Zelený jíl Argital pomáhá, a to nejen v kosmetice

O skvělých vlastnostech zeleného jílu Argital jsme již psali v článku Proč je zelený jíl kosmetický zázrak a Zelený jíl: přírodní prostředek pro zdraví a krásu. Zelený je skutečná pomoc z různých důvodů, a proto přinášíme nový článek, který jednoduše ukazuje, proč by vám doma neměl chybět, a také něco o antroposofii — vědě, která ze sicilské kosmetiky Argital udělala fenomén. 

Zeleny-ji-Argital

 

Tradiční terapeutické využití zeleného jílu:

 • pro detoxikaci a proti zánětům,
 • uvolňuje svalové napětí,
 • při hojení popálenin,
 • dodává tělu důležité minerální látky a stopové prvky,
 • proti překyselení organismu,
 • při hojení zlomenin, revmatismu, artróze, metabolických poruchách.

 

Kosmetické využití zeleného jílu:

 • působí proti volným radikálům a tvorbě vrásek,
 • zlepšuje pevnost a pružnost pleti, zpomaluje její stárnutí,
 • rozjasňuje a vyhlazuje pleť,
 • zmenšuje otoky pod očima,
 • má silné protizánětlivé účinky,
 • čistí pleť s akné a pupínky,
 • působí jako přírodní peeling,
 • pomáhá při dermatitidě, ekzému a růžovce,
 • vyrovnává pleť, reguluje činnost mazových žláz,
 • pomáhá v boji proti striím a celulitidě,
 • má modelační účinky - formuje postavu,
 • posiluje vlasy, zvětšuje jejich objem a reguluje maštění.

 

Plasticita a vysoký energetický potenciál předurčují zelený jíl jako ideální přírodní prostředek proti stárnutí pleti a pro modelování a formování těla. Pokožka, která je pravidelně ošetřována kosmetikou se zeleným jílem, je mnohem pružnější. Při používání zeleného jílu Argital jako tělového zábalu nebo v koupeli se projeví jeho schopnosti tvarovat tělo a udržovat tyto tvary i s přibývajícím věkem.

Zelený jíl Argital se využívá v balneoprovozech, wellness a kosmetických salonech ve formě koupelí nebo obkladů, masek a zábalů. Můžeme si ho ale dopřát i doma.

Ložisko jílu Argital se nachází v čisté a slunné oblasti jižního pobřeží Sicílie. Jíl je mořského původu, a tak je velmi bohatý na minerální soli a stopové prvky. Je složen z jílových minerálů, jako je např. smektit, illit, chlorit, kaolinit. Obsahuje dvojmocné železo, které mu dodává zelenou barvu. Tato forma železa je důležitou součástí krevního barviva – hemoglobinu. Udává se, že zelený jíl je díky tomu účinnější než jíl červený, který obsahuje železo trojmocné. Kromě řady jiných, pro organismus důležitých minerálních látek a stopových prvků, má také vysoký obsah křemíku, který podporuje tvorbu kolagenu v pokožce.
Jíl vysušený přirozeně na slunci získává navíc hřejivou vitální energii.

Zdravá, čistá a účinná kosmetika ARGITAL

A právě pro tyto jedinečné vlastnosti si zelený jíl před 40 lety vybral italský biolog a antroposof, doktor Giuseppe Ferraro, jako hlavní účinnou surovinu pro výrobu výjimečné, 100% přírodní a BIO kosmetiky značky ARGITAL. Dr. Ferraro vycházel z toho, že kosmetické přípravky se vstřebávají do pokožky a mohou tedy skrze ni do organismu pronikat jak látky prospěšné, tak i ty škodlivé. Proto je jeho cílem: „Zdravá, čistá a účinná kosmetika, která obnovuje přirozené funkce pokožky a dává jí impulz k vlastní regeneraci“.

A v tomto duchu se ve spolupráci s italskými univerzitami věnuje systematickému vědeckému výzkumu. Studuje vlastnosti jednotlivých přírodních látek a jejich vzájemné působení a kombinuje je tak, aby byla zaručena nejen účinnost přípravků, ale i jejich trvanlivost. Proto se kosmetika ARGITAL obejde bez syntetických konzervantů. Obsahuje pouze čistě přírodní složky, kromě zeleného jílu jsou to čisté rostlinné oleje, výtažky a esenciální oleje z léčivých rostlin, čistou pramenitou vodu, přírodní vitamíny apod.

 https://www.ladybio.cz/argital-prirodni-krem-na-bradavice-s-vlastovicnikem-30-ml/

https://www.ladybio.cz/argital-mydlo-se-zelenym-jilem-a-mandlovym-olejem-100-g/

https://www.ladybio.cz/argital-liftingova-ocni-maska-se-svetlikem-50-ml/

https://www.ladybio.cz/argital-kvetova-prirodni-voda-na-akne--125-ml/


Antroposofie

Doktor Ferraro také dlouhá léta studuje antroposofii, duchovně vědecký směr o nadsmyslovém poznání světa a určení člověka, jeho propojení s přírodou a celým vesmírem.

Antroposofii založil na začátku minulého století filosof Rudolf Steiner a s jejím praktickým využitím se dnes setkáváme např. v antroposofické medicíně, waldorfském školství nebo biodynamickém zemědělství. Z antroposofie vycházejí také vědecké patentované metody jako je citlivá krystalizace nebo dynamizace a harmonizace aktivních složek kosmetických přípravků, které používá Dr. Ferraro při výrobě kosmetiky. Díky nim se zvyšuje vitální energie, účinnost, trvanlivost a aromaterapeutické i hojivé účinky přípravků.

 

Co je citlivá krystalizace nebo dynamizace?

V přírodě i ve vesmíru se vše rytmicky střídá: den a noc, roční období, fáze měsíce, příliv a odliv. Rytmus udržuje život, řídí paměť, vytváří vazby s životodárnými silami a propojení mezi živými bytostmi, přírodou a vesmírem.
Dynamizace je přesně stanovený postup zahrnující míchání a protřepávání látek, čímž se do nich vnášejí kosmické rytmy. Výchozí suroviny se během ní potencují, aktivuje se jejich vitální energie a zvyšuje se kvalita a účinnost přípravku. Podobné metody se využívají např. při přípravě homeopatických léků.

Citlivá krystalizace je kvalitativní metoda, kterou se stanovuje přítomnost vitální síly v kosmetickém přípravku. Zavedl ji německý vědec Ehrenfried Pfeiffer podle návodu Rudolfa Steinera.
Například při testování vitálních sil zeleného jílu Argital metodou citlivé krystalizace byl získán tento obraz: 

Volto_solare-Argital

 

100% přírodní a BIO kosmetika ARGITAL

Značka ARGITAL nabízí kromě zeleného jílu i kompletní sortiment kosmetiky. Zahrnuje péči o pleť obličeje, pokožku těla, vlasy, zuby, hypoalergenní řadu pro zvlášť citlivou pleť a pro miminka, speciální přípravky na akné a dermatitidy nebo na bolavé klouby a svaly.
Dr. Ferraro nezapomíná ani na naše psí kamarády, pro které vytvořil speciální řadu kosmetiky pro péči o srst a tlamičku pod značkou Mi Fido. Základem je opět zelený jíl Argital, rostlinné oleje a extrakty z léčivých rostlin.

 

Přečtěte si více o kosmetice Argital