Vinná réva jako největší zdroj antioxidantů

Během roku, ať už je zima nebo léto, je potřeba, aby naše pleť byla dostatečně vyživená a chráněna před vnějšími vlivy. Zvláště pak, když na naši pokožku působí mráz či ostré sluneční paprsky s UV zářením. Toto UV záření zapříčiňuje proces tzv. oxidace pleti. Pokožka začne vysychat, uvolňovat se a stárnout, proto se začnou tvořit i nevzhledné vrásky. Čím sušší pokožka je, tím jsou vrásky viditelnější.

Ke stárnutí kůže dochází působením volných radikálů, což jsou molekuly, kterým v jádru chybí elektron a jsou tak reaktivní. Aby dosáhly stabilního stavu, volné radikály napadají zdravé kožní buňky a snaží se z nich vytrhnout chybějící elektron. To může následně vyvolat nebezpečnou reakci, jelikož se zdravé kožní buňky stávají nestabilními kvůli chybějícímu elektronu. Poté dochází k nežádoucím účinkům, např. k postupnému poškození či stárnutí pleti.

vinnareva

Jak vznikají volné radikály?

Volné radikály mají možnost vzniknout dvěma způsoby: přirozenými procesy v našem těle a nežádoucími účinky vnějších faktorů. Pokud vznikají přirozenou cestou, např. dýcháním nebo jinými metabolickými procesy, jsou pro náš organismus důležité. V případě, že jde o volné radikály z vnějších vlivů, jde hlavně o sluneční záření, UV záření, znečištěné ovzduší, špatnou stravu, kouření či chemické látky v potravinách nebo kosmetických produktech. Díky tomu je jich v našem těle nadbytek a postupně napadají zdravé buňky a ničí naši pleť.

Abychom mohli zabránit této reakci a ochránili naši pokožku, je důležité, aby byla vyživována dostatečným množstvím antioxidantů. Tyto látky přirozenou cestou zabraňují oxidaci a neutralizují tím volné radikály v naší pleti. Antioxidanty v podstatě dobrovolně odevzdají chybějící elektron volným radikálům, a tak se stanou neškodnými. Volné radikály se přemění na nestabilní molekulu – vitamín C, který se dostává do našeho organismu a přirozenou cestou posiluje obranyschopnost.

K nejvýznamnějším zdrojům antioxidantů patří vitamín E, vitamín C a v menší míře samozřejmě také ostatní vitamíny, minerály a rostlinné oleje. Tyto látky nejenže chrání vaši pleť, ale také posilují celkovou obranyschopnost organismu, protože chrání před infekčními a srdečními nemocemi. Vinná réva je největším přírodním zdrojem antioxidantů díky vysokému obsahu vitamínu E, vitamínu C, vitamínu B, manganu, hořčíku, draslíku a železa. Dalšími látkami jsou pak polyfenoly a resveratrol, které jsou velmi vzácné a je nutno je zpracovávat velmi šetrně, aby nebyla narušena celistvost slupek vinných hroznů. Nesmí se dostat do kontaktu s herbicidy, pesticidy či dalšími chemickými látkami.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení