Balm Balm - Éterický olej Citronová tráva - Ladybio.cz

Balm Balm Éterický olej Citronová tráva

Přírodní vonný éterický olej z listů rostliny Cymbopogon Schoenanthus

 • Země původu: Nepál
 • Urychluje hojení poraněných kloubů a ulevuje od artritické bolesti
 • Dokáže rozptylovat pocity smutku a uklidňovat nervy
 • Prospívá mastné pleti
 Bio Kvalita  Netestováno na zvířatech  10 mlcitrusova vune
 citrusova vune  premiova kvalita  Luxusní produkt
Více informací o produktu
259 Kč
Cena s DPH
Značka
Hodnocení
Není skladem
Objednací kód:
0655
 • Detailní popis

Udělejte si čas na sebe, zhluboka se nadechněte a vychutnejte si příjemný smyslový zážitek. Esenciální oleje a jejich směsi nastartují každičkou buňkou vašeho těla, zklidní nervovou soustavu a pohladí vaši duši. Jak s esenciálními oleji pracovat a jak vybrat ten pravý pro vás, si můžete přečíst zde.

Co jsou to éterické oleje?

Éterické oleje jsou čisté aromatické látky extrahované z rostlin a často se označují za jejich životní sílu. Z každé rostliny se získá zcela jiný éterický olej, přičemž ani dva z nich nebudou stejné. Každý druh rostliny vytváří éterické oleje v jiné části svého těla, některé druhy dokonce hned v několika z nich. Tak kupříkladu pomerančovník obsahuje éterické oleje ve svých plodech (pomeranč), květech (neroli) a větvičkách (petitgrain).
 
 

Jak se získávají?

Éterické oleje jsou extrahovány z rostlin mnoha způsoby.
 • Parní destilace 

  • je nejpoužívanější metodou. Éterické oleje se z rostlin dostávají pomocí horké páry a vysokého tlaku. Přičemž výsledkem je voda a éterický olej, který se poté sbírá z hladiny. Díky tomu, že olej a voda se nemísí, je to velmi snadný proces.
 • Lisování za studena 

  • používá se k extrakci citrusových olejů. Znamená to, že oleje jsou doslova vymačkány ze slupek. Z citrusových plodů se dá získat velké množství velmi kvalitních éterických olejů, tudíž by se dalo říci, že jsou tyto oleje cenově dostupnější.
 • Enfleuráž

  • uplatňuje se tam, kde není žádoucí vystavit křehké plátky květů, jako jsou růže, jasmín či neroli, vysokým teplotám. Tato metoda spočívá v pokrytí okvětních lístků voskem, který absorbuje éterické oleje, a ty se z vosku následně separují pomocí rozpouštědel. Takový olej je potom označován jako čistý výtažek (absolut).  

Proč jsou tak drahé?

Některé rostliny obsahují více éterických olejů než jiné. Květinové oleje jsou obvykle dražší vzhledem k tomu, že z jedné rostliny lze získat jen malé množství oleje. 
 
V případě některých růžových olejů je potřeba až třicet květů na výrobu jediné kapky! Ačkoliv to samozřejmě není pravidlem, realita je stále taková, že zatímco z jednoho sta kilogramů eukalyptu lze získat až deset kilogramů éterických olejů a z jednoho sta kilogramů levandule pět kilogramů oleje, sto kilogramů růží obvykle nedá víc než půl kilogramu oleje. To vysvětluje velké cenové rozdíly v cenách éterických olejů. 
 
Většinu zde uvedených informací můžete nalézt v knize Essence of Aromatherapy Glendy Taylorové, která obdržela čtyřhvězdičkové hodnocení na www.amazon.com, kde si ji v případě zájmu můžete zakoupit.
 

Použití éterických olejů

Esenciální oleje mají silnou koncentraci, proto při jejich užívání nezapomínejte na ředění. Vyšší koncentrace při styku s pokožkou může způsobit podráždění. Využívat je můžete do koupelí, aromalamp nebo na masáže.
 
Zaujaly Vás tyto vonné oleje a chcete se o nich dozvědět více? Přečtěte si náš článek o účincích a použití éterických olejů!

Esenciální olej z citronové trávy a jeho 13 blahodárných účinků

Co je to citronová tráva?

Esenciální olej z lemon grass se extrahuje parní destilací vysušené citronové trávy (Cymbopogon citratus nebo Andropogon citratus). Jak již název napovídá, citronová tráva voní podobně jako citrony, ale je mírnější, sladší a méně kyselá. Kromě léčitelství a kosmetiky se lemon grass používá k výrobě nápojů (včetně čaje), cukrovinek a ochucovadel. Dále je široce využívána v čínské a thajské kuchyni.
 

Citronová tráva a její hlavní složky

 • Myrcen - má antimikrobiální a antiseptické vlastnosti, působí jako přirozené antidepresivum, antikarcinogen a protizánětlivý prostředek
 • Citronelal, Citral, Neral – mohou za citrusové aroma, mají silné antimikrobiální vlastnosti a feromonové účinky na hmyz
 • Nerol – pozitivně ovlivňuje psychiku, má antidepresivní a afrodiziakální účinky, posiluje srdeční činnost, bojuje proti nespavosti
 • Geraniol – je účinný jako repelent proti komárům, přidává se do cigaret ke zvýraznění chuti tabáku
 • Limonen – má protiplísňové, antibakteriální a antidepresivní účinky, předpokládá se, že má antikarcinogenní vlastnosti a zvyšuje krevní tlak

Citronová tráva a její vlastnosti

 • Analgetická – používaná k úlevě od bolesti
 • Antidepresivní – používaná ke zlepšení duševního stavu a k léčbě psychických poruch
 • Antimikrobiální - působící proti mikroorganismům (bakteriím, virům, houbám, parazitům)
 • Antipyretická – používaná ke snížení vysoké tělesné teploty
 • Antiseptická – protihnilobná, zabraňuje nákaze mikroby
 • Adstringentní – stahující, svíravá, používaná proti průjmu a k rychlejšímu hojení ran
 • Baktericidní – usmrcující bakterie
 • Karminativní – zabraňující nahromadění plynu v zažívacím traktu
 • Deodorizační – odstraňující látky nesoucí nežádoucí vůně a chutě
 • Diuretická - močopudná
 • Fungicidní – ničící parazitní houby a plísně
 • Laktační – podporující tvorbu a průtok mateřského mléka
 • Insekticidní – používaná k hubení hmyzu
 • Sedativní - zklidňující
 • Tonická – regenerující, vyživující, posilující organismus

Éterický olej citronová tráva a jeho účinky

1. Ulevuje od bolesti
Jako analgetikum snižuje esenciální olej z citronové trávy bolest a zánět v těle. Pomáhá mírnit bolest svalů a kloubů, stejně jako bolesti zubů a hlavy. Je vhodný pro aktivní sportovce po fyzicky namáhavých aktivitách.
 
2. Bojuje proti chmurám
Olej z lemon grass zvyšuje sebevědomí a duševní sílu a bojuje proti depresivním stavům. Je užitečný k odvrácení deprese, ať už jste selhali v práci, nedaří se vám v osobním životě, žijete v nejistotě, osamělosti, nebo vás postihla smrt v rodině. Jako antidepresivum může být podáván pacientům s akutní depresí, kteří podstupují rehabilitaci po akutním šoku.
 
3. Inhibuje mikrobiální růst
Olej z citronové trávy je známý pro své antimikrobiální vlastnosti, které z něj činí inhibitor mikrobiálního a bakteriálního růstu v těle, a to jak uvnitř, tak i zvenčí. Dokáže chránit vaše střeva, žaludek, močové cesty, dýchací systém a dalších orgány. Léčí nemoci jako je tyfus a malárie, otravu potravinami a kožní choroby.
 
4. Snižuje horečku
Antipyretikum, kterým citronová tráva je, dokáže srazit velmi vysokou horečku. Tato vlastnost citronové trávy je všeobecně známá a využívána v léčitelství.
 
5. Léčí rány
Antiseptické vlastnosti lemon grass oleje z něj činí skvělý prostředek pro urychlení hojení vnějších poranění. Antiseptické vlastnosti tohoto oleje nedovolují, aby byly rány vystaveny infekci.
 
6. Přírodní svěrač
Pro své „svíravé“ vlastnosti podporuje olej z citronové trávy zpevnění krevních cév a hojení oděrek dásní, čímž zabraňuje vypadávání zubů. Dále je vhodnou výživou vlasových folikulů. Může být užit jako přírodní alternativa k lékům proti průjmu.
 
7. Odstraňuje plynatost
Lemon grass olej účinně pomáhá zvládnout potíže s nadměrným nadýmáním. Pomáhá nejen odstranit nahromaděný plyn ze střev, ale také zastavit jeho další tvorbu. Přebytečnému plynu umožňuje bezpečný průchod trávícím traktem uvolněním svalů v břišní oblasti.
 
8. Přírodní deodorant
Olej z citronové trávy je výborným deodorantem, a oproti těm syntetickým, má mnohem menší dopad na životní prostředí a déle trvající účinky. Je vhodný pro alergiky a osoby s velmi citlivou pokožkou.
 
9. Stimuluje močení
Lemon grassový olej zvyšuje frekvenci močení. Jelikož se moč skládá ze 4% z tuků, když člověk močí, ztrácejí se z těla. K tomu odstraňuje přebytečnou vodu, toxiny, snižuje otoky a krevní tlak. Už vás nepřekvapuje, že většina farmaceutických léků ke snížení krevního tlaku má jako vedlejší účinek časté močení? ☺
 
10. Podporuje kojení
Olej z citronové trávy je látka, která zvyšuje tvorbu mléka v prsou a zvyšuje jeho kvalitu. Vedle produkce mléka také pomáhá dětem jiným způsobem. Kojenci náchylní k infekcím mohou spotřebou mateřského mléka využít antibakteriální vlastnosti citronového oleje, který tak nepřímo pomáhá dětem vyhnout se infekčním onemocněním.
 
11. Bojuje proti hmyzu
Lemon grass je díky svým insekticidním vlastnostem velmi populárním repelentem.
 
12. Ozdravuje nervový systém
Olej z citronové trávy působí jako tonikum pro nervy a nervový systém obecně. Pomáhá ulevovat od mnoha neurotických projevů jako je třes rukou, nervozita, Vertigo, či léčit Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu. Ulevuje také od křečí a stimuluje reflexy.
 
13. Má sedativní účinky
Éterický olej z lemon grass má skvělé zklidňující účinky na svědění spojené se záněty kůže a uklidňující účinky na mysl - uvolňuje napětí a úzkost. Je vhodný pro osoby trpící nespavostí.
Vytisknout stránku Poslat odkaz na e-mail
Proč nakoupit na ladybio.cz?
Vzorečky ke každé objednávce
Zdarma
Platba kartou, převodem nebo na dobírku
On-line, okamžitě a hned
Jsme tu pro Vás online 8 - 16 každý všední den
Neváhejte se s námi poradit - zavolejte nebo napište
Balíček Vám rádi pošleme i na Slovensko nebo po Evropě!
Prosíme - dejte nám ale vždy vědět předem

Magazín

Jak vytvarovat obočí do přirozené krásy?
Stačí špejle a tužka na oči... A zvládnete to i doma
Jak vytvarovat obočí do přirozené krásy?
Opožděná menstruace: Jak menstruaci vyvolat přírodní cestou?
Co když se menstruace prostě nedostavila? Zkuste nejdříve přírodu
Opožděná menstruace: Jak menstruaci vyvolat přírodní cestou?
Příroda je přirozenější, ale musí fungovat, říká Amy Hilgertová
Začtěte se do rozhovoru s vycházející hvězdou vodního slalomu
Příroda je přirozenější, ale musí fungovat, říká Amy Hilgertová
5 tipů, jak bezpečně přejít na přírodní barvení vlasů
Jak na to, aby vás přírodní barvy na vlasy poslouchaly?
5 tipů, jak bezpečně přejít na přírodní barvení vlasů
Boom přírodní kosmetiky: Jen marketing, nebo změna myšlení?
Co myslíte? Promyšlený marketing, nebo konečně myslíme na naše zdraví?
Boom přírodní kosmetiky: Jen marketing, nebo změna myšlení?
Alun – krystal, který podpoří vaši ženskost
Co dělá deodorant s obsahem hliníku na e-shopu s přírodní kosmetikou?
Alun – krystal, který podpoří vaši ženskost
Toužíte po tajemném lapači snů, ale znáte jeho symboliku?
Objevte kouzlo a magii indiánského talismanu
Toužíte po tajemném lapači snů, ale znáte jeho symboliku?
Co se skrývá v duhové krabičce exkluzivních olejů Ooh?
Mozaika pěti olejů, na které jen tak nenarazíte! Stojí za vaši pozornost?
Co se skrývá v duhové krabičce exkluzivních olejů Ooh?
Nehormonální antikoncepce — ideální volba pro zdraví ženy
Ne každá žena si chce tělo zanášet hormony. Existuji i šetrnější cesty
Nehormonální antikoncepce — ideální volba pro zdraví ženy
Čím se liší drahá a levná přírodní kosmetika?
Proč ten malinkatý balzámek stojí jmění a jinde podobný o půlku méně?
Čím se liší drahá a levná přírodní kosmetika?
Krémové deodoranty se postarají o váš pot a podpaží příjemně zjemní
Léto bez pocení a s přípravky bez chemie? Zkuste krémové deodoranty
Krémové deodoranty se postarají o váš pot a podpaží příjemně zjemní
Fungují babské rady, jak oddálit menstruaci?
Můžeme oddálit menstruaci bez prášků? Zní to jako šarlatánství... Ale?
Fungují babské rady, jak oddálit menstruaci?
Recenze: Bambusový kartáček – je lepší než ten plastový?
Pro a proti. Podívejme se ekologickému kartáčku na zoubek
Recenze: Bambusový kartáček – je lepší než ten plastový?
Není henna jako henna – na co si dát pozor při výběru přírodní barvy
Ne každá barva na vlasy je opravdu přírodní. Nenechejte se už nachytat
Není henna jako henna – na co si dát pozor při výběru přírodní barvy
RawGaia: Blogerky chválí, ale není to jen přeceněná reklama na peeling?
Recenze na exfoliační sadu RawGaia s MSM — minerálem krásy
RawGaia: Blogerky chválí, ale není to jen přeceněná reklama na peeling?
Dovolená a menstruace? S kalíškem to nemusí být o nervy
Nestresujte se menses na dovolené a přibalte menstruační kalíšek
Dovolená a menstruace? S kalíškem to nemusí být o nervy
20 důvodů, proč i vy potřebujete bambucké máslo
Co je bambucké máslo vlastně zač a v čem vám může pomoci?
20 důvodů, proč i vy potřebujete bambucké máslo
Opalovací krémy pro miminka a nejmenší děti
Jak vybrat opalovací krém pro miminka a co dalšího se na léto hodí?
Opalovací krémy pro miminka a nejmenší děti
Jak zabalit kosmetiku do příručního zavazadla?
Podívejte se, jak se sbalit, aby i kosmetika zvládla letištní kontrolu
Jak zabalit kosmetiku do příručního zavazadla?
Jak na epilaci cukrovou pastou: návod pro začátečníky
Na stres z chloupků zapomeňte. Naučte se, jak používat cukrovou pastu
Jak na epilaci cukrovou pastou: návod pro začátečníky
Najdete nás na Facebooku