Zelený jíl Argital pomáhá, a to nejen v kosmetice

O skvělých vlastnostech zeleného jílu Argital jsme již psali v článku Proč je zelený jíl kosmetický zázrak a Zelený jíl: přírodní prostředek pro zdraví a krásu. Zelený je skutečná pomoc z různých důvodů, a proto přinášíme nový článek, který jednoduše ukazuje, proč by vám doma neměl chybět, a také něco o antroposofii — vědě, která ze sicilské kosmetiky Argital udělala fenomén. 

Zeleny-ji-Argital

 

Tradiční terapeutické využití zeleného jílu:

 • pro detoxikaci a proti zánětům,
 • uvolňuje svalové napětí,
 • při hojení popálenin,
 • dodává tělu důležité minerální látky a stopové prvky,
 • proti překyselení organismu,
 • při hojení zlomenin, revmatismu, artróze, metabolických poruchách.

 

Kosmetické využití zeleného jílu:

 • působí proti volným radikálům a tvorbě vrásek,
 • zlepšuje pevnost a pružnost pleti, zpomaluje její stárnutí,
 • rozjasňuje a vyhlazuje pleť,
 • zmenšuje otoky pod očima,
 • má silné protizánětlivé účinky,
 • čistí pleť s akné a pupínky,
 • působí jako přírodní peeling,
 • pomáhá při dermatitidě, ekzému a růžovce,
 • vyrovnává pleť, reguluje činnost mazových žláz,
 • pomáhá v boji proti striím a celulitidě,
 • má modelační účinky - formuje postavu,
 • posiluje vlasy, zvětšuje jejich objem a reguluje maštění.

 

Plasticita a vysoký energetický potenciál předurčují zelený jíl jako ideální přírodní prostředek proti stárnutí pleti a pro modelování a formování těla. Pokožka, která je pravidelně ošetřována kosmetikou se zeleným jílem, je mnohem pružnější. Při používání zeleného jílu Argital jako tělového zábalu nebo v koupeli se projeví jeho schopnosti tvarovat tělo a udržovat tyto tvary i s přibývajícím věkem.

Zelený jíl Argital se využívá v balneoprovozech, wellness a kosmetických salonech ve formě koupelí nebo obkladů, masek a zábalů. Můžeme si ho ale dopřát i doma.

Ložisko jílu Argital se nachází v čisté a slunné oblasti jižního pobřeží Sicílie. Jíl je mořského původu, a tak je velmi bohatý na minerální soli a stopové prvky. Je složen z jílových minerálů, jako je např. smektit, illit, chlorit, kaolinit. Obsahuje dvojmocné železo, které mu dodává zelenou barvu. Tato forma železa je důležitou součástí krevního barviva – hemoglobinu. Udává se, že zelený jíl je díky tomu účinnější než jíl červený, který obsahuje železo trojmocné. Kromě řady jiných, pro organismus důležitých minerálních látek a stopových prvků, má také vysoký obsah křemíku, který podporuje tvorbu kolagenu v pokožce.
Jíl vysušený přirozeně na slunci získává navíc hřejivou vitální energii.

Zdravá, čistá a účinná kosmetika ARGITAL

A právě pro tyto jedinečné vlastnosti si zelený jíl před 40 lety vybral italský biolog a antroposof, doktor Giuseppe Ferraro, jako hlavní účinnou surovinu pro výrobu výjimečné, 100% přírodní a BIO kosmetiky značky ARGITAL. Dr. Ferraro vycházel z toho, že kosmetické přípravky se vstřebávají do pokožky a mohou tedy skrze ni do organismu pronikat jak látky prospěšné, tak i ty škodlivé. Proto je jeho cílem: „Zdravá, čistá a účinná kosmetika, která obnovuje přirozené funkce pokožky a dává jí impulz k vlastní regeneraci“.

A v tomto duchu se ve spolupráci s italskými univerzitami věnuje systematickému vědeckému výzkumu. Studuje vlastnosti jednotlivých přírodních látek a jejich vzájemné působení a kombinuje je tak, aby byla zaručena nejen účinnost přípravků, ale i jejich trvanlivost. Proto se kosmetika ARGITAL obejde bez syntetických konzervantů. Obsahuje pouze čistě přírodní složky, kromě zeleného jílu jsou to čisté rostlinné oleje, výtažky a esenciální oleje z léčivých rostlin, čistou pramenitou vodu, přírodní vitamíny apod.

Antroposofie

Doktor Ferraro také dlouhá léta studuje antroposofii, duchovně vědecký směr o nadsmyslovém poznání světa a určení člověka, jeho propojení s přírodou a celým vesmírem.

Antroposofii založil na začátku minulého století filosof Rudolf Steiner a s jejím praktickým využitím se dnes setkáváme např. v antroposofické medicíně, waldorfském školství nebo biodynamickém zemědělství. Z antroposofie vycházejí také vědecké patentované metody jako je citlivá krystalizace nebo dynamizace a harmonizace aktivních složek kosmetických přípravků, které používá Dr. Ferraro při výrobě kosmetiky. Díky nim se zvyšuje vitální energie, účinnost, trvanlivost a aromaterapeutické i hojivé účinky přípravků.

 

Co je citlivá krystalizace nebo dynamizace?

V přírodě i ve vesmíru se vše rytmicky střídá: den a noc, roční období, fáze měsíce, příliv a odliv. Rytmus udržuje život, řídí paměť, vytváří vazby s životodárnými silami a propojení mezi živými bytostmi, přírodou a vesmírem.
Dynamizace je přesně stanovený postup zahrnující míchání a protřepávání látek, čímž se do nich vnášejí kosmické rytmy. Výchozí suroviny se během ní potencují, aktivuje se jejich vitální energie a zvyšuje se kvalita a účinnost přípravku. Podobné metody se využívají např. při přípravě homeopatických léků.

Citlivá krystalizace je kvalitativní metoda, kterou se stanovuje přítomnost vitální síly v kosmetickém přípravku. Zavedl ji německý vědec Ehrenfried Pfeiffer podle návodu Rudolfa Steinera.
Například při testování vitálních sil zeleného jílu Argital metodou citlivé krystalizace byl získán tento obraz: 

Volto_solare-Argital

 

100% přírodní a BIO kosmetika ARGITAL

Značka ARGITAL nabízí kromě zeleného jílu i kompletní sortiment kosmetiky. Zahrnuje péči o pleť obličeje, pokožku těla, vlasy, zuby, hypoalergenní řadu pro zvlášť citlivou pleť a pro miminka, speciální přípravky na akné a dermatitidy nebo na bolavé klouby a svaly.
Dr. Ferraro nezapomíná ani na naše psí kamarády, pro které vytvořil speciální řadu kosmetiky pro péči o srst a tlamičku pod značkou Mi Fido. Základem je opět zelený jíl Argital, rostlinné oleje a extrakty z léčivých rostlin.

 

Přečtěte si více o kosmetice Argital

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení