblíbený pro svůj dokonalý lesk. Je označovaný, jako dvojče Jadeitu, ten bývá bílý, žlutý, oranžový, zelený, ale často se dobarvuje i na různé jiné odstíny, stejně tak, jako Nefrit. Oba kameny mají stejné účinky, takže i když se uvádí pod stejným názvem, nebo se zaměňují, energetické působením bude pravděpodobně stejné. I tyto kameny mají různé stupně kvality, proto můžeme koupit od těch levnějších, po ty opravdu vzácné a velmi drahé. Největší naleziště jsou na Sibiři, v Číně, Barmě, Austrálii, Kanadě.
 

Nefrit nebo Jadeit?

Jak to tedy je? Nadřazeným pojmem pro tyto dva minerální kameny je “Jade”. Nefrit se liší od Jadeitu v jemných detailech a chemickém složení a pozná je opravdu asi jen odborník. Jadeit je totiž pyroxen a Nefrit patří mezi amfiboly. Některé kultury, například Číňané, používají pro oba kameny jeden název. Levnější varianty jsou stejně tak hezké. Rozdíly mezi nimi ocení hlavně sběratelé.

Historie Nefritu

Velmi oblíbeným byl ve staré Číně a Babylonu. Lidé věřili, že dokáže pomoct při řešení neočekávaných situací. Číňané ho používali při různých duchovních obřadech. Staré čínské přísloví říká “Zlato je drahé, nefrit má ale neocenitelnou hodnotu”. Je uznávány už od doby kamenné a říká se mu “královský drahokam”. V jejich kultuře vyjadřoval 5 hlavních ctností císařů, kterými jsou odvaha, moudrost, spravedlivost, milosrdenství a skromnost. Čína se dokonce nazývá jako nefritové království. Má tedy dlouho historii a obdiv všech Číňanů. Oblíbené jsou hlavně jeho energetické účinky, protože je považován za médium mezi “nebem a zemí”. Na Novém Zélandu je stále považovaný jako vysoce cenný. Je vhodným dárkem k výročí svatby.
 

Zajímavost ze světa Nefritu

Největším kámen Nefritu vytěžili v Barmě. Měl 175 tun a měřil 5,8 × 4,3 metrů – to už je ale pořádný kousek! Jeho cenu odhadli přibližně na 4 miliardy korun. Obrovský gigant vypadal jako obyčejný kámen, svoji typickou zelenou barvu získává až očištěním. Jedná se o jeden z největších Nefritů na světě. Ten opravdu největší se nachází v Číně, váží 260 tun a je z něj vyřezána socha Buddhy.
Náramek z nefritu - Ladybio

Nefrit je tmavě zelený polodrahokam, ale dobarvuje se širokou paletou barev

 

Jak si vybrat ten pravý kámen?

Říká se, že každý má svou moudrost, intuici. Nejlépe tedy vyberete podle toho, který kámen se líbí vám nebo jestli vás něčím přitahuje. Můžete vybírat i podle znamení zvěrokruhu, energie, čaker, léčivých účinků na tělo i duši, vlastností. Každému kameni, je přiřazena planeta a element.
 
Receptivní energie - znamená, že kámen má uklidňující, tlumící, nebo harmonizující účinky. Vyzařuje ženskou energii jin. Náramky z kamenů by se měly nosit na levém zápěstí. Tyto kameny se dobíjí a čistí energií měsíčního světla.
 
Projektivní energie - znamená, že dodávají energii. Vyzařují mužskou energii jang. Náramky z kamenů by se měly nosit na pravém zápěstí. Kameny se čistí a nabíjí energií slunečního světla. 

Nefrit - Jadeit - detoxikační kámen

Ať už ten, nebo ten, oba mají podobné účinky. Má příznivé účinky na ledviny, močové ústrojí a tiší žal. Je starodávným léčivým kamenem Dálného východu. Nefritu i Jadeitu je přiřazený element vody. Pokud chcete léčit, odblokovat, nebo posílit srdeční čakru, je právě tento minerál vhodný. Všechny znamení zvěrokruhu, zejména Váhy, Blíženec, Rak, Beran, Býk mohou minerál nosit. Je kamenem receptivním, má tedy pozitivní vlastnosti ženské energie jin - uklidňuje energii. Jeho planeta je Venuše. Je vhodný pro muže i ženy a pro své vlastnosti i vzhled je oblíbeným doplňkem.
 

Vlastnosti Nefritu

Nefrit i Jadeit přitahují lásku a finance. Minerál je spojen se srdeční čakrou, proto rozvíjí sebelásku a podporuje lásku k ostatním lidem. Vyzařuje pozitivní energii, která působí příznivě na životní vitalitu a svěžest. Je symbolem štěstí, přátelství, harmonie a moudrosti. Díky jeho ochranné síle se vám budou neštěstí a nehody vyhýbat. Dokáže zklidnit emoce a rozbouřenou mysl a pomoci vám k větší harmonii. Pomáhá udržovat v rovnováze energii jin a jang. Je vhodný jako ochranný kámen pro těhotné ženy a děti. Všem citlivým duším usnadňuje být v harmonii se svým tělem. Každému může pomoci nebát se projevit, čím doopravdy je ve své jedinečnosti. Ulevit může i při nadměrném stresu a fobiích. Ke šťastnému a spokojenému životu patří rozhodně zdraví, pokud budete nosit Nefrit, nebo Jadeit, před nemocemi vás bude chránit.
Nefritové šperky - Ladybio

Nefrit je symbolem štěstí, přátelství, harmonie a moudrosti

 

Léčivé účinky

Potřebujete své tělo na začátku jara, nebo kdykoliv během roku, detoxikovat? Nefrit může podpořit právě očistu organismu a podpořit imunitu. Název Nefrit vznikl z řeckého “nephros” - ledvina. Jeho léčivé schopnosti jsou už od historie spojené právě s tímto orgánem a celým močovým ústrojím. Podporuje léčivé a hojivé procesy v těle. Dobrý vliv má na zažívací problémy. Chrání naše srdce a nervový systém. Zvyšuje plodnost a může usnadnit porod. Dobrý vliv má i na pohybový aparát, klouby a kosti. Uvádí se, že dokáže snížit náhlé horečky. Sám o sobě nevyléčí žádné nemoci, ani problémy. Může vám být v léčbě dobrým pomocníkem a jednou z možností, jak své zdraví podpořit.
 

Čištění a nabíjení kamenů

Při získání minerálních kamenů se doporučuje ihned provést očištění a nabití energie, aby se na nás nepřenesly energie cizí. Další péči provádíme podle potřeby, nebo cca jednou týdně. Kamínky opláchneme vlažnou vodou, klidně i několik minut a osušíme jemnou látkou (v případě šperků pozor na bižuterní doplňky). Voda zbaví kameny nečistot a všech negativních energií. Nefrit a Jadeit není nutné nabíjet zářením. Můžete ho nechat odpočívat na nepřímém světle. Pozor si dávejte i na různé chemické, čistící, olejové a parfémové prostředky, které by kámen mohly poškodit, nebo zabarvit. Korálky z Nefritu bývají často povrchově dobarvené do požadovaného odstínu. Bývá uvedeno u výrobce. Pokud tomu tak je, může časem, nebo vlivem záření, původní barva vyblednout. Nemění to ale nic, na jeho účincích.

Ladybio náramky s Nefritem

Nefritové kamínky mají bohatou historii. Jsou oblíbené pro své pozitivní účinky. Hodí se jako krásný doplněk i pomocník pro vaše zdraví a harmonii. Proto v naší nabídce najdete ručně vyrobené párové náramky z Nefritu pro vás a vašeho partnera, nebo kohokoliv s kým chcete sdílet jeho skvělé účinky. Tento páreček je z dobarveného Nefritu lososově červeného a černého.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 16 každý všední den
Neváhejte se s námi poradit - zavolejte nebo napište
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín

Cassia: Perfektní kondicionér a přírodní barvení „na zkoušku“
To nejlepší, co pro své vlasy můžete udělat. Slibujeme
Cassia: Perfektní kondicionér a přírodní barvení „na zkoušku“
5 tipů, jak přežít epilaci
Každé léto řešíme to stejné – co se stále dorůstajícími chloupky? Vyřešte to jednou pro vždy
5 tipů, jak přežít epilaci
Křišťál - král drahých kamenů
Dříve se myslelo, že křišťál je zkamenělý led
Křišťál - král drahých kamenů
Opalování od A do Z
Vše, co byste měli vědět o opalování, aby vaše kůže okouzlovala létem ještě před zimou.
Opalování od A do Z
Proč jsou chemické opalovací krémy zlo?
Nejsou 'opalováky' jako 'opalováky'. Jedny z nich mají nepěkné vedlejší účinky.
Proč jsou chemické opalovací krémy zlo?
Přírodní oleje na pleť
Jak vybrat olej podle typu pleti?
Přírodní oleje na pleť
Indigo: Kouzlete s odstíny přírodních barev
Barvení bez chemie, to nejsou jen zrzavé odstíny. Indigo barví i do studena
Indigo: Kouzlete s odstíny přírodních barev
Velký průvodce přírodními parfémy
Coco Chanel prohlásila, že žena, která nepoužívá parfém, nemá budoucnost. Ovšem když se tak rozhlédnete okolo sebe, ono není až tak jednoduché vybrat tu správnou lahvičku, která se stane součástí vaší osobnosti, okouzlí ty správné lidi a ještě vám dokonale padne jako ony pověstné malé černé šaty...
Velký průvodce přírodními parfémy
Menstruační kalíšek: Jak ho správně zavést?
Krok za krokem pro začátečnice
Menstruační kalíšek: Jak ho správně zavést?
Recenze na přírodní parfémy Walden
"Je to jako držet hvězdný prach..."
Recenze na přírodní parfémy Walden
Rodonit - kámen kontrastů
Jemná hřejivá růžová a temná černá - rodonit je kámen ceněný už od antiky
Rodonit - kámen kontrastů
Na kafíčko o BIO kosmetice
O BIO kosmetice s blogerkami a youtuberkami
Na kafíčko o BIO kosmetice
Porovnání menstruačních kalíšků. Která značka bude ta pravá?
Jak vybrat značku menstruačního kalíšku? Nedělejte z komára velblouda
Porovnání menstruačních kalíšků. Která značka bude ta pravá?
Olivový olej a jeho účinky
10 prospěšných látek pro tělo a krásu obsahuje panenský olivový olej. Přečtěte si domácí recepty na masky a zábaly
Olivový olej a jeho účinky
Použití esenciálních olejů v těhotenství
Které esenciální oleje jsou v těhotenství vhodné a které škodlivé a nebezpečné?
Použití esenciálních olejů v těhotenství
Avokádový olej je zázrak pro zdraví i krásu
Avokádový olej je přímo nabitý vitaminy A, D a E, které jsou základními stavebními kameny nádherné pokožky bez vrásek.
Avokádový olej je zázrak pro zdraví i krásu
Jak funguje menstruační kalíšek?
Nejprve může působit zvláštně, ale jakmile ho vyzkoušíte, už se k tamponům a vložkám nevrátíte.
Jak funguje menstruační kalíšek?
Pinkwashing - růžová kontraproduktivní propagace?
Přispíváte na charitu? Fajn. Některé firmy se dobročinnosti rády napakují.
Pinkwashing - růžová kontraproduktivní propagace?
Můj boj s celulitidou
Celulitida a kila. Jak s nimi zatočit a nezbláznit se?
Můj boj s celulitidou
Recenze na krém Argital Floré redukující celulitidu
Měsíc zkoušení krému na celulitidu je za mnou. Jaké jsou výsledky?
Recenze na krém Argital Floré redukující celulitidu
Najdete nás na Facebooku